Starší přípravka A

Sparta Praha - Starší přípravka 2004

V posledním kole jsme zavítali do tréninkového centra na Strahově, kde sídlí Sparta a jejich mládežnické týmy.

K vidění bylo vyrovnané utkání, které přineslo řadu šancí a pěkných kombinací nejen z naší, ale i soupeřovy strany, před rokem jsme tu smolně prohráli a podali jsme nejlepší výkon, který jsem u kluků viděl, kdy hráli jako jedno tělo, dnes tomu tak nebylo. Během první půle se málo pouštěli i za cenu rizika do soupeře a byla z toho spíš, taková oťukávaná z obou stran, v první půli se nám podařilo, jako prvnímu střelit branku, kdy to Turbo hezky zatáhl a předal Tomovi, který střelou překonal brankáře, bohužel netrvalo dlouho a v radostném opojení přišlo laciné srovnání, pak se na obou stranách vystřídali hráči v šancích, ale skóre se neměnilo. Do další části jsme vkročili vlažně a soupeř toho využil a střelil nám dvě branky, to naše nepoložilo a zásluhou aktivního Toma snížilo, pak jsme spálili další akce, které volali po gólu. Ve třetí části, jsme dali soupeři luxusní náskok čtyř branek a vypadalo to, že si zabalíme na cestu tucet, poté jsem protočil posty a kluci se zvedli a srovnali. Díky pracovitosti a hry na risk vzadu, jenže ono nic jiného nezbývalo. V té samé přestřelce jsme pokračovali i v poslední fázi, kdy jsme presováním vytvořili tlak na soupeře, který ztrácel hned po rozehrání, což kluci potrestali. Za dnešní výkon by si zasloužili remízu, šancí bylo k vidění dost, jako i zásahy brankáře na každé straně. Rozhodčí v podání dobrovolníka, to je bez komentáře, jestliže se někdo ujme pískání, tak to musí být slyšet, a ne jen hlesnout tiše faul, nebo aut …. Poté se i kluci kolikrát s pocitem křivdy nesoustředí, i když se jim kolikrát říká, dokud se nepískne, tak se hraje, bohužel se potom není čemu divit, když některé zákroky jsou posuzovány odlišně, nebo místo rohů jsou jen odkopy, to je jediná kaňka utkání, jinak u soupeře vynikala jejich malá slečna Bety, která se podílela nejméně na třech brankách a další šance připravila, to je ukázka, že i holky mohou hrát s kluky a není to na škodu.

Kubík – drobné zaváhání u jedné branky napravil dalšími zákroky, které předváděl, dnes nevypadal zakřiknutě, dobrý výkon

Voty – jestliže v předchozím utkání byl pilířem a zdrojem myšlenky a překvapivých řešení, tak dnes žádná hitparáda až po přesunu na místo stopera šla jeho hra mnohem více nahoru, v soubojích se netočit bokem, nebýt líný na krok

Marco – střídal skvělé věci s méně povedenými, odskakoval mu i dnes více míč, ale často to hasil vzadu sám, jinak jeho klasický buldočí výkon

Týčko – vypadá, že se vrací do své pohody a poslední dobou je to vidět, nechal si poradit a zapracoval i směrem dozadu, jen jsem postrádal více jeho soubojů jeden na jednoho, obejít hráče umí s lehkostí, ale to zase přijde