Mladší přípravka B

Starší přípravka A - 2.kolo FC Háje - PSK Union 1:2 (0:1)

Starší přípravka A - 2.kolo   FC Háje - PSK Union 1:2 (0:1)
V druhém zápase sezóny jsme dlouho drželi nadějný výsledek, ale na body jsme nakonec nedosáhli...

Po nevydařeném utkání na Viktorce jsme byli zvědaví, jak kluci k zápasu přistoupí. S jejich nasazením jsme byli spokojeni, ale díky absencím především Jeřábka, Mathouchanha a Ocha nám chyběla větší fotbalovost a také sebevědomí v útoku. Přitom soupeř, který měl ve své soupisce jen tři kluky ročníku 97, určitě k poražení byl.

Nestalo se tak. Od začátku se Unionu dařilo vládnout středu pole a naše obrana vedená tentokrát velmi dobře hrajícím Tomášem Rysem dokázala útoky soupeře zastavovat často jen za cenu rohového kopu. Těch měl soupeř jen za první poločas asi osm. Z nich ale dokázal Union vytěžit jen jeden gól. Zbytek pochytal skvěle chytající Filip Tlapa, nebo nás zachránila nepřesná muška soupeřových útočníků. My jsme se dopředu dostávali sporadicky a to jen po křídlech a branku Unionu do poločasu ohrozili snad jen dvakrát. Ve druhém poločase jsme se na chvíli dostali na koně díky brance, kterou vstřelil Tomáš Rys. Z velké dálky napálil přímý kop na bránu a snášející se balón skončil s lehkou tečí brankáře v síti. Tahle branka nás probudila a karta se začala obracet. Kluci se dokázali lépe prosazovat individuálně, ale vždy jsme ztroskotali na tom, že do útoku se zapojovali jen dva, tři hráči a Ti ještě zůstávali za míčem. Momentu překvapení po vyrovnávací brance jsme nevyužili a čím víc se blížil konec, tím víc nás Union zase tlačil. Obrana odolávala velmi dobře, ale naši záložníci se s každou akcí soupeře posunovali blíž a blíž k vlastní brance a po zisku míče následovala rychlá ztráta. Hrálo se prakticky pořád na dostřel naší branky. Znovu nás ale podržel Filip Tlapa, který chytal jednu šanci za druhou! Když soupeř nedal ani penaltu, začali jsme doufat, že už remízu udržíme. Bohužel, pět minut před koncem jsme za zády nechali útočníka Unionu, který si poradil i s Filipem a stanovil skóre na 1:2.

Chtěli bychom kluky pochválit za snahu a bojovnost, s jakou do zápasu šli. Fotbalově to však nebylo ono, chyběla kombinace, sebevědomí a lepší hra bez balónu. Když toto zlepšíme, budeme takové zápasy vyhrávat.