Z hájecké kabiny

Rozhovor se sekretářem klubu Filipem Semorádem

Rozhovor se sekretářem klubu Filipem Semorádem
Přinášíme Vám rozhovor se sekretářem našeho klubu Filipem Semorádem. V rozhovoru si můžete přečíst, jaké kroky se podnikly k záchraně přeboru mužů, proč se angažoval nový trenér a další informace z prostředí hájeckého "áčka".

Mužstvo mužů "A" bylo po podzimu na posledním místě tabulky, jak si vedení vyhodnotilo tento nepříznivý stav a jaké jsou cíle pro jaro?

Vedení vyhodnotilo tento stav možnou podporou posil pro jarní část sezony, s několika hráči jsme byli v kontaktu, ale na UMT se těžko lákají posily, a tak proběhla cca polovina možných příchodů. Další změna nastala na pozici trenéra. Neměli jsme ji v průběhu podzimu v plánu, ale přišla možnost angažovat trenéra s nejvyšší mládežnickou licencí, který po schůzkách sliboval změnu herní stylu s větší návazností na mládež. Navíc byl příslibem hráčské pomoci, ať ve formě jeho samého, tak i možných dalších posil. Tuto změnu jsme se rozhodli udělat, právě z výše zmíněných důvodů, nikoliv primárně kvůli postavení v tabulce. Pan trenér Studenovský zaslouží poděkování, přišel v nelehké době a odvedl s týmem kus práce. Cíl je pro nás jasný udržet na Hájích přebor.

Jaké kroky se udělaly proto, aby se Háje zachránily v Pražském přeboru?

Jak jsem říkal, změnou na trenérském postu a příchodem několika hráčů. Obě změny přinesly okysličení kabiny, na tréninky chodí více lidí, jsou vedené jinak a zejména od mladých hráčů cítím větší chuť, ale i hlas starších změnu stylu vítá.

Angažoval se mladý trenér, který má zkušenosti i ze zahraničí. Co si od této spolupráce Háje slibují? 

Změna stylu hry s větší provázaností do mládeže a příchod nových hráčů si tento styl zkusit, myslím si že to může být do budoucna lákadlem. S Lukášem Růžičkou to vše začalo tak, že udělal ukázkový trénink pro dorost vzhledem k jeho pozici v úseku vzdělávání na FAČR. Příslibem tedy může být i větší osvěta mezi trenéry, můžou s Lukášem probírat odborné věci. Mnoho lidí říká, že áčko je výkladní skříní a vzhledem k tomu, že jsme mládežnický klub, je současný trenér, který trénoval 13 let mládež, blízkým spojením. Hra je zaměřená na držení míče a tvoření. 

Všichni si přejeme záchranu v přeboru, pokud by se ale nepodařilo soutěž zachránit, bude to mít vliv na budoucnost trenéra Růžičky u týmu? 

Dohoda s panem Růžičkou byla ta, že by měl i v případně sestupu u mužstva zůstat a pokračovat v započaté práci – pro nás nejrychlejší možný návrat zpět do přeboru.

Téma hrající trenér, je to výhoda či nevýhoda? 

Tuto situaci jsme s trenérem na schůzce řešili, neboť jsme s ní doposud neměli zkušenosti. Po diskuzi jsme vyhodnotili, že situace má více výhod, navíc trenér zmínil, že vidí více ty detaily, které po hráčích chce. Navíc jeho rychlostní dispozice jsou natolik velké, že je pro nás na hřišti velmi platný. Pohled z lavičky je samozřejmě důležitý, ale s hráči rozebíral hru i u videa, takže ta zpětná vazba tam je.

Mluvil jsi o posilách do týmu, můžeš být konkrétní? Kolik hráčů přišlo a jak je složité vyjednat adekvátní cenu za tyto hráče?

Jak jsem říkal, je těžké někoho zlákat na UMT a ještě do zachraňujícího týmu, bez finanční odměny pro hráče. Přišli: Lukáš Růžička, Václav Janek na pozici stopera, Kuba Joun jako záložník a o dalším se ještě jedná. Ohledně jednání z hlediska přestupů, je to složité. S oddíly s kterými spolupracujeme, je určitě dohoda vždy lepší, bohužel přestupy z venku (mimo Prahu) jsou podstatně složitější – jo Praha tam mají ….

