FC Háje JM B - FK Dukla Jižní Město 1:1 (0:1)

K zápasu 10. kola jsme nastoupili v neděli odpoledne proti nováčkovi soutěže týmu FK Dukla Jižní Město.

FC Háje JM   "B"   -  FK Dukla Jižní Město

1   :   1   ( 0 :  1 )

Hráno :  26.10. 14:30  hřiště  UMT   FC Háje

Branky :  48. Bednář (p) -  40. Křivský

Sestava :                                               Provazník

Dvořák,Sojka,Krejčí,Boháč

Lojda,Bednář,Hovorka(67.Stastny),Hančl Jos.

Rapant(74.Grafnetr), Čermák(55.Malý)

K zápasu 10. kola jsme nastoupili v neděli odpoledne proti nováčkovi soutěže týmu FC Dukla Jižní město. Vzhledem k řevnitosti klubů mělo utkání velký náboj. Policie ho vyhodnotila jako velice rizikové. Byl zvýšen počet členů pořadatelské služby a policie byla připravena kdykoliv zasáhnout. Ukázalo se, že oba kluby mají kultivované fanoušky, a tak k žádným vulgaritám na představitele FAČR ani k násilnostem nedošlo. V kádru hostů hraje několik hráčů, kteří dříve působili v našem klubu. Na hřišti se objevili David Dvořák, Petr Sýkora, Michal Preisler. Do zápasu nenastoupil zkušený Martin Lafek ani bývalý ligový hráč Luděk Zelenka. Údajně byli spolu v USA, patrně na testech v nějakém klubu MSL. Z lavičky mužstvo řídíl dlouholetý hájecký trenér, charismatický Petr Sýkora. V minulém článku jsem zmínil, že možná přijde i kouzelník, bohužel nepřišel. V hledišti hostům fandil bývalý náměstek primátora Béma a současný náměstek ministra školství Petr Hulínský. Jeho syn hrající na pravé straně několikrát provětral naši obranu.

Hosté na nás od první minuty vlétli jako uragán. Ve středu hřiště hru režíroval zkušený Kristen, mladíci běhali a nedali našim hráčům vydechnout. Dukla praktikovala vysoký presink, napadala naší rozehrávku a my jsme měli problémy založit útočnou akci. V prvních minutách jsme se stěží dostávali na polovinu soupeře. Již v 7. minutě mohli jít hosté do vedení. Jeden ze záložníků ideálně poslal mezi obránci do brejku Sýkoru, který pelášil na Provazníka. Pokusil se našeho brankáře překonat asi střelou mezi nohy. Naštěstí se mu to nepodařilo a my jsme si zhluboka oddechli. V 9. minutě jsme poprvé ohrozili branku hostů. Dvořák nacentroval a Hančl z voleje mířil nad branku. V 15. minutě měli štestí hosté. Hančl vystihl malou domů, ale při souboji o míč s brankářem upadl, a tak nemohl zakončit. 17. minuta po faulu na Lojdu jsme ze cca 17 ti metrů kopali trestný kop. Hančl vystřelil chytře po zemi , ale brankář byl připraven. V 35. minutě měli hosté velkou šanci. Kohoutek mířil hlavou těsně vedle tyčky. Ve 40. minutě jsme nedaleko půlící čáry zahrávali aut. Míč skončil na hlavě jednoho z hostů, následovala přihrávka doprostřed hříště na Křivského, který ranou z dobrých 25 ti metrů nedal Provazníkovi šanci 0:1. V druhém poločase jsme chtěli zvýšit útočnou sílu a výsledek obrátit. Do útoku jsme vysunuli Boháče, o kterém se v minulosti říkalo, že patří mezi nejrychlejší hráče přeboru. V 48. minutě jsme měli možnost vyrovnat. Jeden z hostujícich obránců zahrál v šestnáctce rukou a rozhodčí nařídil pokutový kop. Zodpovědnost na sebe vzal Martin Bednář a nemýlil se. Střelou k tyči nedal brankáři šanci a vyrovnal na 1:1. V dalších minutách jsme postupně přebírali iniciativu a snažili se vstřelit vítěznou branku. Měli jsme několik nadějných šancí, ty jsme však nevyužili. Houževnatý soupeř praktikoval důraznou obranu s rychlým přechodem do útoku.

Největší šance druhého poločasu se zrodily v závěru zápasu. V 85. minutě centroval Hančl, na zadní tyči hlavičkoval Stastny ,ale na brankové čáře zastoupil již překonaného brankáře jeden z obránců, když míč směřující do sítě vykopl. V 88. minutě kopali hosté z 18 ti metrů trestný kop. Míč si postavil Kristen, ale k naší úlevě jeho technická střela skončila těsně vedle tyčky. Jihoměstské El Clásico skončilo tedy nerozhodně. Hosté měli více míč na svých kopačkách, my jsme měli více možností skórovat. Remíza je asi spravedlivá. Pro nás je to ale ztráta dvou bodů. Další zápas sehrajeme v neděli 2.11. od 14:00 na hřišti silných Třeboradic. Doufáme, že se nebudeme vracet s prázdnou a že si udržíme pěkné třetí místo. Fanoušky výjimečně zvát nebudu. Chápu, že cesta do Třeboradic je značně dlouhá, navíc se jedná o "dušičkový víkend."