Muži A

Rozhovor s trenérem áčka Petrem Procházkou na stránkách PFS

Rozhovor s trenérem áčka Petrem Procházkou na stránkách PFS
Fotbalové Háje nezahálejí. Na jaro v Pražská teplárenská přeboru se chystají už od 5. ledna. Prý to ale není tím, že tým trenéra Petra Procházky přezimuje až na čtrnáctém místě tabulky s pouhými třinácti body a pasivním skóre 28:49, což dělá z Hájů mužstvo z nejhorší obranou v přeboru. „Postavení v tabulce nám kazí náladu. Do každého zápasu musíme jít bez ohledu na soupeře s cílem vyhrát,“ tvrdí kouč Procházka.

Proč jste začínali tak brzy?

Přebor skončil docela brzy, takže přestávka byla i tak dlouhá. Volna bylo dost. Tak jsme na to vlítli hned na začátku ledna. Sešli jsme se v sedmnácti lidech a na tréninky chodí tak patnáct lidí, takže s tím můžeme být spokojení.


Mnohdy týmy začínají brzy kvůli účasti na některém z turnajů. Jak jste na tom vy?

Takhle to nemáme, my turnaj nehrajeme. Začali jsme zvolna. První tréninky byly takové seznamovací, byl tam lehký výběh a fotbálek. Na zápasy až do konce ledna nedojde.

Co vás tedy čeká?

Máme to nastavené tak, že v úterý byly a jsou v plánu výběhy do okolí. Ve středu chodíme do Squashpointu, kde máme Fitbox, Pilates a v pátek je trénink herní. Ale v tom smyslu, že je tam intervalový fotbal, kdy se hraje tři na tři, čtyři na tři, nebo čtyři na čtyři. Kluci dostanou zabrat, jedou naplno.

A jak přijali věci jako fitbox nebo další cvičení?

Já myslím, že to berou jako zpestření přípravy. Když jsme to první týden v programu neměli, tak to bylo pro některé zklamání. Účast je dobrá, nevyhýbají se tomu.

Postavení v tabulce vám možná velí poohlédnout se po posilách. Můžete už ohlásit nějaké nové tváře?

Máme tu na zkoušku pár kluků. Jména nemá cenu říkat, ale když to vezmu z pohledu jednotlivých řad, tak bych chtěl posílit všude – obranu, zálohu i útok. A kdyby to šlo, tak do každé řady klidně dva hráče. Jde i o zvýšení konkurence v týmu. Samozřejmě dostanou taky šanci kluci z béčka, ti budou mít při posilování přednost.

Nejpalčivější bude možná hledání posil od obrany, souhlasíte?

To, že jsme dostali nejvíc gólů ze všech týmů v přeboru, je pro nás samozřejmě strašidlo. Že jsme ani jednou neudrželi nulu, to bych si klidně odpustil. Já jsem trenér, který bere, když se budou dávat góly a bude se vyhrávat třeba 5:3.

Takže bude hlavní úkol hledání střelce?

Trápí nás, že Kuba Novák není pořád v pohodě. Snad bude připravený na start jara. Já věřím tomu, že když se vrátí kluci, co byli během podzimu na hostování, tak půjdeme nahoru. Zatím se z nich u nás připravuje jen Bednář. Janoušek a Bičaník zatím nejsou z nějakých důvodů k dispozici.

A počítáte s nimi?

Chtěl bych, aby na jaře hráli u nás. Na přebor jsou to prostě nadstandardní hráči.

Říkáte: chtěl bych, aby u nás hráli. Cítím tam určitou pochybnost. Neutečou zase jinam?

Myslím, že nastoupí do přípravy u nás. Chceme, aby u nás hráli.

Zmínil jste, že zatím nehrajete zápasy, proč?

Sezona je dlouhá. Pořád ještě dojíždějí problémy z podzimu, dáváme tomu čas. Bereme to tak, že když se odběhá měsíc, tak se do toho hráči zase postupně dostanou a riziko, že dojde ke zranění je menší, než když do toho hráči hned vlítnou. Zápasů ale taky stihneme odehrát dost, a to i v rámci soustředění.

Kdo prověří vaši formu?

