FC Háje JM - Motorlet Praha 1:0 (0:0)

Další zápas, kde si kluby vyměnily pořadatelství a tak se hrálo na umělce v Jinonicích. Motorlet vyztužil sestavu pěticí hráčů z divizního týmu, měl územní převahu, připravil si řadu šancí, ale nakonec neproměnil ani tu nejvyloženější, pokutový kop. Devatenáctiletý brankář Hájů Provazník svou premiéru v přeboru vyšperkoval vychytanou nulou. V závěru zápasu dokonce lapil i penaltu P. Novotného.

Oba týmy se dostávaly do provozní teploty jen zvolna. Asi po deseti minutách se přece jen přesunula převaha na stranu Motorletu. První větší šance přišly až po dvaceti minutách hry. To poprvé čaroval golman Hájů Provazník. Zlikvidoval střelu Zakoura a poradil si i s hlavičkou Háka.

Ve 23. minutě se zaskvěl i brankář Motorletu Pacovský, když na roh vyrazil střelu Brože z přímého kopu.
Ve 30. minutě přestřelil jeho branku v dobré příležitosti Hruška. Ve 34. minutě zahrával přímý kop Motorlet, po něm našel P. Novotný Pyška, ten slabou střelou trefil jen připraveného Provazníka.

Pět minut po přestávce si Provazník poradil i se střelou Faktora. Poté se dvakrát představil Brož. Nejdříve pálil z hranice vápna těsně mimo a z přímého kopu našel jen rukavice Pacovského.

Rozhodující okamžik zápasu přišel v 65. minutě. Obrana Motorletu chybovala v rozehrávce, míče se na hranici vápna zmocnil Bičaník a prostřelil Pacovského - 1:0.

Když Zakour z přímého kopu trefil jen zeď a následně Kučera branku přestřelil, přišly tři příležitosti Hájů. Jejich kombinaci nejdříve zastavil až brankář Pacovský. Soucha přestřelil z malého vápna a Balík ze stejného místra trefil jen brankáře Pacovského.

V 89. minutě byl ve vápně faulován Zakour a Motorlet měl jedinečnou šanci alespoň na bod. Míč si
k penaltové exekuci připravil P. Novotný, ale Provazník jeho nevydařenou střelu zlikvidoval a stal se hrdinou zápasu.

FC Háje - Motorlet B 1:0 (0:0)
Branka:
 65. Bičaník. ŽK: 61. Balík - 60. Stříbrský, 63. Sainer. Rozhodčí: Nykl - Kučera, Kalcovský.
Diváků: 60.
Háje: Provazník - Dvořák, Fedič, Dub, Slabý - Soucha (88. Grafnetr), Brož, Janoušek (87. V. Hruška), Balík - Bičaník (82. Rapant). Trenér: Petr Procházka.
Motorlet B: Pacovský - Stříbrský, Sainer, Kučera, Eppert (79. D. Novotný) - Svoboda - Pyšek (78. Flaks), Zakour, Faktor, Hák - P. Novotný. Trenér: David Lukeš.

Hlasy trenérů
Petr Procházka (Háje):
 „Samozřejmě velká spokojenost. Motorlet na nás nastoupil s pěti hráči divizního áčka. V naší brance stál poprvé mladý Provazník a hodně nás podržel. Jsem rád, že se mu premiéra vydařila.”
David Lukeš (Motorlet B): „Zajímavý zápas se špatným koncem pro nás. První poločas jsme byli aktivnější, vytvořili si brankové příležitosti, ale žádnou neproměnili. Druhý poločas v naší hře bylo zbytečně moc ztrát a nepřesností, soupeř lépe kombinoval, nechyboval a my začali mít okénka v obraně, jednou toho soupeř využil. My jsme neproměnili ani pokutový kop v poslední minutě a tak nemáme ani bod.”