Mladší přípravka A

Ročník 2006: v neděli jsme hráli bez střídání

Ročník 2006: v neděli jsme hráli bez střídání
V neděli jsme se domluvili s Braníkem místo dvou hřišť na tři hřiště a protože jsme měli v druhé soutěži volno, zahráli jsme si ještě proti našim 07. Původně jsme měli mít na střídání, ale nakonec nás bylo přesně 25 hráčů na 5 hřišť, a tak si všichni zahráli bez střídání.

Háje 06 - Braník 06:

Trenéři Honza, Oťas, Míra:

Začátek se nám povedl. Pokud si vzpomínáte, dříve jsme měli se začátky zápasů problémy. Kluky jsme při rozcvičce upozorňovali, že samotný zápas začíná právě rozcvičkou. Nikoho jsme nenutili, aby neflákal rozcvičku. U hráčů je potřeba rozvíjet vnitřní motivaci. Jen jsme to podnítili tím, že pokud chce být hráč dobře připravený, potřebuje se pořádně zahřát a rozcvičit. Právě v těchto chvílích poznáte, komu na tom záleží. Většina zvýšila své tempo při rozcvičování.

Viděli jsme převážně hráče na dvou hřištích blíže k šatnám. Se soupeřem jsme hráli vyrovnané utkání směrem dopředu, při hře bez míče byl soupeř lepší, neboť snaha některých hráčů získat míč byla velmi malá. Často se kluci spoléhají na jiné kluky, v neděli na Šímu, Mikyho, Honzu R. a Míru, kteří jako jedni z mála měli chuť se vrátit a zabránit gólu. To je škoda a na trénincích tento týden jsme se na to hodně zaměřovali. Snažíme se to ladit ovšem opět do útočné podoby, tedy že branku můžu dát pouze když mám míč, a ten je třeba co nejrychleji získat. 

S míčem si rozumíme a jsme schopni si nahrát či udělat kličku. Jsme rádi, že kluci kličky znají a zkoušejí je. Mnohdy už raději volí nahrávku, pokud vidí lépe postaveného hráče, proč ne. Bylo znát, že už nám ke konci docházely síly a je fajn takové zápasy, kdy ze sebe musíte vydat vše, hrát. 

Trenér Vláďa: 

Na hřišti jsme se dnes střetli se soupeřem ač stejně starým, tak nad některými našimi hráči měl jak silovou, tak i výškovou převahu. To bylo znát hlavně ve srovnání s kluky, kteří nepatří k nejvyšším, nutno ale kluky velmi pochválit za to, že po celou dobu zápasu ze žádného souboje neuhnuli a statečně bojovali i když tyto souboje často bolely.

V průběhu první čtvrtiny jsme se jen s těží dostávali na soupeřovu polovinu a dostávali se postupně pod tlak hráčů z Braníku, z čehož plynuly někdy zbytečné ztráty. Chyběla nám především rychlost a větší odvaha zkusit jít sám, a tak se raději volila možnost přihrávky.

Do druhé čtvrtiny jsme nastoupili s větším nasazením a kluci dokázali, že když pořádně zabojují je možné hrát se soupeřem vyrovnaně a postupem času ho i přehrávat. Přibyla hlavně rychlost, kdy několikrát Fíla Bartoš zrychlil po levé straně a předvedl se s hlavou nahoře dobrým gólovým zakončením. Přidali se i ostatní, kteří se více pokoušeli o kličky a dobře roztahovali hru do stran a tím se uvolnil větší prostor pro rychlíky.  Škoda jen že toto nasazení si kluci nepřenesli i do třetí čtvrtiny. Oživením naší hry byl příchod Honzíka do druhé poloviny utkání, který i přes lehké zranění ukázal obrovskou bojovnost a čtení hry.

Věc na které budeme muset na trénincích více zapracovat a s hráči více mluvit je vracení se při ztrátě míče, což se několikrát jasně projevilo během dnešního zápasu, kdy hráči spoléhají na posledního bránícího hráče případně brankáře.

Zápasu se zúčastnili: Eneko Goikoetxea, Fíla Sojka, Fíla Bartoš, Míra Trnka, Péťa Leipold, Honza Limberg, Miky Konečný, Vojta Slavík, Tom Lacko, Sam Gurmu, Šíma Černý, Honza Reitmeier, Kuba Štěpánek, Vojta Papež, Mára Pešír, Bertík Kubánek

Háje 06 - Háje 07

Trenér Tomáš:

V neděli odpoledne, se za chladného počasí utkala dvě mužstva již klasických rivalů. Pod rouškou kamarádského zápasu se na Schulhofce strhl boj mezi Háji – ročníkem 07 a Háji ročníkem 06. Kdo čekal absolutní nasazení a množství skvelých kliček musel být hned od začátku nadšen. To však platilo zejména pro rodiče dětí ročníku 07, protože jejich starším kolegům dosti utekl začátek utkání. Možná ještě přesyceni nedělním obědem sledovali hráči ročníku 06, jak jim v první čtvrtině dává soupeř jeden gol za druhým. Společně s trenéry se však shodli na tom, že do zbytku zápasu půjdou s větším odhodláním a budou se snažit zúročit věkový rozdíl, který mezi nimi a soupeřem panoval. Nutno řící, že taktický plán byl dodržen a ve zbytku zápasu už byla k vidění zajímavá a vyrovnaná podívaná. V té však stále měli lehce navrch o něco nabuzenější a paradoxně technicky vyspělejší hráči ročníku 07. K vidění bylo velké množství krásných branek, ještě větší množství branek méně krásných a zejména radost fotbalistů ze samotné hry. Tu okořenil závěrečný hvizd, který předznamenal krájení dortu a pro většinu našich fotbalistů i šanci si vychutnat zasloužený dezert po nedělním obědě.

Zápasu se zúčastnili: Fíla Klusáček, Šíma Borkovec, Romča Pintner, Matouš Petr, Matěj Břeský, Kryštof Břeský, Brůňa, Kryštof Tůma, Šíma Erdinger, Lukáš Martinů


pátek 14.11.2014 | Trenéři 2006 | Přečteno: 1482

Další články


Rozpis zápasů / Výsledky

24.6.2021, 15:30, Háje T.
FC Háje – Dolní Měcholupy
Starší přípravka C (2010+2011)
26.6.2021, Střešovice T.
Střešovice – FC Háje
Starší přípravka A (2010)
26.6.2021, 09:00, Kolín T.
Kolín – FC Háje
Mladší dorost
26.6.2021, 11:00, Kolín T.
Kolín – FC Háje
Starší dorost
26.6.2021, 13:00, Uhříněves
Uhříněves – FC Háje
Mladší žáci B (2009)
27.6.2021, 16:45, Kbely T.
Kbely – FC Háje
Mladší dorost