Mladší přípravka B

Motorlet - Ml.žáci přípravka 0:1 (0:0)

Ve třetím kole jsme za velmi pěkného počasí vyrazili na půdu soupeře z Prahy 5 - MOTORLET ....

Podle dosavadních výsledků jsme si měli přivést povinné tři body, ale něco jiného jsou výsledky zápasů soupeře a něco jiného je realita!!!

První poločas začal mírnou územní převahou našich svěřenců, ale bohužel platonickou. Naše útoky bohužel končili na hranici velkého vápna buď naší nepřesností nebo důrazným soupeřovým odkopem.
Soupeř hrozil breakovými situacemi, které si dobře hlídala naše obrana. Fotbal se v tuto chvíli rovnal spíše přetlačované, kluci nedokázali hru roztáhnout do stran a využít velkého hřiště. Říkal jsem klukům, že hrajeme stereotypně neustále přes střed hřiště a nabádal jsem je ke hře po stranách - občas se o to pokusili a po chvíli se vše opět vrátilo do stejných kolejí.
Běžela 19 minuta, kdy míč putoval po pravé straně zálohy přes střed útoku až k levému záložníkovi (lukymu) a ten se ocitl tváří v tvář osamocenému brankáři, kterého nechal vyniknout(asi naše největší šance poločasu). Za minutu na to se šance opakovala dá se říci jako přes kopírák, ale tentokrát jsme svatyni soupeře netrefili.

Po těchto našich dvou šancích se dostal do šance i soupeř kdy po pěkné kombinaci záložník Motorletu střílel, ale jeho střela šla vedle naší branky. A tak poločas skončil bez branek. V poločasové pauze jsme si řekli, že to budeme zkoušet více po stranách a sbíhat si na centry od záložníků.

Druhý poločas začal stejně jako první - naší uzemní převahou a soupeřem který čekal na breaky.
Kluci konečně začali více chodit po stranách, pravé straně velel sedli a nalevo se snažil hýblík s lukynem. Bohužel ani roztahování do stran k brance nevedlo, ale alespoň jsme se dostali k více přihrávkám.
Ve 34 minutě byl tak 5 metrů před pokutovým územím faulován zelí a náš exekutor trestných kopů - nezbi se nemýlil střelou pod břevno (i když brankář soupeře si na balón sáhl) - vedli jsme 0:1.

Do konce zápasu se hra nezměnila, jen se do šance dostal sovička který svou slabší nohou netrefil branku. Soupeř se v druhém poločase dostal do zakončení pouze jednou a to z trestného kopu - střela měla razanci, ale chyběla přesnost.

Po závěrečném hvizdu rozhodčího jsme rád, že si odvážíme tři body, které jsme si za aktivnější hru určitě zasloužili, ale pořád mi u kluků schází taková lehkost v přechodu do útoku jako v prvním zápase.

Branky : Nezbeda