Starší přípravka A

Hodnocení podzimu 2014 - Starší přípravka 2004

Ročník 2004 má před sebou poslední půl rok v soutěží 5+1, avšak již na podzim piloval hru 7+1, poctivě se připravoval na turnaj se zahraniční účastí na domácím hřišti, kde poctivá příprava přinesla své ovoce.

1) Zhodnocení podzimu

Podzim u ročníku 2004 hodnotím v celku pozitivně, během podzimu se nám nic vážného nestalo, to je nejdůležitější moment při srovnání loňské sezony, navíc nám prospělo i to, že hrajeme Elitu na jednom hřišti, i když řada hráčů z B – týmu udělala ohromný progres, tak by mě zajímala konfrontace i se silnějšími týmy. Líbil se mi přístup všech v trénincích, teda až na pár chvil, ale to bychom chtěli příliš, hráčům došlo konečně, že nic není zadarmo a pro zlepšení musí dělat mnohem více, protože i oni chtějí dávat více branek. Důležité je, že všichni hráči odehráli nejméně 9 zápasů do této chvíle a to i ty méně zdatný, ti více zdatný mají za sebou třicet utkání a na jejich herním projevu je to znát, věří si, nebojí se jít jeden na jednoho, ale i v utkáních, která se nevyvíjela dobře, jsme dokázali zabrat a otočit utkání, což ukazuje dobré rozpoložení všech – nikdo nechce prohrát a pro vítězství jsou schopný dát vše do utkání, jen aby přestříleli soupeře a sebrali mu míč. Během podzimu jsme již začali s přípravou hry 7+1 a musím říct, že ve spoustě utkání si počínají mnohem lépe, než při hře 5+1, ale nejdůležitější prvek, je ten, že se na to dá i koukat a baví je to mnohem více. V druhé soutěži se nám dařilo střelecky, ale i směrem dozadu jsme nebyli úplně laxní, to se projevilo umístěním, které všechny motivuje, každý z hráčů má svůj sen, někdy vyhrát nějakou soutěž, která trvá celou sezonu, a my jsme nebyli jiní, v té hrají hráči Béčka, doplněný o část tahounů, kteří jim dodávají potřebné sebevědomí, ale i jistotu, navíc si zde můžeme zkusit spoustu nových kousků, protože celkově je soutěž pomalejší a není v takovém tempu, jako ta první. Navíc se nám podařilo udělat si výhodu s domácího prostředí a mimo jediného utkání s Meteorem, jsme u nás nepadli v jediném utkání, což je super.

2) Nejlepší zápas + nejhezčí moment

Při takovém množství, co jsme odehráli, je těžké vybrat pouze jeden zápas, nebo moment. Utkání, která se mně líbila – utkání s Admirou, které jsme odehráli ve velkém tempu, to samé platí i o Slavii nebo v posledním kole na Spartě, kdy jsme drželi krok do poslední chvíle a vytvořili si stejně šancí, jen to zakončení. Nejhezčích momentů byla spousta, roh Barbie – zakroutila přímo do brány, střelecká představení Toma, ale i pracovitost a obětavost celého týmu, další hezký moment byl návrat marodů z minulé sezony – Voty – Kubík. Jedna situace mně přeci ještě napadla – Víťa v zápase s naším ročníkem 2003, kdy na půlce vypíchl skluzem míč, rychle vstal a pokračoval odvážně přes dva hráče, které udělal a nedal šanci brankáři bombou, kterou vyslal na vzdálenější tyč. To jsou hezké fotbalové momenty, na které se chodí i na stadiony. Ono momentů ze hry je spousta, protože se kluci snaží o kombinaci a z toho vyplývá spoustu krásných momentů, které kolikrát skončí brankou, jiné obrovskou šancí.

3) Nejhorší zápas + nejslabší moment (chvíle, situace)

Nejhorší zápas – to je těžké, najdou se momenty ze zápasů, které bychom raději neviděli – jako jsou některé fauly po kterých jde mráz po zádech, ale co se týče herní stránky, tak jsme nepropadli vyloženě v žádném zápase během podzimu, vše co jsme odehráli byli vyrovnané zápasy, kdy spíše rozhodovala naše nemohoucnost dát branku, lepší orientace a pohotovost kluků ku příkladu zápas s Tempem, kdy jsme měli pasáž, že soupeř se nedostal ani za půlku a my jsme kombinací se dostávali do spousty zakončení, ale v to ráno, kdyby byla brána pět krát větší a brankář dvakrát menší, tak branku nedáme, to samé i na ČAFC, zkrátka neumíme hrát zápasy, které jsou kolem deváté hodiny, protože to my ještě spíme. Jediné, co mně mrzí, jsou situace, kdy dáme rychle branky a potom už nemáme tah na branku a začneme si vyloženě hrát se soupeřem, který toho využije a je z toho zbytečné drama, při tom vidí, jak je to účelné, když si přihrají místo vedení míče přes celé hřiště, kolikrát do prostoru, který je plný.Co mně mrzí je ztráta Kubíka, který vypadne ze hry cca na dva měsíce, přejeme mu brzké uzdravení a ať se vrátí ještě silnější.

4) Spokojenost s herním výkonem

Herní výkon, dle mě šel nahoru, ale je to součinností celého týmu, a můžu říct, že kolikrát i béčko dokáže zahrát pohlednější fotbal, než áčko, důležité je, že netvoříme hloučky na hřišti a využíváme prostoru na hřišti, ale i zlepšení pohybu a ochota zastoupit jeden druhého. Momentálně se připravujeme již na následující ročník, kdy se již připravujeme na hru 7+1, kde nás čeká ještě spousta práce, hlavně v chápání hry, to abychom tam neběhali po celém hřišti nahoru dolů a začali využívat celé hřiště, včetně přenášení hry.

5) Plán na zimu

Přes zimu se ještě více zaměříme na zpevnění celého těla, budeme pilovat rychlost a obratnost. Samozřejmě nezapomeneme na dovednosti s míčem, k tomu navíc uvolníme tělo jednou týdně v bazénu. Co se týče turnajů, bude jich méně, ale dle počasí budeme hrát přátelská utkání, kterých se budou účastnit všichni hráči po celou zimu, zahrají si více než na turnaji, k tomu nemusí mít mezitím prostoje a po zápase se mohou věnovat i jiným činnostem. Cílem je vylepšit efektivitu v útoku a navýšit herní praxi u všech hráčů, abychom rozložili odpovědnost na všechny.

6) Hodnocení hráčů za podzim

neděle 25.1.2015 | Peter Bíro | Přečteno: 1974