Mladší přípravka B

Hodnocení sezóny: Mladší přípravka 2008

Hodnocení sezóny: Mladší přípravka 2008
Ročník 2008 má za sebou první sezónu mistrovských zápasů. Postupně bylo vidět zlepšení. Tento ročník také patří k nejpočetnějším, počet dětí je zde okolo 40.

1) Letos se koná ME ve Francii. Co tě nejvíce zaujalo? Jaký je tvůj favorit?

Dan – Na ME se snažím sledovat každý zápas a fandím samozřejmě našim. Pokud zrovna naši nehrají, tak jsou mi nejvíc sympatičtí Angličani.

Martin – Nejvíc mě překvapil, bohužel nemile, styl hry českého národního týmu. Favorit je pro mne Chorvatsko s jejich „mega“ záložní řadou.

2) Zhodnocení jarní části

Dan – Když zhodnotím jarní část, tak zmíním to, že jsme měli výborné podmínky na trénování. Do března jsme využívali dobře vybavené tělocvičny a potom naše venkovní hřiště na Hájích a Schullhofce. Hlavně v druhé části nám vycházelo počasí, tudíž jsme nemuseli rušit skoro žádný trénink a účast byla vždy výborná. V první polovině jara jsme sehráli několik halových turnajů, kde si zahráli úplně všichni. V druhé půlce jsme najeli na klasický zápasový rytmus, kde se také protočilo hodně hráčů.

Martin – Nedá se upřít snaha všech kluků, kteří nastupovali v Elite, oproti ne příliš velkému zájmu v soutěži 1HP. Bohužel jsme se ani v jedné skupině nedokázali vyvarovat opět chyb, co se týče obrany a obsazování hráčů. Naopak si myslím, že se pomalu zlepšujeme ve hře směrem dopředu, ale stále je potřeba nadále pracovat s týmem a zdokonalovat jak individuality, tak i společnou hru.

3) Zhodnocení celé sezóny - porovnání podzimu a jara

Dan – Na podzim jsem se u mužstva „zabydloval“ poznával jsem postupně všechny hráče v tréninku a zápasech, kde jsem si mohl udělat obraz o tom, jak kdo na tom momentálně je. V průběhu jara jsem pak sledoval, jak se někteří hráči zlepšují nebo naopak stagnují a více zlobí. Jak už jsem říkal, máme výborné podmínky pro trénování a tudíž je jen na nás a hráčích jak s tím naložíme. Hlavní je, že kluky fotbal baví a chodí na tréninky v hojném počtu a o to v této věkové kategorii jde především.

Martin – Co se týče výsledků, bylo to téměř shodné, v pohledu na hru je vidět mírné zlepšení v týmové práci.

4) V čem mužstvo splnilo očekávání

Dan – Hráči splnili očekávání na několika turnajích, kde se jim povedlo vstřelit mnoho gólů v konkurenci ostatních týmů. V soutěžích se pak povedlo porazit papírově slabší týmy a také překvapit úvodní výhrou nad Duklou JM.

Martin – Jak už jsem říkal: v týmové práci, ve smyslu snahy si i nahrát.

5) V čem naopak mužstvo zklamalo

Dan – V tomto případě máme špatnou disciplinovanost a soustředění se na fotbal. Klukům často musíme vše opakovat 5x a stejně nás nevnímají, pak se to projevuje na hřišti a v tréninku.

Martin – V zápase je to neustálé neobsazování si hráčů, ale nejvíce pak v neposlušnosti a nesoustředěnosti jak v tréninku, tak rozcvička před zápasem.

6) V jaké oblasti nastal největší posun?

Dan – Někteří naši hráči se zlepšili v kličkování a v celkové rychlosti práce s míčem při hře. Sice tento individuální výkon tomu týmovému v zápase nepomůže, ale je pěkně vidět, když se náš hráč dokáže prosadit přes několik soupeřů.

Martin – Nahrávky, i když je to ale pořád oproti jiným týmům nedostačující. Ale je to pouze o soustředění se a kvalitním provedení.

7) Kdo tě nejvíce potěšil? Kdo udělal největší pokrok?

Dan – Svým přístupem k tréninkům a zápasům mě nejvíce potěšil Miky Glac. U více hráčů je vidět, že dělají pokroky. Naopak někteří nám trochu stagnují a to zejména ti, kteří míň dávají pozor a neposlouchají nás trenéry. Pokud mám jmenovat jednotlivce, tak dle mého názoru největší pokrok od začátku mého působení u týmu dělali Maty Nikodým a Hugo.

Martin – Za mě Mareček Jindrák, který je hodný, naplno naslouchá každou radu a je schopný při zápase předvést to, co trénujeme na tréninku. Dále je neuvěřitelně bojovný a poctivý. Ještě je potřeba zapracovat na rychlosti práce s míčem.

8) Plán do nové sezóny 2016/2017

Dan – Poslední týden v srpnu začneme sezonu soustředěním. Následovat budou pravidelné víkendové zápasy a zimní halové turnaje. V tréninku se musíme zaměřit na všechny aspekty hry, ale stále je pro nás důležitější individuální zlepšování výkonů.

Martin – Z pohledu tréninku se zaměříme na zlepšení obsazování hráčů, vnímání spoluhráčů na hřišti, vzájemnou komunikaci mezi hráči a trenéry, zpracování míče, střela a nahrávka. Dohromady řečeno: individuální stránka herních činností našich svěřenců.


neděle 3.7.2016 | Dan Beneš, Martin Provázek | Přečteno: 1931

Další články