ČZU - FC Háje JM B 0:4

V neděli 16.11. odpoledne jsme na hřišti v Suchdolu zatáhli oponu za našimi letošními zápasy. Soupeřem nám byl místní akademický celek ČZU. Akademický ale jen podle názvu. V sestavě měl i borce starší čtyřiceti let. Myslím, že se nejednalo o studenty, možná o věčné studenty. Domácí vloni do naší soutěže postoupili. Byli pro nás velkou neznámou. Věděli jsme pouze to, že se jim letos nedaří a že zuby nehty drží předposlední místo.

ČZU -    FC Háje JM  "B"

0   :   4   ( 0 : 3 )

Hráno :  16.11. 13:30  hřiště  tráva  ČZU

Rozhodčí :  Volák – Vítek, Novotný

Branky : 30.Sojka,34.Boháč,44.Čermák,86.Malý

Sestava :                             Provazník

Štípek,Sojka,Fedič,Hančl Jos.(74.Grešnjakov)

Lojda,Rapant(46.Bičanik),Dvořák,Boháč(46.Čížek)

Čermák(80.Hrůza),Malý

Boj o poslední body začal již v pátek při nominaci na zápas. Trenér měl k dispozici pouze 10 hráčů do pole, ale některé z nich čekal další den důležitý zápas „A“ v Radotíně. Bylo proto dobré, aby pošetřili síly a hlavně se nezranili. Z těchto důvodů byli nominováni i rekonvalescenti a ze soupisky „A“ se nabídl Bičanik, že přijde vypomoci. Zkoušel jsem oslovit několik dorostenců, ale neuspěl jsem, protože měli již nějaký sváteční program.

Utkání se hrálo na travnatém hřišti, které bylo kratší, ale v perfektním stavu. Perfektní bohužel nebylo technické zabezpečení. Vysoké školy asi opravdu trpí nedostatkem peněz. Nebyl k dispozici počítač s tiskárnou, takže zápis o utkání se psal ručně. Jeho kopii jsem si musel udělat do telefonu jako fotku.

Zápas jsme začali velkým náporem. Od začátku jsme byli lepším týmem. První velkou šanci jsme si vypracovali v 8. minutě. Hančlův centr brankář neudržel, ale Čermákovi se nepodařilo míč doklepnout do branky. 17. min. Dvořákovu bombu brankář vyrazil nad. V 26. minutě prošel Hančl málo vídaným slalomem z vlastní poloviny až před šestnáctku. Cestou obešel 5 hráčů, přihrál na desítku a Čermák přestřelil. V 30. min. po rohu zahrál Sojka ve vápně rukou. Naštěstí to tentokrát bylo vápno soupeře a navíc si toho rozhodčí nevšiml. K míči se dostal Čermák, jeho střelu obrana zastavila. Lojda přiklepl Sojkovi a jeho dorážka byla gólová 0:1. 34.minuta další roh a další branka. Malý důrazem u brankové čáry vybojoval roh, který sám zahrál. Míč kopnul na přední tyč, kde byl připraven zády k brance Boháč, který poslal míč hlavou za záda bezmocného brankáře 0:2. V 37. minutě mohl Boháč znovu skórovat. Jeho prudká střela vyprášila gólmanovi rukavice. Ruce ho pálí určitě ještě teď. Ve 44. minutě se dostal do vápna Malý. Brankář proti němu vyběhl a srazil ho. Kopali jsme penaltu. Dříve než k míči došel spolehlivý exekutor Fedič, nebo Rapant, ten by jistě předvedl nějakou svoji kulišárnu, si míč postavil Čermák a se sebevědomím sobě vlastním střelou k tyči nedal brankáři šanci 0:3. Do druhého poločasu hráči nastupovali se dvěma úkoly. Dovést utkání k vítězství a nezranit se. Naše převaha i ve druhé čtyřicetipětiminutovce pokračovala. Domácí se nesložili. Hráli důrazně a snažili se vstřelit alespoň čestný gól. Jejich snaha, ale končila ještě dříve, než stačili ohrozit naši branku.

Za celý zápas si nevypracovali žádnou loženku. Ve druhé půli jsme se snažili míč spíše držet. Vypracovali jsme si několik šancí. Největší byla střela Hančla, která otřásla tyčí. Skóre jsme navýšili až v 86. minutě. Jak jinak v tomto zápase, než z rohu. Malý ho nasměroval opět na přední tyč. Míč směřoval přímo do branky. Brankář se ho snažil vyrazit, ale místo toho ho vrazil do sítě 0:4.

Zápas jsme měli od začátku pod kontrolou. Soupeř byl po celou dobu neškodný. Bylo by asi dobré do osnov VŠ zařadit více tělocviku, aby tým ČZU byl rovnocenějším soupeřem.

Tímto zápasem jsme ukončili úspěšnou podzimní část soutěže s bilancí 8-3-2. Skončili jsme na třetím místě s 27 body. Před námi jsou Řepy(28) a Ďáblice "B"(32). Na jaře budeme tedy ve hře o postup do 1.A třídy. Ďáblické bečko asi nebude moci postoupit a tak jsme jen bod od postupu. Letošní podzim se nám opravdu povedl. I v zápasech, ve kterých jsme ztratili body jsme byli lepším týmem. Jen lídr soutěže nás přehrál. Mužstvu pomohla mladá krev. Zvláště Provazník, Rapant a Grešnjakov se stali ihned oporami týmu.

Věřím, že hráči neusnou přes zimu na vavřínech, a když ano tak se stačí včas probudit.

Děkujem všem našim fanouškům za účast na zápasech. Snad jsme je naší hrou bavili. Na podporu diváků budeme spoléhat i v příštím roce, a proto v BŘEZNU  NASHLEDANOU.