Vršovice - FC Háje JM 1:0 (0:0)

Předzápasové přání trenéra Petra Procházky, že si Háje odvezou tři body, stejně jako si od nich odvezly Kolovraty, nebylo vyslyšeno a neporazitelnost Vršovic tak trvá i nadále. Utkání rozhodl krátce po změně stran vydařenou trefou nejlepší střelec domácích Vladislav Kejha. A protože dosud vedoucí Přední Kopanina v odpoledním utkání s Čafkou jen remizovala, je novým lídrem Pražské teplárenské přeboru právě celek z Vršovic.

Domácí to hned od úvodního hvizdu neměli lehké. Hosté, přestože postrádali ve svém středu zkušeného špílmachra Janouška, nastoupili do utkání s chutí a snahou podat co nejlepší výkon. Vidina přivést soupeře k první porážce je lákala. Přesto začátek patřil domácím.

První vážnější šanci si připravili už ve 4. minutě, kdy Špaček zatáhl míč po levé straně, ale jeho přetažený centr nedokázal nabíhající Málek nasměrovat mezi tyče. O pět minut později se po Uhlířově rohu dokonce ocitl zásluhou Šimra balón v hostující síti, ale pro dříve odmávnutý ofsajd nakonec nebyla branka uznána.

Pak se dvěma střeleckými pokusy prezentoval Hityk, ale oba skončily vysoko nad břevnem. Až ve 14. minutě se poprvé osmělili i hosté, avšak Maha si s dalekonosnou střelou Vlasáka snadno poradil. Ani Brožova přízemní rána o chvíli později si cestu do domácí sítě nenašla.

S přibývajícím časem si domácí vynutili územní převahu, ale jejich umění většinou končilo u pokutového území hostů. Gólové příležitosti se začali rodit až v posledních pěti minutách prvního poločasu. Nejdříve se ve 41.minutě pokoušel hostující Bičaník střelou z otočky ohrozit gólmana domácích, avšak stav se neměnil.

Vzápětí na druhé straně měl po hezké Uhlířově přihrávce vedoucí gól na kopačce Kejha, ale Tlustý mu jeho prudkou střelu reflexivně nohou vyrazil. Těsně před odchodem do kabin se po centru Minaříka znova objevil v šanci Kejha, jenže Tlustý znova svůj tým podržel a vytěsnil míč na roh.

Hned v úvodu druhého dějství vysunul Slabý dlouhým pasem na levé straně kupředu Balíka, avšak domácí Maha včas vyběhl a hosté měli po radosti. Vzápětí na druhé straně po přetaženém centru Uhlíře vracel nebezpečný míč před branku Šimr, jenže jeden z hostujících obránců ho včas odvrátil do bezpečí.

Rozhodující okamžik zápasu přinesla 53. minuta, kdy se před vápnem hostů dostal k míči Kučera, prošel středem až k brance, tam namazal lépe postavenému Kejhovi, který pohodlně takřka do prázdné brány upravil na 1:0. Protesty hostů, že Kejha pálil z ofsajdové pozice, byly marné. Praporek asistenta nic nesignalizoval a branka tak byla uznána.

Hosté po obdržené brance viditelně přidali a snažili se o vyrovnání. K tomu jim měli dopomoci i dva střídající hráči Boháč s Hančlem. Domácí naopak využívali rychlých brejků do otevřené hostující obrany. V 77. minutě se na pravé straně šikovně uvolnil Málek, přesně odcentroval a nabíhající Špaček snad z několika kroků Tlustého bránu minul.

Hned z následné akce se po spolupráci Uhlíře se Šimrem dostal na levé straně k míči Koutenský, jenže jeho nebezpečný centr skončil na vrchním břevně Tlustého brány. I když hosté byli v závěru utkání usazeni převážně na polovině domácích, žádnou vyloženou gólovou šanci si nevypracovali.

A když se pak v předposlední minutě neprosadil před domácí brankou ani hostující gólman Tlustý, který přispěchal na pomoc přes celé hřiště, při Brožově přímém kopu, končil zápas hubenou a šťastnou výhrou stále neporažených Vršovic.

Vršovice - Háje 1:0 (0:0)
Branka:
 53. Kejha. ŽK: 67. Uhlíř - 69. Vlasák. Rozhodčí: Váša - Tomšů, Šťástka. Diváků: 50.
Vršovice: Maha - Minařík, Protivínský, Šimr, Špaček - Kučera - Málek, Uhlíř, Hityk - Koutenský, Kejha
(84. Petržílka). Trenér: Roman Dubovči.
Háje: Tlustý - Vlasák, Krejčí, Dub (74. Josef Hančl), Slabý - Brož - Lojda (62. Boháč), Dvořák, Hruška, Balík (81. Grafnetr) - Bičaník. Trenér: Petr Procházka.

Hlasy trenérů
Roman Dubovči (Vršovice):
 „Dnes je hodnocení pro mě trošku těžký. Mám takový rozpolcený pocity. Věděli jsme, že to nebude vůbec jednoduchý zápas, navíc podmíněno těžkým terénem. Myslím, že první poločas jsme byli lepší, vytvořili jsme si několik velmi dobrých příležitostí, které jsme neproměnili. Mám dojem, že nás to málem mohlo stát zápas. O poločase jsme si řekli, že se musíme zklidnit a zvýšit důraz v zakončení. Brzo jsme dali branku, paradoxně od stavu 1 : 0, kdy jsme do té doby byli lepší, tak od té chvíle soupeř převzal iniciativu, protože chtěl vyrovnat a musím říct, že nakonec se štěstím jsme to jednobrankové vítězství uhájili. Jsem spokojený se ziskem tří bodů, ale k hernímu projevu celého mančaftu nemůžu vyjádřit žádnou pochvalu. Udrželi jsme neporazitelnost, ale je to těžce vybojovaná výhra.”
Petr Procházka (Háje): „Na Vršovicích je to vždycky těžký vyhrávat. Domácí dali jeden gól, tak vyhráli. Bylo to asi o tom jednom gólu. Nevím, jestli tam byl ofsajd, nebo nebyl. Proto to nechci hodnotit. Pro nás, jako techničtější tým, nebyl ani terén nic moc. Tohle všechno vyhovuje Vršovicím. Dub si zranil kotník, proto jsem ho střídal. Janoušek je zraněný od zápasu s Cholupicemi, dnes nám tady chyběl.”

Nejlepší hráč Vršovic: Jan Šimr.
Nejlepší hráč Hájů: Vojtěch Vlasák.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Michal Uhlíř (Vršovice).