FC Háje

Zaznělo na trenérské schůzi ... aneb co se povedlo v roce 2015

Zaznělo na trenérské schůzi ... aneb co se povedlo v roce 2015
Pro mnoho lidí jsou vánoční svátky dobou rekapitulování celého roku. My jsme si na závěrečné trenérské schůzi zrekapitulovali úspěchy za celý rok, protože věci, které se nepovedly, tu budou stále a můžeme na nich pracovat, avšak pozitiva je třeba si připomenout. V lednu bude následovat hodnocení jednotlivých týmů.

Nový web:

V dubnu jsme spustili nový web, vzhledem k určitým problémům s webem starým. Nový web je plně funkční, administrativně příjemný a máme na něm více možností. Zpětnou vazbou nám může být i největší sledovanost za celý rok, na čemž se podíleli trenéři psaním článků, kterých bylo velké množství. Děkujeme společnosti Esports za nový web i bezproblémový průběh po dobu užívání.

Oslava 85. výročí:

V červnu jsme oslavili 85. výročí od založení našeho klubu. Na naše hřiště si našlo cestu hodně lidí, hrálo se, slavilo se, hodovalo se.

Krajské středisko mládeže:

V létě jsme získali statut Krajské střediska mládeže. Je to spíše motivační ocenění, o to je možná cennější. Na 40 dobrovolníků se stará o zájmovou činnost velkého počtu dětí na Jižním Městě a snaží se to dělat co nejlépe. Zvyšují si trenérské licence, pomáhají s organizací akcí, o kterých se dočtete níže. 

Účast v zahraničí:

Letos nás v zahraničí reprezentovaly dva ročníky. Kluci 2002 i 2006 vyjeli na turnaj do Německa, aby se konfrontovali s týmy ze zahraničí. Účast byla pro oba týmy přínosná, klukům z 2006 se dokonce povedlo přivést stříbrné medaile. V roce 2016 vyráží také minimálně dva týmy ven, destinací bude Holandsko. 

Turnaje:

Je to velké kvantum turnajů, které za rok pořádáme. Ať už to jsou školní McDonalds Cup, nebo Kop Cup, kde se během dvou dnů představí více jak 300 dětí, tak pro školky, kdy proběhl 13. ročník Mateřinacup, kterého se zúčastňují téměř všechny školky z Jižního Města. Renča Klíčová s Michalem Horníkem založili skvělou tradici a radost dětí jim to určitě vrací.

Letos poprvé jsme pomáhali PFS připravit netradiční turnaj v rámci projektu Neberte nám naši hru, kdy se hrálo 3vs3 na 4 branky bez brankáře. Již počtvrté pořádáme přes zimu halové turnaje přípravek, tzv. Háje Cupy. V roce 2016 poprvé i v hale Jedenáctka VS. Přes zimu také pořádáme již 8.ročník Zimní ligy. Po páté jsme uspořádali Mezinárodní turnaj, který proběhl v listopadu. 

Školení trenérů a jejich licence:

Je to ve velké míře o lidech, kteří působí v amatérském prostředí, jak dokáží pracovat s mladými lidmi. Nepochybně jde ruku v ruce i vzdělávání. V současné době máme 2 trenéry s A licencí, 9 trenérů s B licencí, 2 trenéry s UEFA Grassroots C licencí a 15 trenérů bez licence, z toho však jde 8 na školení v únoru a další obdrží licenci při studiu na FTVS. Tři trenéři jsou trenéry brankářů a je potřeba vyzdvihnout jejich činnost, kdy se každé úterý starají o průpravu našich gólmánků.

V březnu jsme také zorganizovali školení He-Art jak pro Hájecké trenéry, tak i pro mimo hájecké (účast Tempa, Slavie, Štěrbohol). V únoru 2016 máme v plánu toto školení opět u nás uspořádat.

Spolupráce se školami, školkami:

Dlouhodobě nastartovaný proces se snažíme dál a dál posouvat, i když již nyní je náročné obsáhnout průpravu tolika dětí. Spolupracujeme se dvěma školami a deseti mateřskými školami. Zaměření není čistě fotbalové, děláme všeobecnou průpravu, fotbal však nechybí, děti se na něj tolik těší.

Náborové akce:

V září proběhly dvě náborové akce. Dny Prahy 11, na jejichž organizaci se podíleli zástupci našeho klubu Renča Klíčová a Michal Horník, se uskutečnily na sedmi stanovištích po Jižním Městě. Fotbal a učení zidanovky nechyběl a před halou Jedenáctka VS si děti mohly vyzkoušet základní fotbalové dovednosti. 

Po druhé jsme také přivítali akci Měsíc náborů. Na naše hřiště dorazilo na 240 dětí z MŠ a ZŠ, které si ve dvou hodinách užily sportovní dopoledne plné her.

Postup Staršího dorostu do přeboru Prahy:

Ročník 1997 to měl v soutěžích těžké, neboť ročník 1996 nám z historických důvodů chybí, a tak byl letos pro kluky velký úspěch, když si sami vykopali již v prvním roce postup do přeboru Prahy, který si můžou sami zahrát. 

Jihovýchodní liga:

Od podzimu jsme rozjeli nový projekt, tzv. Jihovýchodní ligu, což je soutěž mimo PFS pro pomaleji se učící hráče v kategorii starší přípravky. V průběhu podzimu ukazovala soutěž velká pozitiva a s největší pravděpodobností v ní budeme pokračovat i v dalším roce. 

Děkujeme všem, kteří se na výše zmíněných věcech podíleli. Děkujeme i všem těm, kteří nám fandí a přímo či nepřímo nám pomáhají v naší činnosti. Vypíchnuty jsou věci hmatatelné, za kterými však stojí velké množství práce a úsilí. Mnoho práce z řad dobrovolných trenérů, jejich hodin strávených na hřišti i mimo hřiště není vidět, ale tato práce ve prospěch společnosti se jim jistě vrací v podobě radosti dětí a mládeže a nezapomeňme na dospělé. A co se povedlo v roce 2015 Vám? Když se nad tím zamyslíte, jistě najdete mnoho věcí, které se Vám za celý rok povedly :-).


úterý 15.12.2015 | Otmar Mansour | Přečteno: 3106

Další články