Mladší přípravka A

Meteor – Mladší přípravka 2006

V neděli, tedy den po zápase se Spartou jsme sehráli další zápas, tentokrát proti Meteoru. Původně jsme měli tento zápas hrát až tento víkend, ale kvůli podzimním prázdninám jsme se dohodli na přeložení na neděli.

Hřiště trenéra Honzy:

Zápas jsme začali velmi aktivně. Soupeře jsme napadali a získávali míče pro sebe. Individuálně jsme se prosazovali a chladnokrevně zakončovali. Pomáhali jsme si mluvením a nabíháním do volných prostor. Hlavně Eneko zkoušel střelbu ze střední vzdálenosti a často mu to vycházelo. Miky z pozice brankáře, často vybíhal a zkoušel projet celé hřiště. V prvních dvou čtvrtinách jsme tedy hráli velmi dobře.

Utkání bylo velmi náročné a kluci se hodně naběhali. Myslím, že nám pak došly síly. Soupeř nás v posledních dvou čtvrtinách přehrával. Všechny věci, které jsme zkoušeli na začátku, se objevovaly sporadicky. Kluci se často stahovali ve dvou až ve třech na jednoho hráče soupeře a nechali ostatní hráče volné. Problémy nám dělalo také vracení a držení svých stran pokud měl míč soupeř.  Na kluky také trochu spadla deka z více inkasovaných branek. Snaha se klukům vytknout nedá. I během posledních čtvrtin jsme se dokázali prosadit a pěkným uvolněním se dostat do šance.

Hřiště trenéra Oťase:

Dnes jsme nechali rozdělení hřišť na klukách. Je dobré to střídat a vidět, jak vezmou kluci odpovědnost na sebe. Naše hřiště se mi moc líbilo. Kluci si zkoušeli kličky, dávali si dobré přihrávky, křikli si o míč. A někteří i dobře napadali a snažili se získat míč, protože jedině tak můžete dát další gól. U některých tato snaha však chyběla a tím jsme dostávali góly někdy až moc lehce. Všechny přestávky jsme se kromě vyzdvihování věcí, které se nám daří, tedy zejména část, kdy jsme na míči, povídali o tom, že by bylo dobré se více pokusit získat balón.

Celou přestávku mezi třetí a čtvrtou čtvrtinou jsem se o tom bavil pouze s Tomem, který měl velký problém s tím, že hráči Meteoru strkají a rozhodčí to nepíská a že to nejde. Řekli jsme si k tomu pár slov a najednou jsme viděli ve čtrté čtvrtině úplně jiného Toma, než toho ve třetí, který působil dost odevzdaně. Vnitřní motivace vítězit a pokusit se zabojovat někdy chybí a proto dostáváme lacinější branky, než soupeři, kteří jsou však hodně podněcováni trenérem soupeře a v tomto utkání je prakticky nenechal hrát samotné.

To, že je lepší nemluvit na hráče během hry je třeba krásně vidět na Péťovi, který byl v kličkách výrazný, avšak ze začátku, když k nám přišel a měli jsme tendenci ho přivést na vlastní cestu, byl informacemi spíše přehlcený, takže než aby se rychleji přeorientoval, postupným povídáním jsme si věci vysvětlovali a jsem přesvědčen, že mnoho z nich nyní pochopil, což bylo vidět právě v neděli. Sem tam houknout aby zamakal ale také není špatné :-).

V tomto věku je důležitější hra směrem dopředu a v kličkách, když jsme se zrovna nezbavovali zodpovědnosti, jsme byli dobří. Kluci nad hrou sami přemýšlí. Zkusíme se více zaměřit na vnitřní motivaci při zápasech, neboť úterní trénink mi jen potvrdil, že v tréninku ji máme dostatečnou. Zkoušeli jsme ji podnítit i před nedělním zápasem, což se z části podařilo, ale ne u všech. A proč nejdeme cestou motivace vnější? Ta je totiž krátkodobější. Dá se také využít, ale v těchto momentech je lepší pracovat na té vnitřní.

Chválím všechny na hřišti, protože se snažili v rámci svých možností naplno a hlavně mě těší, jak už dokáží věci řešit opravdu vlastní hlavou a samostatně a že teď má opravdu větší význam si o nedostatcích říkat v přestávkách, protože jsou nám chlapi (ano, v těchto situacích už se chovají dospěleji, ale k těmto věcem jsme je dotáhli společnou výchovou) rovnocenými partneři, kteří jen slepě nedělají, co jim řekneme, ale dokáží nad situacemi přemýšlet a mnohdy i oponují nebo říkají věci ze svého úhlu pohledu.

Zápasu se zúčastnili: Péťa Leipold, Miky Konečný, Kuba Málek, Tom Hadraba, Eneko Goikoetxea, Míra Trnka, Dan Holý, Vojta Papež, Fanda Domša, Vojta Slavík, Bertík Kubánek, Mára Pešír

čtvrtek 23.10.2014 | Jan Špinka, Otmar Mansour | Přečteno: 4341