Královice - FC Háje JM 6:1 (3:1)

Po nevydařeném utkání v minulém kole s Čafkou si chtěli fotbalisté Královic usmířit své příznivce a to se jim povedlo opravdu znamenitě. Třinácté Háje vyprovodili ze svého pažitu se šestibrankovým přídělem a to ještě řadu dalších šancí neproměnili. Ne druhou stranu si i hosté vypracovali několik slibných gólových příležitostí, ale nakonec proměnili jen jedinou. Čistým hattrickem se blýskl Petr Nykl.

Za krásného slunečného počasí začali domácí velmi aktivně. Po dvou nevyužitých rohových kopech hned v úvodu se o první střelecký pokus postaral Formáček, ale Tlustý v bráně hostů byl připraven.

V 9. minutě se po centru zleva dostal do první superšance Krejča, když se objevil sám před hostující bránou, jenže zblízka Tlustého neprostřelil. Vzápětí při dalším nájezdu domácích přešel Formáček slalomem přes tři protihráče, vřítil se do vápna, ale Tlustý mu stačil jeho dělovku nohou vyrazit.

Na první branku se tak čekalo až do 13. minuty, kdy měli domácí výhodu standardní situace a na tu je v Královicích vyhlášený specialista Randa. Ten si postavil balón asi tři metry od hranice šestnáctky a parádní střelou přes zeď nedal Tlustému šanci - 1:0.

Neuběhly snad ani tři minuty a domácí udeřili podruhé. Randa vysunul na pravé straně Formáčka, ten ustál souboj s obráncem Slabým, odcentroval na Horáčka a jeho střelu nasměroval do sítě rozeběhnutý Nykl - 2:0.

A ve 22. minutě mohlo být pro hosty ještě hůře, když Formáček parádně vysunul na zteč Krejču, který postupoval zcela sám na hostující bránu, jenže nakonec zazvonil jen na bližší tyč. O pět minut později po hezké Lojdově uličce mohli měnit skóre i hosté, ale Balík v čisté ložence pálil vedle.

Pak po Randově rohu měl blízko ke skórování Formáček, ale nakonec jeho hlavička proletěla těsně nad břevnem. Vzápětí si Tlustý poradil s jedovatou střelou Horáčka. Ve 38. minutě našel obránce Dušek dlouhou přihrávkou u vápna hostí zcela osamoceného Nykla, který ani na okamžik nezaváhal a upravil na 3:0.

Hosté na tento, pro ně nepříznivý stav, zareagovali po pouhé minutě. Po Brožově rohu se dostal k odraženému míči Lojda a jeho tečovaná střela z ostrého úhlu skončila za zády překonaného Jeřábka - 3:1.

Když se pak v samotném závěru poločasu otřela Duškova dělovka jen o břevno Tlustého brány, odcházela královická jedenáctka do kabin se dvěma góly navrch.

I do druhého poločasu vstoupili domácí aktivně. V 51. minutě vysunul Šumský dlouhým pasem kupředu Formáčka, ten se dostal až k vápnu, tam si všiml lépe postaveného Nykla, který pak svou třetí brankou v utkání zvýšil na 4:1.

Po dalších pěti minutách se zmocnil míče ještě na vlastní polovině Horáček, své velké sólo zakončil křížnou přihrávkou na nabíhajícího Formáčka, který pak přízemní střelou ke vzdálenější tyči překonal hostujícího gólmana popáté.

Ani za tak nepříznivého stavu hosté nerezignovali. Naopak v 60. minutě mohl Balík snižovat, když se šikovně vyhnul vybíhajícímu Jeřábkovi a prázdná brána na něho doslova zívala, ale vracející se Záhorec ho stačil ještě odzbrojit.
Po další čtvrthodině se před domácím gólmanem objevil Slabý, ale ani ten se gólově neprosadil. Závěr jinak rozhodnutého zápasu se odehrál v poklidném tempu. Na konečných 6:1 pak pečetil dvě minuty před koncem vydařenou střelou smolař Krejča.

Královice - FC Háje 6:1 (3:1)
Branky: 16., 38. a 51. Nykl, 13. Randa, 56. Formáček, 88. Krejča - 39. Lojda. ŽK: 61. Šmíd - 12. Duka a Hovorka, 20. Hančl, 89. Krejčí. Rozhodčí: Šaróka - Nykl, Šmakal. Diváků: 80.
Královice: Jeřábek - Dušek (59. Fischer), Hyský, Záhorec, Šumský - Krejča, Randa (69. Slováček), Šmíd, Horáček - Nykl (67. Svoboda), Formáček. Trenér: Martin Hyský.
FC Háje: Tlustý - Hančl (46. Hrubý), Krejčí, Dub, Slabý - Brož - Soucha, Duka (61. Nezbeda), Hovorka
(76. Hrůza), Lojda - Balík. Trenér: Petr Procházka.

Martin Hyský (Královice): „Hráli jsem dnes slušně. Trochu jsme si něco řekli o zápase, který jsme minulý týden pokazili. Dnes to bylo dobré, protože jsme proměňovali šance i když v druhém poločase jich bylo víc. Něco se nedalo. Myslím, že jsme dobře zareagovali na tu porážku z minulého kola. Jsme spokojeni. Háje mají velmi dobré jaro, vyhrály čtyři zápasy. 6:1 je skvělý výsledek.”
Petr Procházka (FC Háje): „Domácí vyhráli zaslouženě. Je to všechno o gólech. Šance jsme měli, dvakrát jsme šli sami na gólmana. Domácí góly dali, byli herně lepší. Když nedáme góly po samostatných nájezdech, tak nemůžeme vyhrát.”

Nejlepší hráč Královic: Michal Záhorec.
Nejlepší hráč FC Háje: Michal Balík.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Petr Nykl (Královice).