Mladší přípravka B

Mini 10 A, 1. třída sk.A: FC Háje - FC King 3:1 (1:1)

Ve čtvrtém kole uvítala starší přípravka na domácím hřišti soupeře z dolních pater tabulky a po ne zcela přesvědčivém výkonu doklopýtala k vítězství 3:1. Po čtyřech kolech tak nadále postupuje soutěží bez ztráty jediného bodu, ale předvedený výkon by v dalším kole na potenciálně silnější tým ČAFC stačit rozhodně nemusel.

Soupeř přijel z Černého mostu se zcela evidentním záměrem neobdržet příliš mnoho gólů a nevracet se domů s debaklem. Tomu podřídil od prvních minut svoji taktiku a vsadil vše na úporný obranný štít rozestavěný kolem vlastního pokutového území. Z obranné ulity se snažil vyrážet k rychlým protiútokům, avšak za celý zápas na domácí bránu vystřelil pouze jednou. Tato jediná střela však přinesla vedoucí gól Kingu ? to když se v 10. minutě zjevili dva hráči soupeře na pravém křídle v blízkosti naší brány, bek Pavel Smolák vyrazil nepříliš důrazně proti hráči s míčem, tím však odkryl těsně před vlastní bránou útočníka Kingu, který nabídnutou příležitost zužitkoval střelou ke vzdálenější tyči v úvodní gól zápasu.

Takový vývoj skóre byl sice poněkud překvapivý, na obraz hry a dění na hřišti však velký vliv neměl. Nadále pokračovala platonická a bez překvapivých nápadů vedená snaha domácích. Vysvobozením tak byla krásná dělovka Dana Hájka po jednom z balónů odražených od obranné zdi hostí. I po zaslouženém srovnání skóre se zápas nadále odehrával podle stejných not a se stoupajícím časem stoupal i optimismus a sebevědomí mezi fanoušky a realizačním týmem Kingu. Naše útočná aktivita postrádala překvapivý nápad, pohyb bez míče, potřebnou drzost i důrazné zakončení. Ani z velkého množství nebezpečně zahrávaných rohových kopů jsme gólový efekt nevytěžili. Po slibné letní přípravě a výborném úvodním zápase s Krčí je v záloze stále velmi málo viditelný Tomáš Krtil, do kterého vkládáme velké naděje směrem k ofenzivním možnostem týmu, střelecky se v posledních zápasech zcela vytratil Tadeáš Madej. Týdenní herní a tréninkový výpadek se pak zjevně projevil i na výkonu Vojty Podhorského, který v úvodních zápasech podzimu patřil jednoznačně k tahounům týmu.

Výsledkový obrat v zápasu tak dokonal až Adam Havránek, příjemné překvapení sobotního rána. Nejprve ve 42. minutě do sítě usměrnil míč centrovaný krajním záložníkem Vaškem Moravcem, prodloužený ještě špílmachrem Danem Hájkem, o sedm minut později pak s přehledem zužitkoval spíše odkop než přihrávku Milana Worsche. Nutno přiznat, že situaci před druhým gólem mu velmi usnadnil svým nepochopitelným vyběhnutím do té doby výborně chytající brankář hostí. Zbývající desetiminutovka se tak mohla odehrát v klidu a bez obav z jakékoliv bodové ztráty, která by nás v souboji o čelo tabulky mohla v konečném účtování mrzet. Pro příští zápasy však bude nezbytné znovu oprášit větší agresivitu v zakončení, pohyb bez míče a střelbu ze střední vzdálenosti, stejně jako individuální chuť hráčů vzít na sebe odpovědnost za průběh a výsledek každého utkání.

Branky: 10? 0:1, 15? 1:1 Hájek (bez asist.), 42? 2:1 Havránek (Moravec, Hájek), 49? 3:1 Havránek (Worsch)

Sestava: Grebeň (95) - Hejný, Worsch, Smolák, Moravec, Hájek, Podhorský, Krtil, Madej, Havránek, Čmelík (97)