Mladší přípravka B

Mladší žáci přípravka 6.kolo FC Háje - ČAFC 3:0 (1:0)

Mladší žáci přípravka 6.kolo  FC Háje - ČAFC 3:0 (1:0)
FC Háje - ČAFC Praha 3:0 (1:0) Dovolte mi, abych nezkušeným okem fotbalového antitalenta zhodnotila dnešní, z mého pohledu výborný, zápas.

V sobotu jsme přivítali za slunného počasí na našem hřišti soupeře ČAFC.
Naši malí fotbalisté měli nad soupeřem převahu hned od prvních minut. Většina hry se odehrávala na polovině soupeře. Kluci na soupeře stále útočili a tlačili ho. Tato snaha se jim vyplatila již v 5 minutě, v tlačenici u branky se nejlépe zorientoval Lipi a vedli jsme 1:0. Dalších 10 minut se odehrávala hra pod taktovkou našich kluků, kteří stále okupovali polovinu soupeře. Jen v 15 minutě naše obrana zaspala, ale ještě, že máme v bráně Mílu, který vyloženou šanci soupeře spálil. Dalších 5 minut měli naši kluci na hřišti herní převahu . Mohli jsme zvýšit skóre, když Adam šel sám na soupeřovu branku, ale v poslední chvíli místo střely začal s balonem kličkovat jako zajíc na poli, na kterého míří myslivec, a ze slibné šance nebylo nic, škoda. Po chvilce došlo k zavání naší obrany a soupeř se řítil sám na naši bránu, naštěstí z této šance nevyrovnal. Po chvilce měl Kuba Klobouk další vyloženou šanci, ale byla z toho jen tyč. Ve 20 minutě obdržel jeden z hráčů soupeře za velice nesportovní chování žlutou kartu. Ke konci první půle byl v šanci Lipi, ale na druhý gól jsme si ještě museli počkat do druhé půle.

Druhá půle byla od té první k nerozeznání. Kluci měli od prvních sekund soupeře pod kontrolou a hned v první minutě vstřelil Láďa náš druhý (uklidňující) gól. Soupeře jsme stále zaháněli do úzkých a hra se odehrával před jeho brankou. V rychlém sledu za sebou jsme stříleli roh, pak přišla Sovičkova tyč, další dva rohy, ale gól nikde. V sedmnácté minuté došlo k chybě v našem středu a soupeř se řítil do vyložené šance, ale na Mílu nevyzrál. Ten s přehledem šanci zlikvidoval. Poté už až do konce zápasu probíhala hra zcela pod naší taktovkou a kluci nepustili soupeře k žádné šanci. Jejich bojovnost se jim vyplatila, když třetí gól do soupeřovy branky zavěsil ve dvacáté první minutě Kuba Kec 3:0, kterého velmi pěkně uvolnil Sovička.
V úplném závěru zápasu jsme soupeři už nedali vůbec žádný prostor a měli ještě šanci korunovat náš úspěch čtvrtým gólem, ale branku jsme překopli. I když měl soupeř pár šancí, bylo by jich jistě více, nebýt naší skvělé obrany, zejména Lipiho a Honzy, kteří soupeře ohlídali a nedali mu nic zadarmo.

Pokud můžu hovořit za neplatící diváky.

Kluci, děkujeme, bylo to super!!!

A ještě jedna rada na závěr od věrného fanouška: Víc střílejte na bránu, nespadne to tam vždy, ale někdy přece, a fotbal se hraje na góly. Tak se snažte!

Zorka Horká

Očima trenérů : Děkuji, za výborný článek - očima fanouška. Jinak ke klukům, musím říci, že se těžko hraje proti soupeři který je v 11 zatažený na své vlastní půlce a čeká na breaky, ale tím spíš by jsme měli dokázat roztáhnout hru do krajů a nechodit přes přehuštěný střed. Potřebujeme více klidu do zakončení a rychlejší přechod přes krajní záložníky.Klukům děkujeme za předvedený výkon a jen doufáme, že to v dalším kole potvrdíme dalšími třemi body!!!