Muži "A" 7. kolo Přebor : FC Háje - Újezd 0:2 (0:0)

Muži "A"  7. kolo Přebor : FC Háje  - Újezd  0:2 (0:0)
Po vyrovnané první půli hosté dvakrát udeřili a svou sérii výher na hřištích soupeře tak prodloužili na čtyři. Domácí naopak po výhře ...

Od úvodních minut se hrálo v tempu a s potřebným nasazením. Už ve 3.min. po přetaženém rohu Slabého mohl domácím zajistit vedení Hartman, ale hlavou napálil míč jen do boční sítě. Pak se dostali ke slovu hosté, ale se skákavou střelou Sochoviče si Tlustý poradil a Kohout v dobré pozici mířil vedle. V 9.min. po přímém kopu Časka došlo k dalšímu závaru před domácí bránou, jenže hosté toho nedokázali využít. Ani pohotová střela Škody přes hlavu se mezi tyče nevešla. Pak to na druhé straně dvakrát z úhlu zkoušel Pospíšil, ale Bašta byl vždy připraven. Vzruch přinesla až 39.min., kdy po Fedičově centru a Brožově narážečce pálil z první Bičaník, ale jeden z hostujících obránců mu v posledním okamžiku srazil střelu na roh. V závěru poločasu se pak neslavně proslavil zmiňovaný domácí šutér Bičaník, když během dvou minut uviděl dvě žluté karty (tu první za zbytečné mluvení) a zápas pro něho předčasně skončil už ve 42.min.

Druhou půli začali hosté se silným větrem v zádech a se snahou využít početní převahu. Zejména nestárnoucí Škoda dělal domácí obraně velké problémy a ta mnohdy nevěděla jak ho odzbrojit. V 51.min. se po centru Sochoviče objevil už na malém vápně, ale míč mu rozhodujícím momentě z nohy sklouzl. Vzápětí byl znova v šanci, míč mu nesedl a Tlustý si s jeho slabou ránou poradil. Pak po rozehraném rohu posadil Škoda přesně míč na Matouškovu hlavu, jenže ten v čisté ložence mířil vedle. V 58. min. při dalším nájezdu hostí se Vítů snad ukopl, míč přitom naservíroval přes cele vápno k nabíhajícímu Sochovičovi a ten z voleje křížnou střelou do vzdálenějšího růžku poslal hosty do vedení. O tři minuty později po vyšachování domácí obrany se dostal Škoda až před gólmana, přihrál ještě lépe postavenému Otopalovi a ten pohotovou dorážkou takřka do prázdné brány zvýšil na 0 : 2. Pro domácí to byl šok, ale bojovali dál. V 64.min. po Brožově rohu mířil Hartman hlavou přesně pod břevno, ale Bašta na čáře čaroval. Za další čtyři minuty Janoušek ideálně vysunul na pravé straně Pospíšila, ale ten přehodil vybíhajícího Baštu i bránu. Když pak v 82.min. Brož dvakrát marně prostřeloval dobře postavenou zeď a třetí pokus mu Bašta skvěle vyškrábl na roh, bylo jasné, že tři body poputují k nováčkovi do Újezda nad Lesy.

Pavel Loukota (FK Újezd nad Lesy): První poločas byl vyrovnaný boj. V dalším průběhu rozhodlo vyloučení. V poločase jsem určil hráčům taktiku, jak se má hrát proti deseti. Vlítli jsme na to a záměr se nám dařil. Dali jsme dva góly, pak jsme tam měli hluchý prostor, kdy oni i v deseti nás trošku přehrávali. Šancí moc neměli, mohli skórovat jen při vyběhnutí brankáře. Náš výkon v druhém poločase byl úplně změněný po vystřídání hráče Svobody, kterému se nedařilo. Mladý Matoušek se ukázal pro mužstvo jako prospěšný a v útoku to rozhýbal. Jeho zásluhou jsme se dostávali do brejku a do šancí. Těch jsme měli v druhé půli dost. Kdybychom vyhráli o tři, nebo o čtyři branky, tak by se nemohl nikdo divit.

Petr Sýkora (FC Háje): Soupeř zaslouženě vyhrál. Ovlivnilo to vyloučení Bičaníka. Soupeř si ale vytvořil více šancí, ve druhé půli měli převahu, ten jeden hráč nám chyběl, bylo to znát. Blahopřeji jim. Hráli dobře. Bičaník se nechal hloupě vyloučit. Chybí disciplína, ta když nebude, tak nebudeme ani vyhrávat.

FC Háje - FK Újezd nad Lesy 0:2 (0:0)

Branky: 58. Sochovič, 61. Otopal
ČK: 42. Bičaník ŽK: Sojka, Bičaník (oba Háje)
Rozhodčí: Berka - Stránský, Burda
Diváků: 50

FC Háje: Tlustý - Sojka (65. Aksamit, 83. Neumann), Hrůza, Hartman, Slabý - Pospíšil, Brož, Bičaník, Ostrihoň - Fedič, Janoušek.
Trenér Petr Sýkora.

FK Újezd nad Lesy: Bašta - Daníček, Časko, Lacina, Gruber - Sochovič, Otopal, Vítů, Kohout (89. Kapek) - Škoda (83. Mareš), Svoboda (46. Matoušek).