Předpřípravka A

Hodnocení sezóny: Předpřípravka 2009

Hodnocení sezóny: Předpřípravka 2009
Ročník 2009 má za sebou druhou sezónu. Nicméně alespoň půlka kluků je zde první rok po druhém náboru. Na podzim se tak tým poznával a od jara nastupoval k více utkáním a turnajům.

1) Letos se koná ME ve Francii. Co tě nejvíce zaujalo? Jaký je tvůj favorit?

Mým favoritem je Belgie. Je to dáno asi tím, co je mi blízké, a to že Belgie nastartovala dlouhodobý kvalitní proces práce s mládeží a nyní to přináší ovoce. Věřím, že se dostane co nejdále a dokonce jsem se s trenérem Honzou Špinkou vsadil, že vyhraje celý turnaj. Moc zápasů jsem neviděl, přesto jsem rád, že jsem viděl alespoň zápas a půl české reprezentace, což mi otevřelo oči, že je třeba spoustu věcí začít dělat jinak. Zápasy, které byly více o taktice jsem vypínal nebo u nich usínal, líbily se mi dynamické zápasy, např. Belgie, Walesu. Moc se mi líbil i zápas Německa se Slovenskem. No a když se na to podívám hlouběji, dívám se, co si někteří hráči dovolí. Jaké řeší útočnou fázi, souboje 1vs1 a jak jsou úspěšní.

2) Zhodnocení jarní části

Jarní část je třeba rozdělit na dvě podčásti. Protože duben byl více o poznávání míče, neboť zimní období, nebylo až tolik fotbalové. Zaměřovali jsme se na jiné sporty, gymnastiku, posílení středu těla, balanc, atd. V dubnu to pak bylo hodně znát. Na jaře už jsme více zkoušeli hru 4+1, aby si na ní kluci zvykli. Zlepšili se účasti na trénincích, sedalo si to, za což jsem rád. Turnaje i zápasy, které jsme absolvovali, se mi moc líbili a snažili jsme se ty věci udělat pestré. Zakončili jsme to turnajem v Boskovicích, který se mi moc líbil a kluci se stmelili. Pojedeme na první soustředění a tam se stmelíme ještě víc. Už se na to moc těším

3) Zhodnocení celé sezóny - porovnání podzimu a jara

Podzim byl spíše poznávací. Přišlo mnoho nových dětí a my jsme se poznávali. Bylo to hodně o hrách, o tom, jak děti zvládnou některé činnosti. Na jaře už jsme šli do specifičtějších věcí a snažili se nastavit laťku o trochu výše. U některých kluků se to daří, postupně budeme chtít zvedat náročnost nejen na tělo, ale i na hlavu, abychom více přemýšleli nad situacemi na hřišti a učili se je řešit.

4) V čem mužstvo splnilo očekávání

Vlastně mám jediné očekávání, a to, že kluky a Kristýnku naše společné tréninky budou bavit, a to věřím, že tomu tak je. 

5) V čem naopak mužstvo zklamalo

U některých je určitý problém v chování, respektive k přístupu na fotbale. Normální pošťuchovačky jsou běžné a je to jasný, jsou to kluci a chtějí se vyblbnout, ale máme některé kluky, kteří to opakují téměř každý trénink. Věřím, že se to brzy zlepší a i škola tomu napomůže. Pak jsem naštvaný ještě trochu na sebe, že nedokážu rodičům častěji vysvětlovat, co, proč a jak. Rodiče si myslím, že tvoří dobrou partu, kluky podporují, což mě moc těší, občas tam však při zápasech slyším nějakou tu radu, a to potřebuji, aby tam nebylo. Chtěl bych, aby děti měly pozornost na sobě a na své hře. Ale to je jen drobnost, většinou totiž rodiče fandí a povzbuzují, což je pro kluky příjemné a povzbuzující. 

6) V jaké oblasti nastal největší posun?

Posun nastal samozřejmě v herních činnostech jednotlivce. U některých však nastal již v hlavě v celkovém vnímání hry. Zde jsem velice opatrný a pozorný, abych někoho nehnal někam dříve, než je zapotřebí. Proto jsem pro pár kluků spíše volil ještě hru 3vs3, protože 4+1 neměla význam. 

7) Kdo tě nejvíce potěšil? Kdo udělal největší pokrok?

Nebudu zde vyzdvihovat jednotlivce. Největší pokrok je u těch, kteří chodí nejčastěji. Začali jsme od dubna dělat docházku, takže vidím, kdo jak chodil a je to vidět samozřejmě i na hřišti. Nejvíce mě však potěšily společné akce, jako táborovka, dětský den s disciplínami, kde se skvěle zapojily děti, ale moc pomohli i rodiče a i je samotné to bavilo. Na té táborovce mě baví, jak se děti domlouvají a řeší to a letos jsem měl velké štěstí na skupinku. Zabloudili jsme, zbytečně oběhli baráky, řešili, kam poběžíme dále a přitom si užívali pohybu v lese. Tohle mě nabíjí asi nejvíce, ta dětská bezprostřednost.

8) Plán do nové sezóny 2016/2017 

Zvládnout počáteční zápasy. Nebude to lehké, bude to vyžadovat i určité přizpůsobení se rodičů. Pak se nadále bavit fotbalem, učit se ho, ale více se zaměřit na všeobecný rozvoj. Fotbal není jen o fotbale. No a také zvládnout přechod do první a druhé třídy. Spousta dětí jde poprvé do školy, takže září bude i z tohoto pohledu divoké a je třeba být obezřetný, protože to je bývá nelehké období. Všem přeji pěkné léto plné odpočinku a radosti.


neděle 3.7.2016 | Otmar Mansour | Přečteno: 2023

Další články