Muži A, 1.kolo: FC Háje JM - FC Střížkov (Bohemians) Praha B 5:1 (2:0)

Muži A, 1.kolo:   FC Háje JM - FC Střížkov (Bohemians) Praha B 5:1 (2:0)
V sobotu 4.8. pro nás začal fotbalový podzim. Po velmi mizerných výsledcích z přípravy jsme přivítali na svém hřišti rezervu druholigového Střížkova.

Střelecké hody odstartoval už ve 13.min. nádherným přímým kopem Brož, když Željazkov v bráně byl na jeho střelu do šibenice bez šance. O šest minut později mohla po hezkém Bičaníkově centru zprava zvyšovat čerstvá posila Fedič, ale v čisté ložence branku minul. Vše bylo odpuštěno za dalších sedm minut, když hostující gólman neudržel přízemní centr Ostrihoně a dobíhající Fedič protlačil míč do sítě. S tak rychlým dvougólovým vedením nepočítal ani zkušený trenér domácích P. Sýkora. Hosté se k prvnímu ohrožení domácí brány osmělili až ve 33.min., jenže táhlá Dumanjičova střela skončila nad břevnem. To domácí byli po ideální Fedičově uličce blíže dalšímu úspěchu, avšak Janoušek v dobré šanci napálil míč jen do tyče. V závěru poločasu se ještě blýskl pohotovou střelou hostující Střecha, ale ta prosvištěla těsně nad pravým růžkem Tlustého svatyně.

I druhou půli začali domácí aktivněji. Ve 49.min. si do Janouškova centru efektně zalehl nabíhající Hartman, ale hlavou mířil nad. Pak se v šanci objevil Fedič, vybíhajícího Željazkova však nepřeloboval. Hosté se k dalšímu ohrožení domácí brány dostali v 52.min., kdy po Slavíkově rohu pálil pohotově Buriánek, ale Tlustý mu jeho dělovku vytlačil na roh. O tři minuty později pak přišel třetí úder ze strany domácích. A stál opravdu za to. Z více než třiceti metrů se opřel do míče pravý obránce Tesař a Željazkov si na něj sáhl, až když ho smutně vyndával ze sítě. Z dalšího útoku domácích se mohl zapsat Ostrihoň, jenže jeho pohotová dorážka proletěla mezi nohama gólmana a skončila těsně vedle tyče v zámezí. V 58.min. se čestného úspěchu dočkali i hosté. Domácí Hartman zasáhl v pádu nechtěně míč rukou a nařízenou penaltu bezpečně proměnil Slavík. To však domácí nijak nerozhodilo. Za dalších dvanáct minut parádní Janouškovo sólo skončilo Dumanjičovým faulem ve vápně a výhodu penalty měli i domácí. Míč si postavil kanonýr Bičaník a svůj úkol zvládl s přehledem. Pátý hřebík do střížkovské rakve zarazil dvě minuty před koncem po hezkém Aksamitově vysunutí i druhý krajní obránce Slabý a pečetil tak vysokou a zaslouženou výhru domácích.

Pavel Novotný (Střížkov B): Pro naše mladé kluky, kteří dnes nastoupili, je to velký skok a bude na každém , jak se dál prosadí. Háje dnes vyhrály naprosto zaslouženě, my jsme vzadu udělali strašně moc chyb. Na obranné činnosti budeme muset zapracovat. Někteří hráči jsou zraněni. Postupně dostane šanci každý, aby ukázal co v něm je. Ve všech činnostech budeme muset jít nahoru.

Petr Sýkora (FC Háje): Po totálně mizerné přípravě, jsem něco takového nečekal. Kluci mě hrozně moc překvapili. V přípravě jsme nehráli jediný zápas v kompletní sestavě a proto možná byly výsledky tak špatný. V první půli jsme dali dva rychlé góly a mohli jsme dát další dva, Janoušek tyč a Fedič sám před brankou. Hráli jsme organizovaně, od půlky jsme čekali na soupeře až přijde. Soupeř byl neškodný, má spoustu mladých kluků, věřím, že se určitě zlepší. My jsme hráli dnes zkušeně, do rychlých brejků. Jsem moc spokojený. V brance nás podržel gólman Tlustý. Za stavu 2:0 vytáhl prudkou střelu po rohu. Po dlouhé době se nám podařilo vyhrát zahajovací utkání. Klukům chci za výkon poděkovat.

FC Háje - FC Střížkov B 5:1 (2:0)

Branky: 13. Brož, 26.Fedič, 55. Tesař, 70. Bičaník z penalty, 88. Slabý - 58. Slavík z penalty ŽK: Hrůza, Brož, Aksamit - Střecha, Honka, Allram

Rozhodčí: Vojtěch - Handl, Havel Diváků: 70

FC Háje: Tlustý - Tesař, Hrůza, Hartman, Slabý - Janoušek, Brož, Bičaník, Ostrihoň (81. Sojka) - Dub (78. Aksamit), Fedič (87. Jablonský).

Trenér Petr Sýkora.

FC Střížkov B: Željazkov - Moudrý, Střecha, Dumanjič, Honka - Ambruz, Allram, Buriánek, Rýdl - Slavík (70. Kryštof), Háva (67. Laitl).