Dolní Chabry - FC Háje JM B 2:10 (0:3)

K zápasu druhého kola jsme zavítali na hřiště do Dolních Chaber. Domácí „B“ je nováčkem naší soutěže. Utkání se hrálo za tropického počasí, které asi značně ovlivnilo domácí tým, ve kterém nastoupilo několik starších borců. Hlavní hvězdou je nestárnoucí šedesátiletý Ladislav Vízek, hrající na místě levého obránce.

Rozhodčí : Kvapil –

Branky : 67.Slavík (p),84.Polz(p) - 25.,71.,75.Vejvalka,65.,80.,88. Rapant, 22.,51. Hančl,16.Pánek(p),49.Štípek
Sestava :Provazník

Štípek,Dvořák,Sojka,Čížek
Solař,Hovorka(46.Soucha),Pánek,Hančl(76.Boháč)

Vejvalka,Grešnjakov(52.Rapant)

Do zápasu jsme nastoupili s velkým elánem a od první minuty soupeře přehrávali. V 7. minutě přihrál Hančl Vejvalkovi, ten míč potáhl do strany a z velkého úhlu trefil zadní tyč. Dobíhající Solař nestačil odražený balón doklepnot do branky. Ve 12. zahrozili domácí. Po brejku a kličce Provazníkovi se schylovalo ke gólu, naštětí Sojka míč těsně před brankovou čarou odkopl. V 15. minutě jsme ve vápně předvedli ťukes. Jeden z domácích to nervově nevydržel a fauloval Vejvalku. Z nařízené penalty v 16. minutě zahájil Pánek náš gólový uragán 0:1. V 21. našel Solař centrem z prava na druhé straně vápna Hančla, který halfvolejem nedal brankáři šanci 0:2. V 24. vystřelil z dálky netradičně levačkou Pánek. Jeho třela byla zblokovaná k Solařovi, který přihrál na penaltu Vejvalkovi. Pro něj nebyl problém zahájit svoje střelecké hody 0:3.

Asi po půl hodině pochopil Vízek, že i přes svůj elán našim borcům v rychlosti nestačí a přesunul se na hrot útoku. Ve zbývajících minutách si soupeř vypracoval několik šancí, které buď promarnil nebo je zlikvidoval Provazník. My jsme mohli vedení navýšit. Svojí možnost nevyužil např. Sojka hlavou, Vejvalka brejk. Druhý poločas jsme i přes velké vedro začali s velkým nasazením a vytvořili si další šance. Ve 49. minutě šel Vejvalka z poloviny hřiště na brankáře, který jeho pokus zneškodnil. Následoval závar a k odraženému míči se dostal Štípek, který z 18ti metrů prostřelil hradbu těl 0:4. V 51. zvyšoval Hančl po přihrávce Solaře na 0:5. Další gólovou přihrávku předvedl Solař v 65. minutě. Jeho centr poslal do branky z voleje Rapant 0:6. V této době domácí zcela fyzicky odpadli. Snažili se útočit, ale nestačili se již vracet. V 66. po faulu Sojky kopali penaltu, kterou Slavík využil a snižil na 1:6. V 71. šli Hančl s Vejvalkou sami na brankáře. Hančl mohl zkompletovat svůj hatrick, ale raději ještě přihrál Vejvalkovi, který po druhé skóroval 1:7. Hatricku dosáhl Vejvalka v 75. minutě. Znovu po brejku zvýšil na 1:8. V 80. minutě svým druhým gólem skóroval po dalším brejku Rapant na 1:9. V 84. se radovali domácí. Po údajném faulu ve výskoku kopali druhou penaltu a dali druhý gól, který vstřelil Potz 2:9.

Účet zápasu a svůj hattrick uzavřel v 88. minutě, jak jinak než po brejku, Rapant 2:10.

I ve druhém poločase jsme měli řadu šancí. Nutno podotknout, že šance měl i soupeř. Kdyby týmy vše využily tak by výsledek mohl vypadat asi 5:16.

V dalším zápase nastoupíme v neděli 6.9.v 17:00 proti silnému „B“ ABC Braník, který v minulém kole nadělil desítku ďáblickému béčku. Budeme v pondělí i nadále v čele tabulky? Přijďte se podívat.