Turnaje

Kop Cup 2017 - pohled Mendelky

Ve čtvrtek a v pátek se uskutečnil pravidelný fotbalový turnaj základních Kop Cup. Letos se naše škola zúčastnila v kategoriích 1., 2., 3. a 5. tříd.

U každé třídy bylo pojetí trochu jiné. Vzhledem k tomu, že prvňáci a druháci budou mít turnaj ještě v únoru, šlo hlavně o to, aby si na tomto turnaji, kde dostane každý medaili, zahráli děti z kroužku, pro které bylo náročnější utkávat se proti dětem, které hrají v místních fotbalových klubech. Důležité však je, že se na turnaj kluci těšili, dle slov rodičů mnozí nemohli ani dospat a jsem rád, že jsme jim jako škola umožnili zahrát si. Poslední, tedy 5. místo u prvňáků a 6. místo u druháků, kluky trochu mrzelo, ale převážila radost ze hry a z pohybu.

Třeťáci byli nakombinovaní, půlka z kroužků, půlka kluků hrající fotbal v klubech. Tento tým vedla Danča Holá (1. a 2. třída hrála v tělocvičně, 3. v hale, proto děkuji, že s námi Danča mohla jít, abychom zvládli oba prostory) a umístili se na hezkém 4. místě z osmi.

Páťáci, kteří byli až na jednoho hráče složeni z hájeckých kluků ročníku 2005 a 2006 šli od začátku do konce za umístěním, které si dali za cíl, a tedy turnaj vyhrát. To se jim podařilo, kdy kluci vyhráli všechna utkání. Ještě důležitějším poznatkem je fakt, že jsem na kluky spíše dozoroval a bavil se s nimi mezi zápasy, utkání si řídili sami, tedy včetně střídání a na všem se dokázali dohodnout. Projevila se zde samostatnost a kolektivní domluva. Tito páťáci tak završili první stupeň vítězstvím a již vyhlížejí dubnový McDonalds cup, který budou chtít také vyhrát.

Chválím děti za to, jak pěkně reprezentovaly školu nejen svými výkony, ale především svým chováním.