Muži A, 4.kolo: FC Zličín - FC Háje JM 3:3 (0:2)

Ani ve třetím vzájemném přeborovém duelu Zličín nedokázal Háje porazit. Domácí, poprvé bez trenéra Andrlíka, doslova vstali z hrobu. Přes velkou spoustu šancí po hodině hry prohrávali 0:3, dokázali však vyrovnat a sahali i po vítězství.

Už v 1.minutě kopal Zličín roh, ale ze zmatků před brankou nic nevytěžil. Za tři minuty našel dlouhým pasem Sigan I. Mertu, tomu však míč odskočil a vzápětí Chržovu hlavičku zpod břevna vytlačil na roh Tlustý. Hájecký golman tak poprvé ukázal své umění. V 10.minutě se poprvé předvedli hostů, když se po chybě Chrže dostal ke střele Slabý, ale z úhlu Vránu nepřekonal. Ve 13.minutě opět úřadoval Tlustý, když vyrazil střelu Sigana z hranice šestnáctky. Další chybu domácí obrany mohl potrestat Pospíšil, ale Vacula jeho střelu zblokoval. Ve 25.minutě Siganův přímý kop vyrážel na roh Tlustý. Ve 37.minutě přišel první šok pro domácí. Roubíček zahrál u brankové čáry rukou a hosté zahrávali přímý kop. Na zadní tyči zůstal volný M. Pavelka a hlavou poslal míč do sítě. Druhý těžký úder inkasovali domácí v poslední minutě první půle. Novák ztratil míč a rychlý brejk hostů zakončil pohotovou dorážkou Ostrihoň.

Po přestávce se nejdříve hostující Tesař pokusil z velké dálky překvapit Vránu, ale míč branku přelétl. A opět přišli šance domácích. Hlavička Nováka i střela Sigana však skončily těsně vedle branky a Janíček, po zpětné přihrávce I. Merty, zbrkle střílel nad. A tak dostali domácí další ránu. Janoušek takřka od brankové čáry překvapil Vránu a bylo to 0:3. Domácí se však dokázali rychle otřepat a za minuty Sigan naservíroval míč Cacákovi a ten vykřesal jiskřičku naděje. Od této chvíle sevřeli domácí soupeře před jeho brankou. V té však stál Tlustý. Dvakrát skvěle zlikvidoval vyložené šance Svobody a zuby si na něm vylámal i I. Merta. Když Tlustý vyřešil i šanci Cacáka přišla 75.minuta. Domácí Novák z půlky hřiště nasadil k velkému sólu, ze soupeřů si udělal slalomové tyčky a akci zakončil parádním lobem přes vybíhajícího Tlustého. Tlak domácích ještě zesílil a přinesl nakonec i vyrovnání. V 88.minutě I. Merta vyhrál před brankou hlavičkový souboj. Tlustý míč vyrazil jen na tyč, od ní se odrazil k D. Pavelkovi, který už jej uklidil do sítě. V nastavení domácí sahali po vítězství, ale přetížená obrana hostů už počtvrté nekapitulovala.

Petr Sýkora (FC Háje): Za stavu 3:0 se prostě zápas neprohrává. Po prvním gólu nás domácí dostali pod velký tlak, měli spoustu šancí a držel nás brankář Tlustý. Remíza nás vzhledem k vývoji mrzí, ale musím uznat, že Zličín byl lepší, hrál dobrý fotbal a v poslední půlhodině na hřišti kraloval. Nám chyběli hráči, což se v závěru projevilo.

Josef Jarolímek (FC Zličín): Dneska to bylo hodně těžké. Myslím, že jsme byli jasně lepším mužstvem, ale co šlo mezi tyče, z toho jsme inkasovali. Naopak hostům zachytal výborně brankář Tlustý. Za stavu 0:3 už to bylo hodně špatné, ale mužstvo ukázalo, že má svoji vnitřní sílu a dosáhlo alespoň na bod.

FC Zličín - FC Háje 3:3 (0:2)

Branky: 64. Cacák, 75. Novák, 88. D. Pavelka - 37. M- Pavelka, 45. Ostrihoň, 63. Janoušek ŽK: Roubíček, Novák, Svoboda - Brož, Hartman, Tesař Rozhodčí: Obst - Gotthard, V. Novotný Diváků: 100

FC Zličín: Vrána - Roubíček (53. Janíček), Vacula (75. D. Pavelka), Langer, Hajný - I. Merta, Novák, Sigan - Chrž (63. Šimoníček) - Svoboda, Cacák. Trenér Josef Jarolímek.

FC Háje: Tlustý - M. Pavelka, Hartman, Hrůza, Tesař - Pospíšil, Brož, Janoušek, Slabý - Dub, Ostrihoň. Trenér Petr Sýkora.