Jsou tam soupeři silnější i lehčí. Ze Středočeského přeboru si zahrajeme s Poříčím, čeká nás osmnáctka Slavie, nebo třeba druholigový Vyšehrad. Tam je ale otázkou, s jak silným týmem přijede. Asi to nebude úplně druhá liga. Zahrajeme si i nějaké zápasy s I. A třídou.

Budete pilovat souhru obrany, aby se Háje v tomhle směru zvedly?

Chtěli bychom udržet aspoň jednou nulu. Ale hlavní je, aby se dávalo hodně gólů. To se nám v létě docela dařilo. A myslím, že do doby, kdy byl k dispozici Kuba Novák, to bylo ok. Pak se to bohužel změnilo. Teď věříme, že se to změní zase, k lepšímu.

Zmínil jste soustředění. To je na úrovni přeboru už skoro něco jako zakázané slovo. Týmy trénují v hlavním městě, kam vyrážíte?

Pojedeme do Bedřichova, dáme si tam nějaké běžky. Zařizuje to náš hráč Václav Hruška, už jsme to podnikli i před rokem. Teď je přihlášených sedmnáct lidí, tedy se mnou. Odjedeme ve středu po práci a budeme tam do neděle. Měli bychom tam odehrát i jeden přípravný zápas.

A co závod na běžkách. Bude?

Nějakou srandu tam určitě uděláme. Ale pokud to bude závod, tak já se toho účastnit nemůžu, mně by na pěti stech metrech kluci utekli - a o hodně.

Bude dobře, když si užijete dobré nálady. Jaro bude asi hodně napínavé…

Teď na tabulku nekoukáme. Uvědomujeme si, jak jsme odehráli podzim. Budeme se snažit připravit co nejlépe, budeme točit sestavou, dáme šanci i klukům z béčka. Ale jak to nakonec bude, to teď nemá cenu říkat. Vždyť ani nevíme, co se stane u konkurence. Nikdo neví, kdo jak posílí, kdo komu odešel. Tím se začnu zabývat tak čtrnáct dní před startem jara. My se navíc na tohle ohlížet nechceme. My musíme jít do každého zápasu s cílem vyhrát. Věříme, že když budeme mít k dispozici kluky, co byli v první půlce sezony na hostování jinde, tak jaro v našem podání bude lepší. Musí být lepší.

René Machálek


pondělí 25.1.2016 | www.fotbalpraha.cz | Přečteno: 2498

Další články


Rozpis zápasů / Výsledky

28.1.2023, 08:30, Háje UMT.
Český Brod – FC Háje B
Turnaj
28.1.2023, 09:00, Kolovraty UMT.
Sparta dívky – FC Háje
Starší přípravka A (2012)
28.1.2023, 11:30, Háje UMT.
Vestec – FC Háje
Turnaj
28.1.2023, 15:00, Háje UMT.
FC Háje – Aritma
Mladší žáci B (2011)
28.1.2023, 15:00, Háje UMT.
FC Háje – Aritma
Mladší žáci A (2010)
28.1.2023, 16:30, Schulhoffova hala
FC Háje – Benešov
Mladší přípravka A (2014)
28.1.2023, 17:15, Háje UMT.
FC Háje – SK Čechie Smíchov
Muži A
28.1.2023, 17:20, Schulhoffova hala
FC Háje – Dobříš
Mladší přípravka A (2014)
29.1.2023, 08:30, Háje UMT.
Radošovice – FC Háje
Turnaj
29.1.2023, 10:30, Střešovice UMT.
Kladno – FC Háje
Starší přípravka A (2012)
29.1.2023, 12:00, Horní Měcholupy
Slavia Praha – FC Háje
Starší přípravka B (2013)
29.1.2023, 13:15, Braník
Braník – FC Háje
Mladší přípravka A (2014)
29.1.2023, 13:15, Braník
Braník – FC Háje
Mladší přípravka B (2015)
29.1.2023, 14:00, Háje UMT.
FC Háje – Neratovice - Byškovice
Starší žáci B (2009)
29.1.2023, 16:00, Háje UMT.
FC Háje – Neratovice - Byškovice
Starší žáci A (2008)
29.1.2023, 18:00, Háje UMT.
FC Háje – TJ Praga
Starší dorost
4.2.2023, 09:00, HJM - Květňák
FC Háje – Turnaj
Předpřípravka B (2017)