Mladší přípravka A

Mladší přípravka 2006 - Slavia Praha

Mladší přípravka 2006 - Slavia Praha
V sobotu jsme si zahráli proti o rok mladším klukům ze Slavie. Zápas to byl vydařený a pohodový z obou stran.

K tomuto zápasu se nás sešlo 12, v zimních měsících je varianta jednoho na střídání vhodnější, kluci jsou více ve hře. Hřiště jsme se snažili rozdělit přibližně vyrovnaně, nenechávali jsme to dnes na klucích, ale vzali jsme si to pod taktovku my.

Chtěli jsme v tomto zápase dát klukům hodně volnosti a hodně si vysvětlovat na střídačce a v pauzách. Někdy se to dařilo více, jindy méně, nicméně projev kluků byl velmi dobrý.

Pravé vzdálenější hřiště střídalo pěkné nahrávky s dobrými individuálními průniky, i složitější kličky a různé finty byly vidět, jsem rád, že Tom Lacko vyzkoušel novou kličku a i další kluci říkali, že ji zkoušeli, ač jsem ji neviděl. Tomovi zrovna vyšla. Jeho reakce byla, že ani nevěděl, že ji udělá. Proto se ty kličky učíme, abychom je dostali do podvědomí a kluci, když ji potřebují udělat, aby ji znali. V článku soupeře píše trenér, že Slávisti předvedli více fotbalových momentů, přesně řečeno klička, přihrávka, první dotek. Já si myslím, že naši kluci jich předvedli také dost, když potřebovali, použili kličku, když chtěli, tak nahráli. Rozhodnutí jsme nechávali opravdu čistě na nich samotných. A vedli si velmi dobře. Klidně by tam mohlo být více střelby, když už to mám na dostřel, nebát se si tu branku vstřelit. Velká pochvala patří Šímovi a Samovi na tomto hřišti, dnes ho táhli, ale ostatní nezaostávali, hráli hezky a třeba Tomíno Hadraba se dnes i hodně vracel, protože nechtěl dostat gól. 

Druhé hřiště bylo jiné, neboť i skladba kluků na něm byla trochu jiná. Je třeba se na to dívat opravdu individuálně a specificky. Na druhém hřišti bylo pár kluků, kteří v sobě zatím nemají více taktiky jako ostatní, ale jsou na tom velmi dobře individuálně. Fandovi a Péťovi stále dělá problém držet si přibližně "svůj" post, tudíž se často stávalo, že se shlukovali třeba tři hráči na jednoho Slávistu, který dobře vyhodnotil situaci a posunul míč jinam. Směrem dopředu se klukům dařilo více, bylo tam dobré rozhodování, rychlá klička i vhodná nahrávka. Od Péti také oproti zápasu s Meteorem velká bojovnost a chuť získat míč. Byla znát velmi přítomnost Mikyho, který dokázal spoustu míčům na kopačkách soupeře zabránit a často se k němu nikdo nepřidal, to samé, když měl Miky míč na noze, tak to bylo bez pohybu a pouze spoléhání se na to, co Miky vymyslí. Na tom budeme pracovat, nebát se převzít odpovědnost na sebe.

Výkon kluků se mi moc líbil, hlavně to, jak se kluci rozhodovali. V tom je naše velká deviza do budoucna. Včera to završila jedna skupinka na tréninku, kdy jsme dělali trochu složitější průpravné cvičení, po chvíli vysvětlování to kluci pochopili, asistent trenéra (brácha Eneka Julen - ročník 2008), se odskočil vysmrkat a kluci mi řekli: "trenére, to je v pohodě, jděte místo Julena, my si to budeme startovat sami." 

Zápasu se zúčastnili: Tom Hadraba, Šíma Černý, Kuba Štěpánek, Péťa Leipold, Vojta Slavík, Fanda Domša, Honza Limberg, Míra Trnka, Honza Reitmeier, Miky Konečný, Samu Gurmu, Tom Lacko


středa 5.11.2014 | Otmar Mansour | Přečteno: 1305

Další články


Rozpis zápasů / Výsledky

24.6.2021, 15:30, Háje T.
FC Háje – Dolní Měcholupy
Starší přípravka C (2010+2011)
26.6.2021, Střešovice T.
Střešovice – FC Háje
Starší přípravka A (2010)
26.6.2021, 09:00, Kolín T.
Kolín – FC Háje
Mladší dorost
26.6.2021, 11:00, Kolín T.
Kolín – FC Háje
Starší dorost
26.6.2021, 13:00, Uhříněves
Uhříněves – FC Háje
Mladší žáci B (2009)
27.6.2021, 16:45, Kbely T.
Kbely – FC Háje
Mladší dorost