Předsezónní rozhovor s trenér áčka na stránkách PFS

Nová sezona, nová výzva. Fotbalové Háje tvrdě trénují, chystají se na Pražská teplárenská přebor, který bude ještě vyrovnanější než naposledy. „Čekám ještě větší bitvy, soutěž bude o dost kvalitnější. Proto je naším cílem opět umístění ve středu přeboru,“ plánuje trenér týmu Petr Procházka. Jeho mužstvo naposledy bralo sedmé místo a nejspíš by se tedy nezlobil, kdyby si to Háje zopakovaly.

Vypadá to, že blížící se sezonu vyhlížíte s respektem, jak moc se proměnil kádr?

Co se týče posil, tak máme nějaké hráče v jednání, ale není to hotové, takže nemá cenu o něčem víc hovořit. Jde o fotbalisty do zálohy, jeden je typický střední záložník, druhý pak může naskočit i vepředu.

Takže tým zůstal pohromadě a jde jen o drobné „okysličení“ týmu?

Pro nás je velké plus, že začal trénovat po zranění Kuba Novák. Po těch jeho zdravotních trablech se to konečně lepší. Sice ještě nesmí kopat do míče, ale už trénuje. To je pro nás velká posila do útoku z vlastních zdrojů.

Jak to vypadá s hráči, kteří si v minulé sezoně odskočili jinam? Neutekl zase někam pracovně gólman Tlustý?

Ne, ne. Počítám s tím, že zůstává. Během zimy si vyzkoušel práci v cizině, ale teď po návratu normálně funguje na Hájích.

A co záložník Jiří Janoušek, který hrál na jaře za Duklu JM?

Byl u nás párkrát na tréninku, rozhodnutý ale nejspíš ještě není. Záleží na něm. Když řekne, že tu chce být, tak ho samozřejmě rádi přivítáme.

Výsledky nejsou v letní pauze tím nejdůležitějším, co vám ukázaly dosavadní přípravné zápasy?

V prvním utkání s Poříčím nad Sázavou jsme prohráli 0:4. Hrálo se to v době, kdy jsme byli týden v přípravě. Zdaleka jsme nehráli v kompletní sestavě, šanci dostali kluci z béčka a další mladí hráči. Do 65. minuty to bylo fotbalově vyrovnané, pak asi i pod vlivem toho náročného programu koncovka nedopadla dobře.

Mimochodem, když jste zmínil mladé hráče z béčka: posunul se někdo z nich během léta do prvního týmu?

Slušně směrem k áčku vypadá Pepa Hančl, ale musí přidat v tréninku. Pak bych mohl říct i Lojdu. Ale ono je to složité takhle někoho jmenovat. Schopných hráčů, kteří se u nás můžou v budoucnu prosadit v áčku, je víc.

Pojďme k další přípravě, proti Újezdu nad Lesy jste byl určitě spokojenější, že?

Vyhrálo se 6:3, Újezd má určitě kvalitní tým a bude hrát ve své soutěži vršek tabulky. Co se týče spokojenosti, tak musím vidět to, že jsme prohrávali 1:3 ještě na začátku druhé půle, ale potom jsme to zvládli. Kluci už se nejspíš s tou tréninkovou dřinou srovnali a na výkonu i výsledku to nakonec bylo vidět.

Na čem se během léta snažíte z pohledu vašeho týmu nejvíce zapracovat?

Dostali jsme docela hodně gólů, i když to hodně ovlivnily úvodní jarní zápasy, kdy jsme inkasovali opravdu moc (4, 4, 6). Takže jsme se chtěli nějakým způsobem zaměřit, i když to podle výsledků v přípravě tedy zrovna moc nevypadá…

Fanoušci si začínají zvykat, že když hrají Háje, můžou se těšit na kanonády. Vy si ale klidu na lavičce zrovna moc neužijete, co?

Musím říct, že když budeme vyhrávat 4:3, tak mi to vadit nebude a fanoušci budou určitě spokojení, když budou padat góly.

Jak vysoko si vůbec troufáte?

To se hodně složitě odhaduje. Před rokem jsme uhráli čtyřicet bodů a málem se spadlo, teď jsme jich měli o čtyři víc a skončili sedmí. Myslím, že nás čeká hodně těžká sezona, kdy bychom chtěli skončit ve středu přeborové tabulky. Bude to vážně hodně vyrovnané.

To už ale byla i uplynulá sezona, nemyslíte?

Teď to tak bude znovu. Podívejte se na týmy, co budou přebor hrát: Střížkov, Zličín… Čekám určitě větší bitvy než v minulé sezoně. Pak tam máte řadu nováčků. Třeba Braník už v poháru dokázal, že nějakou kvalitu má. Samozřejmě, že nelze přesně usuzovat podle přípravy, kdy mužstva testují hráče. Jejich síla se ukáže až v samotné soutěži. Hodně nám napoví první kola, kdo vstup zvládne, bude se mu dýchat o hodně lépe.

středa 5.8.2015 | www.fotbalpraha.cz | Přečteno: 2686