Starší žáci A

Starší žáci, Přebor, jsme zachráněni - zhodnocení celé sezony

Toto je můj první článek za celou sezonu a jsem rád, že mohu začít tím nejlepším - jsme zachráněni v přeboru starších žáků. A na podzim si naši kluci tuto soutěž mohou opět zahrát, ale doufám, že budeme bojovat o jiné příčky než letos!

Hned na úvod bych chtěl našim klukům poděkovat, že bojovali do posledního kola a fotbalu dávali, co mohli a věřili v udržení soutěže.

Začnu tedy od začátku, který nebyl růžový.

Po prvních třech kolech jsme měli na kontě 19 obdržených branek a vstřelenou 0! A aby toho nebylo málo, dva hráči - Ryzec a Bejdl se po 3.kole rozhodli odejít do Motorletu.Opustit tým v nejhorší možné době, kdy jsme byli na dně, a neměli hráče, nám dost zkomplikovalo sestavení týmu pro další zápasy.

Hráli jsme jen s ročníkem 93 a 94 a proti nám nastupovali ve většině případů hráči 92, kteří právě v tomto věku naše hráče převyšovali silově i fyzicky.Po podzimu jsme skončili na posledním 12. místě, kdy jsme dokázali porazit jen Zličín 4:1 a právě tato výhra nás v závěru soutěže udržela ve hře.Další bod jsme získali jen na Libuši a to bylo po podzimu vše.

Do jara jsme šli s jasným cílem - přebor udžet.Dostali jsme ovšem další ránu, kdy nás po půl roce opustil brankář Štěpán Zítek a odešel do Podolí.

Sezona byla opravdu těžká a na zimních turnajích se museli střídat kluci (kteří nastupují v poli) v bráně.

Jako zázrak se jeví náš nový brankář - ročník 94 - Matěj Lačík, který přišel v zimní přípravě z Průhonic. Jeho začátek byl velmi těžký, nebyl zvyklý na takový tlak v zápasech, ale teď na konci soutěže patřil k velkým oporám týmu a mohu říci, že patří k nejlepšímu bránkáři, jakého jsme kdy měli. O tom svědčí i fakt, že na podzim jsme održeli 42 branek a na jaře pouze 29.

Zimní příprava se jevila dobře.Vyhráli jsme dlouhodobý turnaj na PSK Union, kdy za námi skončila Libuš 92, se kterou jsme se potkali také v soutěži.

Další turnaj jsme vyhráli v Kyjích na umělé trávě.Halové turnaje se nám v této sezoně výsledkově nevydařili.Na medailové příčce jsme byli jen jednou - v Dobříši - na 3.místě.Jinak jsme se umístili ve všech turnajích až v 2.polovině.I když musím říci, že všechny turnaje byly silně obsazeny.

Na jarní zápasy jsme si začali půjčovat hráče Hájů z ročníku 92, kteří hrají za dorost s ročníkem 91.

Již první zápas s Motorletem byla jejich účast znatelná.Získali jsme první jarní bod za remízu 2:2.Kromě Dukly, která naši soutěž s přehledem a bez jakéhokoliv konkurence vyhrála, jsme jaro zahráli o hodně lépe než na podzim.Jedna výhra, 4 remízy a prohry většinou jen o jeden gól, to byla bilance o hodně lepší než na podzim.

K tomu lepšímu, co jsme v letošní sezoně mohli zhlédnout, bylo přátelské utkání na Strahově se Spartou "94", kterou jsme porazili 7:3.

Asi náš nejlepší zápas jsme odehráli na Meteoru, kde jsme 10 minut před koncem prohrávali 0:2, ale v posledních 10 minutách dokázal David Grafnetr vstřelit 3 góly.Tomuto vítězství věřil opravdu málokdo.

Musím tedy poděkovat hráčům z "92", kteří byli ochotni za nás nastoupit a pomoci hájeckému fotbalu.Nejvýraznější oporou byl Jirka Dorazil, který vstřelil na jaře 4 důležité góly.

Ale musím pochvalit i všechny své kluky, kteří za záchranu bojovali.Některým svým soupeřům byli po ramena, doufám ale, že to byla dobrá škola do dalšího ročníku.Ale bohužel ani zranění se nám letos nevyhnula, tak snad si kluci vše již vybrali.

Na závěr ještě poděkování Martinu Grafnetrovi a Vláďovi Solařovi za pomoc v tréninku.

Dnes se hrál poslední zápas na Zličíně, který hostil Duklu.Výhra Dukly nám měla zajistit udržení.Ta svoji roli potvrdila a vyhrála 8:0.Při našem stejném bodovém zisku - 11 bodů - rozhodl vzájemný zápas - tedy právě ten podzimní, protože na jaře jsme prohráli 1:2.

Soutěž nám tedy skončila podle mých představ a v pátek odjíždíme na velký mezinárodní turnaj v Šardicích na Moravě.

Pomalu začne další soutěžní ročník a těším se i na nové posily, které mají přijít.

Velké kluby nám totiž hráče jen přebírají a náhrada za ně nikdy nepřijde, i když v jejich kádru je 30 hráčů, a někteří se na hřiště kolikrát ani nedostanou.V tomto věku je nejdůležitější hrát a ne jen čekat na lavičce náhradníků.

Jsem rád, že se alespoň najdou i kluci z menších klubů, kteří za Háje budou chtít hrát.

Tréninky na Hájích máme totiž srovnatelné s kdejakým velkým pražským týmem.Máme 1x trénink na UMT, 2x na trávě a 1x běh v lese.Všechny tréninky máme tedy v místě bydliště, kluci tedy nemusí jezdit přes celou Prahu (viz Motorlet a Bohemians 1905).

Na soustředění letos nepojdeme do Zlatých Hor, kde jsme již byli 4x.Tentokrát jsem vybral soustředění u Letohradu, kde jsme byli již 2x na turnaji.

Pojedeme 11.8.2007, ale trénovat začneme již 8.8.2007.

Všem hráčům přeji pěkné prázdniny a hodně sil do dalším zápasů.Krásnou dovolenou přeji také všem rodičům, kteří chodí na naše zápasy a své kluky podporují ve sportu, někdy to ale nejsou jen radosti, letos to byly hlavně starosti, ale i to ke sportu patří...

Sestava týmu: Matěj Lačík, Martin Lojda, Jakub Novák, Josef Hančl, Josef Navrátil, Pavel Paszyc, Matouš Vacík, Pavel Tymeš, Josef Šplíchal, Martin Šplíchal, Petr Seneta, Martin Bouzek, Martin Doksanský, Vladimír Solař a David Grafnetr.

Posily z "92": Vít Zachoval, Jiří Dorazil, Daniel Mára, Jan Srch, František Skokan, Michal Grau, Pavel Morda a Tomáš Krajčovič.

neděle 17.6.2007 | Klub | Přečteno: 3538