Starší žáci A

Starší žáci - Přebor - 1.kolo: FC Háje - Motorlet 2:2 (2:2)

Dnes jsme odstartovali další ročník přeboru starších žáků. V 1.kole jsme začali doma na Hájích a přivítali soupeře z Motorletu. Hned v úvodu musím podotknout, že jsem z remízy velmi zklamán, protože jsem věřil, že kluci si z loňského ročníku zvykli na daleko zdatnější soupeře, a o 3 body se bude bojovat s daleko větším nasazením.

Ale ještě něco k letní přípravě...

Ta proběhla ve Veletově nedaleko Kolína. Zde jsme sehráli dva přátelské zápasy. První jsme vyhráli vysoko s Kolínem "B" - výsledkem 12:0, s Kolínem "A" jsme prohráli 1:2. Soustředění se vydařilo, poté jsme trénovali na Hájích a sehráli doma další přátelák s Kolínem "A", který jsme prohráli 2:4.

Do týmu se zařadili noví hráči - Martin Hojdar - z Hájů "94", David Klasna a Michal Čermák z Troje. O prázdninách s námi začal trénovat Vojta Černovický.

Naopak s fotbalem skončil Pepa Navrátil, který nám toto oznámil dva dny před odjezdem na soustředění, a museli jsme za něj zaplatit zálohu, kterou nám dluží. Mužstvo trénuji 5 let a Pepa za tyto roky byl nejčastěji nemocný, na to co nachodil, hrál ještě více než někteří jiní hráči, kteří trénují pravidelně. Na poslední dva mistráky odjel k moři, proto jsem nechtěl věřit SMS, že končí a nebaví ho sedět na lavičce. Na turnaj do Šardic opět nejel, protože byl nemocný. Byli jsme domluveni, že v srpnu trénovat začne. Nikoho přemlouvat nebudu, každý si musí rozmyslet, jestli ho fotbal baví, není to jen o hraní a lavičce, ale celém týdnu trénování.

Další hráč Martin Bouzek se pro změnu neozval vůbec, což je také nepochopitelné. V červnu přišel s tím,že je zraněný a od té doby o něm nikdo neví.

Týden před sezonou se nám zranil útočník David Grafnetr, kterému přeji brzké uzdravení.

Teď už tedy k dnešnímu zápasu:

V 1.minutě jsme zahodili vyloženou šanci, když Michal Čermák neproměnil své sólo. To se samozřejmě vymstilo a soupeř z protiútoku vstřelil 1.branku! A aby toho nebylo málo, 2. gól přišel za 10 minut. To byla studená sprcha pro začátek utkání. Naštěstí se kluci nepoložili a Michal Čermák snížil po umístěné střele podél golmana na 1:2. Do poločasu jsme dokázali vyrovnat, když Martin Šplíchal levou nohou poslal míč k tyči, a bylo to 2:2.

Věřil jsem, že druhý poločas dotáhneme do vítězného konce, ale stav se bohužel nezměnil a nakonec jsme mohli být rádi za remízu. V naší hře chyběla rychlost, důraz před brankou soupeře, opět neproměnování jasných šancí a v obraně se musíme vyvarovat takových chyb, jakých jsme se dopustili. I soupeř měl několik šancí, proto remíza byla spravedlivá.

Tento zápas byl ponaučením do dalších utkání, čeká nás velký kus práce a daleko kvalitnější soupěři.

Sestava: Lačík - Lojda, Novák, Paszyc, Klasna (48. Hančl) - Vacík, J. Šplíchal, M. Šplíchal, Doksanský (57. Seneta) - Solař, Čermák.

Góly: 0:1, 0:2, 1:2 - Čermák, 2:2 - M. Šplíchal.