Jsem moc rád, že s našimi hráči, kteří se před sezónou 2016/2017 rozhodli zůstat, a se kterými jsme se domluvili tak dělají pro záchranu přeboru maximum – je dnes těžké si někdy upravit práci a další věci tak aby mohli chodit – je jiná doba a okolo nás je moc dalších lákadel, které ovlivňují zájem o fotbal – hlavně u těch mladších.

Ozývaly se hlasy, že se nedostatečně věnujeme chlapům, že nás snad áčko nezajímá. Jsme mládežnický klub, ale družstva mužů nás samozřejmě zajímají. Těší mě, kolik odchovanců nastupuje v našem dresu. Na nich to máme a vždy jsme měli postavené. Ale podívejte se také, kolik se udělalo během zimy práce. Na zkvalitnění týmu se pracovalo, udělaly se posily, změnil se herní styl týmu, udělalo se soustředění v domácích podmínkách. Díky novému trenérovi se vrátili i hráči, kteří po podzimu chtěli skončit.

Ještě bych rád poděkoval Petrovi Lojdovi, který se hodně věnoval možným posilám jak pro podzim tak jaro - oslovoval je a komunikoval s nimi, málokdo si dokáže představit jak je to časově náročné.

Jaké jsou možnosti amatérského, především mládežnického klubu jako jsou Háje sehnat na tyto hráče dostatečné prostředky? 

Někoho prodáš a za to koupíš, není tu nikdo, kdo by přišel a řekl na tady máš a kup nějaké hráče.

Zimní příprava skončila, muži v prvním jarním zápase zvítězili a připsali si teprve druhé vítězství v sezóně a opustili tak poslední příčku v tabulce. Jaký další průběh jara očekáváš? 

Je super, že se povedlo vstoupit do jarní části vítězstvím, určitě to kluky povzbudí. Čeká nás dalších 13 zápasů a v každém zápase máme šanci získat body, které nás vždy mohou posunou o kousek blíž záchraně přeboru. Změna stylu hry je patrná a i když jsme s Měcholupy prohráli, byli jsme vyrovnaným soupeřem, kluci zápas odmakali. Já jsem v tomto směru optimista a věřím, že přebor se na Hájích hrát bude i v další sezoně 2017/18.


pondělí 20.3.2017 | Jan Špinka | Přečteno: 2030

Další články


Rozpis zápasů / Výsledky

1.4.2023, 08:30, Uhříněves UMT.
Uhříněves – FC Háje
Starší přípravka A (2012)
1.4.2023, 09:00, Háje UMT.
FC Háje – Podolí
Starší přípravka A (2012)
1.4.2023, 10:00, Kolovraty UMT.
Sokol Kolovraty – FC Háje
Mladší dorost
1.4.2023, 10:30, Nad Přehradou T.
FC Háje – Chrudim
Starší žáci A (2008)
1.4.2023, 10:30, Háje UMT.
FC Háje – Podolí
Starší přípravka B (2013)
1.4.2023, 10:45, Újezd nad Lesy T.
Újezd n. Lesy – FC Háje
Muži A
1.4.2023, 12:30, Nad Přehradou T.
FC Háje – Chrudim
Starší žáci B (2009)
1.4.2023, 14:00, Brandýs nad Labem UMT.
Brandýs - Boleslav – FC Háje
Starší dorost
1.4.2023, 14:30, Bedřichovská UMT.
Meteor – FC Háje
Mladší žáci A (2010)
1.4.2023, 14:30, Bedřichovská UMT.
Meteor – FC Háje
Mladší žáci B (2011)
1.4.2023, 16:15, Brandýs nad Labem UMT.
Brandýs - Boleslav – FC Háje
Mladší dorost
2.4.2023, 10:00, Kunratice T.
Kunratice – FC Háje
Mladší žáci A (2010)
2.4.2023, 10:00, Podolí UMT.
Podolí – FC Háje
Mladší přípravka A (2014)
2.4.2023, 10:00, Podolí UMT.
Podolí – FC Háje
Mladší přípravka B (2015)
2.4.2023, 14:30, Újezd nad Lesy T.
Újezd n. Lesy – FC Háje
Mladší žáci B (2011)
2.4.2023, 15:00, Háje UMT.
FC Háje – FC Háje B
Mladší přípravka A (2014)
2.4.2023, 16:30, Ďáblice UMT.
SK Ďáblice B – FC Háje
Muži B