Mladší přípravka B

St. přípravka A - 5.kolo: Újezd P4 - FC Háje 0:3 (0:1)

V pátek dopoledne jsme zavítali na hřiště Újezdu P4, který stejně jako my nezískal v sezóně ani bod. Po zlepšených výkonech v minulých kolech, jsme tak věřili v první vítězství.

Přestože počasí fotbalu vůbec nepřálo a terén byl podmáčený, hrál se od začátku pohledný fotbal, ve kterém jsme soupeře přehrávali především v záloze. Většina našich akcí byla vedena po stranách s následným centrem do vápna, kam si, na rozdíl od minulých zápasů, nabíhalo více našich hráčů a soupeř měl s častým přečíslením problémy. Z našich šancí jsme využili ale pouze jednu, když míč po jednom z centrů prošel pokutovým územím až k Honzovi Majdákovi, který zareagoval rychleji než obránce a dorazil míč do sítě. Celý poločas jsme byli lepším týmem, naši obránci zastavovali soupeře často už těsně za půlkou a Újezd se dostal ke střele na Filipa snad jen dvakrát. Jedinou vadou na předvedené hře bylo mnoho neproměněných šancí.

Druhý poločas začal Újezd lépe. My jsme naopak na prvních pár minut vyklidili střed hřiště, a tak se Újezd dostával na dostřel naší branky. Druhá branka ale definitivně zlomila soupeřův odpor. Ve 42.minutě Lukáš Svěchota pěkně přešel přes dva hráče a ještě lépe zakončil. Třetí gól pak přidal Tonda Čermák. Dostal míč za obranu a mohl jít sám na brankáře. Sice zbrkle vystřelil, střela by šla jistě vedle, ale podmáčený trávník střelecký pokus zastavil, Tonda si pro balón doběhl a střelou z úhlu stanovil konečný výsledek na 3:0. Mně osobně se moc líbilo, jak kluci k zápasu přistoupili a věřím, že tři body pro ně budou velkým povzbuzením do další práce. Děkuji všem za účast.

Rád bych se ještě vrátil ke čtvrtému kolu, kdy na naše domácí hřiště přijela Zbraslav.

FC Háje - Zbraslav 0:4 (0:0)

Soupeř k nám přijel jen s dvěma hráči na střídání a ještě bez brankáře, který dorazil až na druhý poločas! O to víc mrzí to, že jsme nedokázali dát gól. Většinu poločasu jsme byli lepším týmem, nastřelili jsme třikrát tyč, měli další šance, ale nedůraz kluků v zakončení nás připravil o vedení.

Do druhé půle jsme vstoupili mizerně. Nedůraz ve zbraslavském vápně se přesunul i do toho našeho a dvě zbytečné chyby, které soupeř dokázal využít, dostaly Zbraslav do sedla. Přestože se kluci dokázali i nadále dostávat do šancí, (líbilo se mi, jak se do útoku zapojovali obránci), žádnou z nich jsme nevyužili. Soupeř jen trpělivě bránil a vyrážel do brejků. Využil dva a odjížděl domů s výhrou 4:0.

Myslím, že o našem neúspěchu rozhodla především první půle, kdy jsme nedokázali vstřelit branky, které by nás uklidnily.