SC Radotín - FC Háje JM 1:3 (0:1)

Fotbalisté Radotína budou o víkendu bojovat, aby nezakončili podzim jako nejhorší tým Pražská teplárenská přeboru. Před posledním kolem totiž opět padli na 16. pozici – doma prohráli s Hájemi 1:3 a trenér Josef Konta byl hodně nespokojený: „Jsem strašně zklamaný,“ říkal. Podívejte se na sestřih nejzajímavějších momentů a komentáře z obou stran.

Zdálo se, že by mohl Radotín začít stoupat tabulkou. Ač byl od poloviny podzimu poslední, v předešlých třech kolech uhrál 7 bodů za výhry na Tempu a Čafce, k nimž přidal domácí remízu s Admirou B. Jenže čtvrté utkání v řadě s bodovým ziskem nepřišlo. Háje byly lepší a zvítězily 3:1.

Naše hráče jsem nepoznával, první poločas odehráli katastrofálně, divil jsem se, že jsme o půli neprohrávali o tři góly. Za takový výkon jsme si to zasloužili,“ hodnotil Konta.

Poločas byl 1:0 pro Háje, hned v úvodu poslal hosty do vedení důrazný kanonýr Bičaník. Deset minut po pauze sice dokázal po rohu vyrovnat Kuétegumi, ale zkušenější Háje brzy utkání rozhodly ve svůj prospěch: v 60. minutě dal po hezké kombinaci Balík druhý gól, třetí vzápětí trefil parádně z přímého kopu Brož.

Vyhráli jsme dvakrát venku a hráči si myslí, že jsou mistři světa. Nehrajeme s pokorou, ani s uměním, je to strašné,“ pokračoval Konta, jehož tým nasbíral jen deset bodů zcela jistě ho čeká boj o záchranu. Velké změny se ale v zimě čekat nedají. „To by museli být lidé, kteří by dali peníze. A ti nejsou.“

To Háje mají příjemnější starosti. Výhra je pošoupla na 7. místo se ziskem 20 bodů. „Před sezonou jsme si řekli, že bychom v polovině chtěli mít minimálně 21 bodů, takže nám ještě bod schází,“ upozornil trenér Petr Procházka. „Oba týmy toho v prvním poločase moc nepředvedly, druhý už byl v naší režii,“pochvaloval si.

Podívejte se!

Radotín - Háje 1:3 (0:1)

Branky: 55. Kuétegumi - 3. Bičaník, 60. Balík, 65. Brož. ŽK: 13. Neumann, 35. Kasík, 65. Löffelmann, 83. Sláma - 53. Balík. Rozhodčí: Hlaváček - Zelený, Maiello. Diváků: 40.
Radotín: Peták - Löffelmann, Neumann, Toman, Kasík (46. Sláma) - Mazánek, Svrček, Kuétegumi, Idrissov - Polyuka, Socha. Trenér: Josef Konta.
Háje: Tlustý - Vlasák, Dub, Dvořák, Slabý - Boháč (10. Lojda), Janoušek (80. Soucha), Brož, Hruška (70. Fedič), Balík - Bičaník (85. Rapant). Trenér: Petr Procházka.

Nejlepší hráč Radotína: Jindřich Neumann.
Nejlepší hráč Hájů: Michal Balík.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Jiří Janoušek (Háje).

Autor: Martin Karger