Mladší přípravka B

Ročník 2007: Lubošovy postřehy

Ročník 2007: Lubošovy postřehy
V článku naleznete postřehy z posledních zápasů ročníku 2007. Soupeři byly tyto týmy: Braník, Čafka, Libuš. 

 Braník – Háje

Zápasy jako byl tento mám nejradši, protože kluci mají proti sobě podobně šikovné hráče, a tak se nejlépe projeví jejich fotbalové dovednosti. Přínosem byl i fakt, že Braník hraje podobně jako my, takže v zápase bylo vidno mnoho kliček, přihrávek, střel, soubojů i gólů. Z tohohle pohledu se hráči obou týmů předvedli ve velké parádě. Co je pro mě stejně, ne-li více zajímavé, je netradiční řešení situací a momenty, kdy kluci vymyslí něco, co nikdo nečeká, nebo dokonce nikdo jiný neumí. Protože, proč jsou Messi a Ronaldo nejlepší fotbalisti?, protože mají něco, co ostatní fotbalisti ne - ať je to krátký vedení míče a lehkost v obcházení u Messiho, nebo tah na branku a plavající střela u Ronalda. Kde by Messi byl, kdyby mohl přejít jen jednoho hráče, a pak musel nahrát, nikdo neví. Ale jsem si jist, že by nebyl tak úspěšný, jako je dnes. Proto nekřičím na Marka ať nahrává. Samozřejmě se o nahrávání bavíme, ale je to o tom, aby on sám přečetl situaci a vyhodnotil, zda má nahrát, nebo ne. Mára mi to v tomto zápase splatil rozehráním autu, kdy před ním byli dva protihráči, a  Mára si jedním dotekem balon nadzvedl a druhým je překopl. Mě nikdy takovýhle řešení nenapadlo, proto vím, že Mára u fotbalu je schopný přemýšlet. A rozhodně není sám, určitě na někoho zapomenu, ale vybavuju si ještě Filipa S., který z pozice golmana šel rozehrát aut. Jáchyma, který udělal na pozici zadního útočníka kličku směrem k naší bráně, a poté obloučkem poslal míč za soupeřovu proskočil a šel sám na bránu.. Pro mnoho trenéru noční můry, ze kterých jsme mohli inkasovat. Pro mě naděje, že z kluků jednou bude osobnost, ať už fotbalová nebo ne, která dokáže samostatně uvažovat a žít.

 

 Háje - ČAFC

Na poslední zápas sezony v Elitě, jsme nominovali všechny kluky, pro které mají zápasy v této soutěži smysl. Sešlo se nás 15, a i v tomto zápase kluci předvedli to, co jim doporučujeme. Protože nás bylo tolik, rozhodli jsme se soupeře a i rozhodčího zaskočit nasazením tří kapitánů, kteří svůj úkol ovšem pouze jednu levou. Tím jsme si ověřili, že každý z hráčů má jednu levou a jednu pravou ruku, takže se na jednom hřišti chytalo pouze s lapačkou. Na můj vkus oba týmy hrály hodně v chumlu, kdy je kličkování složitější, ale to postupem času vymizí. Co ještě nechápou všichni kluci, je obsazování hráčů soupeře v momentech, kdy má soupeř míč. Spíše hlídáme prostor, nebo pouze hráče s míčem, což rozhodně nechceme. Přesto převažují kladné momenty. O kličkách a tom co k tomu patří musím napsat, ale to co už je někde dál.. Filip S. a Vojta prvního doteku, Mára který po faulu rychle vstal a ještě doběhl míč, Martinovi rozehrávky do volného prostoru před hráče, Radkovi návraty po ztrátě míče, a mnoho dalšího, co si teď nevybavuju.

 

 Háje -Libuš a Háje - ČAFC

Druhá parta v počtu 12 lidí se na Schulhoffce sešla cca hodinu po skončení prvního zápasu. Já mohu hodnotit pouze zápas proti Libuší, která byla lepší, silnější, vyhranější než my. Do zápasu jsme vstoupili strašně, a za první čtvrtinu, jsme snad nepřekročili půlku hřiště. Kluci byli otrávený, já taky. Naštěstí soupeř začal více nasazovat i vzrůstově menší kluky, čímž jsme začali držet více míč a mohli si tak zkoušet věci, které se učíme na trénincích. Drtivou většinu stále na naší polovině, ale to je jedno, kde si kluci nahrávají, nebo kličkují. Jediným problémem bylo skóre, které se vyvíjelo jednosměrně, což určitě má demotivující efekt. Přesto bych řekl, že kluci zbytek zápasu odehráli se zaujetím a touhou vstřelit nějaký ten gól, i když tempo zápasu na vymýšlení a zkoušení si bylo moc vysoké. A to je pro tuto partu nejdůležitější - dát jim prostor a čas na to, aby situaci dokázali sami vyřešit. Pro mě nejlepší moment celého zápasu připravil Sam, kterému na pozici posledního hráče, perfektně vyšla přešlapovačka, a obešel tak soupeře. Ovšem díky patří všem, kteří zápas nevzdali a bojovali o každý míč.


pondělí 17.11.2014 | Luboš Hovorka | Přečteno: 1755

Další články


Rozpis zápasů / Výsledky

24.6.2021, 15:30, Háje T.
FC Háje – Dolní Měcholupy
Starší přípravka C (2010+2011)
26.6.2021, Střešovice T.
Střešovice – FC Háje
Starší přípravka A (2010)
26.6.2021, 09:00, Kolín T.
Kolín – FC Háje
Mladší dorost
26.6.2021, 11:00, Kolín T.
Kolín – FC Háje
Starší dorost
26.6.2021, 13:00, Uhříněves
Uhříněves – FC Háje
Mladší žáci B (2009)
27.6.2021, 16:45, Kbely T.
Kbely – FC Háje
Mladší dorost