Muži A, 6. kolo Přebor: FSC Libuš : FC Háje 3:0 (2:0)

Muži A, 6. kolo Přebor:  FSC Libuš : FC Háje 3:0 (2:0)
Druhý rok je pro nováčka prý klíčový a to se ukazuje také u týmů z Hájů. Před čtrnácti dny dostali Háje lekci od Zličína, který za půl hodiny smazal jejich tříbrankový náskok a dnes si pro změnu tříbrankový nášup vezou z Libuše, jenže na jejím hřišti nedokázali vstřelit ani gól.

Přitom první minuty nevypadali tak jednoznačně jako skoro celý zbytek zápase. Hosté se snažili od úvodu být aktivní a domácí zaskočit, jenže počáteční šance se neujaly a tak přišel zákonitý trest. Ve 12. minutě se odražený míč po rohu dostal k volnému Feketemu a ten prostřelil houštinu těl před sebou, 1:0. Naprosto totožná akce se opakovala o několik minut později, ale Feketeho pohotovou střelu z odraženého míče tentokrát jeden z hostujících hráčů vykopával z brankové čáry. A tak si domácí diváci museli na druhou branku počkat do 28. minuty, kdy se perfektně zahraným přímým kopem prezentoval Stratil a bylo to o dvě branky.

Druhý poločas začal šancí hostujícího Tesaře, který postupoval sám na Šindelku, ale jeho střela skončila těšně mimo branku. Po hodině hry si hosté vypracovali další slibnou šanci, když se po dlouhém pasu dostal do šance Pospíšil, ale Šindelka reflexivně jeho pokus vyrazil. V 62. minutě Tožička zbytečně po svém faulu zakopl míč a nemohlo následovat nic jiného než žlutá karta, a protože to pro něj byla již druhá, musel předčasně do sprch. Jenže oslabení domácí, místo aby začali bránit výsledek, se stále více dostávali do bezprostřední blízkosti hostující branky a po zbytek zápase měli více ze hry. Hosté totiž hru stále více otvírali a to hrálo do karet technickým útočníků Libuše. V 65. minutě se prokličkoval do vápna Fekete, ideálně naservíroval míč volnému Pilíkovi, ale ten svou šanci trestuhodně nevyužil. Za pět minut přišla další slibná akce domácích. Útok byl sice zastaven nedovoleně, jenže rozhodčí ponechal výhodu a Fekete se zčista jasna objevil sám před Matějovským, ten ho při pokusu o kličku zfauloval a kopala se penalta. Tu proměnil svou druhou brankou v zápase Stratil a bylo to již 3:0. Hosté měli v přesilovce jen jediný slibnější náznak šance, ale ve slibné pozici střílel Fedič mimo branku.

Zdeněk Hruška (FSC Libuš): Konečně jsme se dokázali vyrovnat soupeři v tvrdosti a to rozhodlo. Navíc jsme mu vnutili naší hru, takže jsem dnes maximálně spokojen. Hráči splnili vše do putníku.

Petr Sýkora (FC Háje): Domácí si dnes vítězství jednoznačně zasloužili. Nejen že nás přehráli, ale také nás předčili v tvrdosti, doslova nám nakopali.

FSC Libuš - FC Háje 3:0 (2:0)

Branky: 12. Fekete, 28. a 70 z penalty Stratil ŽK: Tožička, Tomšů, Fekete, Stratil, Šafránek- Tesař ČK: 62. Tožička (Libuš) Rozhodčí: Zelený - Tikal, Klíčman Diváků: 85

FSC Libuš: Šindelka - Tomšů, Šafránek, Vičík (73. Šídlo), Nosek - Pilík, Moravec (77. Dvořák), Dlouhý, Tožíčka - Stratil (86. Šatný), Fekete. Trenér Zdeněk Hruška.

FC Háje: Matějovský - Tesař, Hrůza, Hartman (66. Ostrihoň), Sojka - Pospíšil, Brož, Janoušek, Slabý - Fedič, Bičaník. Trenér Petr Sýkora.