Mladší přípravka B

Junior Praha - Ml.žáci přípravka 2:5 (1:1)

Junior Praha - Ml.žáci přípravka  2:5 (1:1)
Je sobotní pošmourné odpoledne a "bývalá" starší přípravka FC Háje (´97) se po pár měsících vrací zpět na místo činu - hřiště FC Junior. Právě zde začalo před několika měsíci sestupové drama - remíza 1:1 pro nás tehdy znamenala první jarní ztrátu bodů...

Dnes je vše zapomenuto a čeká nás první opravdová bitva na velkém (byť trochu menším) hřišti. Očekávání jsou veliká, stejně jako nervozita a nejistota. Na optimismu nám nepřidaly ani výsledky dvou přípravných utkání na velkém hřišti - "překvapivě" jsme totiž oba prohráli. Nervozitku (i když asi jen u rodičů) malinko zvedl i příchod "špiona" a bývalého trenéra Čmeldy.

Pohled na hřiště nám potvrzuje to, co jsme asi všichni tušili. Během prázdnin se nám opět nepodařilo odstranit naši dlouhodobou slabinu - soupeř nás v průměru převyšuje o poctivých 10 cm, na postu gólmana je dokonce výškový rozdíl dobrých 25 cm.

Novou sezónu ovšem kluci začali ve velkém stylu. Dravým a důrazným pohybem po hřišti zcela zaskočili soupeře a prakticky okamžitě si vytvořili územní převahu. Netrvalo dlouho a dostavili se i první šance - několik závarů před soupeřovou brankou však ke gólu nevedlo. Bohužel ani Sedliho únik po levé straně neskončil v síti - místo střely se totiž Sedli rozhodl z malého vápna ještě přihrávat. Trvající územní převaha, náš rychlý pohyb, důraz a soustředěnost postupně nutily soupeře k chybám. Největší hrubku domácího brankáře využil Novčus, který po důrazném presinku doslova dotlačil míč do branky (můžu potvrdit, že usilovně tlačili i někteří diváci). Náš tlak pokračoval i nadále, pokusy soupeře u lajny spolehlivě likvidoval Lipi s Kýblem. Několik pěkných kolmých přihrávek a Sedli se ocitl sám před brankářem, ale jeho pokus skončil na tyči. Z očí do očí si se soupeřovým brankářem pohlédl i kapitán Sovička, který (zřejmě podlehl uhrančivému pohledu) zcela spolehlivě trefil padajícího brankáře. A tak přišlo to, co přijít muselo - kde se vzala, tu se vzala útočná akce Junioru. Gólovou střelu ale bravurně vykryl "robinsonádou" Milan. Odraženého míče však soupeř dokonale využil, ukázkově rozebral naši obranu a nechytatelnou střelou vyrovnal na 1:1. Poločas nás tak zastihl za stavu 1:1 a poněkud "platonická" převaha našich borců vyvolávala otazníky. Ty si uvědomoval asi i trenér, protože celou přestávku do kluků hustil jakési kouzelné formule a zaříkávadla.

Druhá půle začala v podobném duchu jako poločas první, pouze s jedním rozdílem - začali jsme dávat góly (trenérova černá magie zřejmě zabrala). Vše odstartoval Sedli (zlé jazyky domácích fanoušků tvrdili, že odstartoval z ofsidu), který únik přes půlku hřiště zakončil kličkou brankáři a míč doslova dovedl do sítě. Soupeře jsme dál mačkali, střed hřiště ovládal Štětináč a jeho banda, za výrazné a důrazné podpory Nezbiho "zametačů". Jednotlivé řady se prolínaly a tak se kluci točili na pozicích podle aktuální potřeby. Nezbi předvedl několik průniků, jeden z nich byl korunován brankovým úspěchem. Stav 3:1 přivedl na naše kopačky pohodu, kterou jsme zúročili dalšími dvěma brankami - skvěle se uvedla naše nová posila Radek a dílo zkázy dokonal opět Nezbi. Menší polevení v koncentraci a v tempu v závěru zápasu využil soupeř ke snížení na konečných 2:5.

První podzimní kolo potěšilo nejen výsledkově, ale především předvedenou hrou. Kluci vytvořili kompaktní tým, který neměl slabinu na žádném postu. Předvedli bojovný výkon, chuť do hry a konečně našli i střeleckou mušku. Snad nám ta muška do příští soboty vyroste v pořádnou masařku...

Branky : Nezbeda 2x , Muchna 1x, Novák 1x, Sedláček 1x