Muži A, 5. kolo:FC Háje : Čechie Uhříněves 2:2 (2:1)

V dalším kole pražského přeboru jsme na domácí půdě přivítali hráče z nedaleké Uhříněvsi. Zatím, co první půle patřila jasně domácím, tak po změně stran ožili hosté a nechybělo mnoho, aby si nakonec odvezli všechny body. Domácím skvěle vyšla úvodní půlhodina, kdy si také zajistili dvoubrankové vedení.

Ve 4.minutě po sérii tří rohů ještě nezahřmělo, ale o tři minuty později už měli ruce nad hlavou. To Janoušek ideálně vysunul na pravé straně do brejku Duba, ten se dostal až do vápna a křížnou přízemní střelou na vzdálenější tyč otevřel skóre. Hosté už po deseti minutách museli střídat, když zraněného Sedláčka nahradil Kasal. V 18.minutě mohl z přímého kopu zvyšovat Brož, ale Jeřábek jeho střelu s přispěním břevna vyrazil. Vzápětí na druhé straně domácí Tlustý jen včasným vyběhnutím zachraňoval před dobíhajícím Krejčou. Přitom se na ruce bolestivě zranil a zápas dochytal s velkým sebezapřením. Ve 26.min. měli hosté výhodu přímého kopu a Čejkova jedovka pouze rozvlnila boční síť. Neuběhly snad ani dvě minuty a domácí udeřili podruhé. Po chybné rozehrávce zadáků hostí zachytil míč Fedič, dostal se až před gólmana a milimetrovým dloubáčkem nad padajícím Jeřábkem poslal míč do sítě. Vedení o dvě branky vypadalo nadějně, ale nemělo dlouhého trvání. Ve 42.minutě po bleskovém útoku hostí postupoval Jaroš sám na domácího gólmana, ten mu první střelu stačil ještě vyrazit, ale na dorážku už byl krátký. V samotném závěru poločasu pak mohl z přímého kopu vyrovnat Čejka, ale Tlustý jeho dobře mířenou střelu skvěle vyrazil.

Druhá půle začala rychlým průnikem Krejči téměř z poloviny hřiště až do vápna domácích, k úspěšnějšímu zakončení neměl dostatek sil. V další šanci hostí Jaroš nezužitkoval načechraný míč opět z kopačky Krejči. Na druhé straně po přetaženém rohu Slabého napálil Fedič balon z ostrého úhlu jen do padajícího Jeřábka. V 59.minutě si Zlatník pohotově narazil míč s Krejčou a zblízka orazítkoval břevno domácí brány. Hosté viditelně přidali se snahou vyrovnat, domácí se naopak stáhli a bránili jednogólové vedení. V 71. minutě se objevil před domácím gólmanem Jaroš, ale zblízka ho neprostřelil. Tlak hostí však sílil a po devíti minutách bylo srovnáno. Zlatník našel dlouhým pasem na levé straně Krejču, ten posunul míč na střed nabíhajícímu Bobkovi, který byl na trávníku pouhé čtyři minuty, a jeho přesný lob skončil podruhé v domácí síti. Šokovaní domácí už nedokázali odpovědět, naopak v závěru mohli ještě dvakrát inkasovat. Jasnou loženku zahodil Jaroš a Šimáčkovu umístěnou hlavičku už v nastaveném čase parádně vyškrábl Tlustý na roh. Hosté dohrávali posledních pět minut bez vyloučeného Krejči, který musel po druhé žluté kartě předčasně opustit trávník. Za snahu a předvedený výkon je nakonec dělba bodů asi spravedlivá, což potvrdili po zápase i trenéři obou týmů.

Petr Königsmark (FC Čechie Uhříněves): První půle byla z naší strany velmi špatná, začali jsme vlažně a v podstatě jsme oba góly darovali. Druhou půli jsme si řekli, že musíme hrát aktivně, což se nám podařilo. Hlavně si cením, že jsme to v druhé půli alespoň srovnali a měli jsme tam ještě gólové šance, které jsme neproměnili. V závěru jsme museli hrát dozadu, protože jsme měli vyloučeného hráče. Jinak chci klukům poděkovat, tu druhou půli hráli opravdu dobře.

Petr Sýkora (FC Háje): První půle byla z naší strany dobrá, tam nejde klukům nic vytknout. Když se vede 2:0, tak se takhle dohrávat nedá. Nemůžeme přeci čekat na to, až soupeř přijde a chodit do brejků. Sami jsme jim přihrávali na góly. Nakonec jsme mohli i prohrát. Remíza je asi spravedlivá, ale vzhledem k vývoji zápasu je to škoda, když se 2:0 vedlo. Je to stejné jako na Zličíně, kde jsme půl hodiny před koncem vedli 3:0, pak jsme zbytečně zalezli a skončilo to remízou.

FC Háje - FC Čechie Uhříněves 2:2 (2:1)

Branky:
7. Dub, 28. Fedič - 42. Jaroš, 80. Bobek ČK: 85. Krejča (Uhříněves) ŽK: Hrůza - Šimáček, Plášek, Kasal, Horáček, Krejča Rozhodčí: Havel - Hrubeš, Severýn Diváků: 60

FC Háje: Tlustý - Tesař, Hartman, Hrůza, Sojka (86. Aksamit) - Janoušek, Brož, Bičaník (89. Šplíchal), Slabý - Dub, Fedič. Trenér Petr Sýkora.

FC Čechie Uhříněves: Jeřábek - Kopec, Trhlík, Horáček, Sedláček (10. Kasal) - Šimáček, Plášek (76. Bobek), Zlatník, Čejka (67. Marek) - Krejča, Jaroš. Trenér Petr Königsmark.