Muži "A" Přebor 11.kolo: Královice - FC Háje JM 3:1 (1:1)

Muži "A"   Přebor  11.kolo: Královice  -  FC Háje JM  3:1 (1:1)
Vítězství Královic režíroval Randa Po výprasku v minulém kole na Libuši využili Královice výhody domácího prostředí a dvěma góly po změně stran si zajistili nejen tři veledůležité body, ale i posun o dvě místa směrem ke středu tabulky.

Ani hosté svou hrou nezklamali, v koncovce je však opustilo štěstí. Domácí nastoupili bez karetního hříšníka Černého, se Strnadem na postu posledního a s Lillingem v pětičlenné záložní řadě. Tato změna mužstvu velice prospěla. Navíc Randa měl svůj den a opět dokázal jak je platným hráčem, byl u všech tří branek.
Už v 10.minutě z přímého kopu posadil míč přesně na hlavu dlouhána Böhma a ten se vůbec nemýlil, Tlustý byl na jeho dorážku krátký. Po sedmnácti minutách si Böhm znova udělal výlet na polovinu hostí, na levé straně vysunul Žižku a z jeho přihrávky mohl zvyšovat Sarichev, jenže v čisté šanci pálil vedle. Hosté s přibývajícím časem v poli hru vyrovnali a těsně před odchodem do kabin se dočkali i vyrovnání. Téměř od půlící čáry rozehrál dlouhý přímý kop před branku Brož a nabíhající Fedič nikým neatakován dorazil míč do sítě.

Už tři minuty po pauze se rozjel k sólu Randa, jenže v koncovce mířil nad. Hned z následné akce se znova šikovně prodral až do vápna, tam se při střetu s Hartmanem dostal na zem a sudí Tikal ani na okamžik nezaváhal. Penalta byla na světě. Míč si nepostavil sám postižený Randa, ale Lilling a přesnou střelou k pravé tyči poslal domácí znova do vedení. V 55.minutě mohl po Lillingově zpětném centru zvyšovat Randa, jenže ze tří kroků mířil hlavou vedle. Za dalších pět minut měl na druhé straně vyrovnání na kopačce Dub, míč však napálil těsně vedle pravé tyče. O další brankové příležitosti nebylo nouze na jedné i druhé straně. V 65.minutě mohl po přihrávce Saricheva skórovat Žižka, ale místo střely ještě přihrával a šanci zmařil. O chvíli později měl po rychlém brejku do otevřené domácí obrany vyrovnání na noze Ostrihoň, jenže vracející se Strnad mu obětavým skluzem střelu srazil. V 71.minutě proletěl Hartmanův přímý kop těsně nad levým růžkem Drboutovy brány. Po dalších šesti minutách měli domácí výhodu rohového kopu a tu využili dokonale. Na Randův centr si naběhl Pražák a pohotovou dorážkou přidal třetí gól. Ani za tohoto stavu to hosté nezabalili a bojovali dál. V 82.minutě po závaru před domácí bránou skončil Fedičův padáček na břevně a Brožova jedovatá střela z přímého kopu o pět minut později na tyči Drboutovy brány. Někdy je třeba mít dobře postavenou brankovou konstrukci a tu v těchto chvílích Drbout opravdu měl. V nastaveném čase pak měli i domácí smůlu, když Machova dalekonosná střela roztřásla břevnem Tlustého brány.

Petr Sýkora (FC Háje): Bylo opět vidět, jak je pro ně důležitý Randa, byl u všech tří standardních situací. To je obrovská zbraň soupeře, protože Randa to kope výborným způsobem a já jsem na to upozorňoval před začátkem zápasu, že si na to musíme dávat bacha a stejně jsme to neuhlídali. Když pak nastřelíme dvě tyče a Ostrihoň za stavu 2:1 nepromění sólo, které měl, tak se nedá vyhrát. Je to škoda. Dát kontaktní gól na 2:2, tak ta remíza by nám tady stačila. Tady se hrálo o šest bodů.

Ladislav Janoušek (Sokol Královice): Pro nás to je důležité vítězství. Potřebovali jsme dnes vyhrát. O tom, že dnes Tempo vyhrálo jsme věděli. Měli jsme problémy se sestavou. Máme vyloučeného Černého, Sarichev čtrnáct dní netrénoval, dnes byl prvně na hřišti, navíc Randa byl zraněn. Povolali jsme z "B" mužstva Strnada, který odehrál výborný zápas. Lillinga jsme posunuli do zálohy a vzadu jsme hráli jen na tři obránce. Vcelku se nám dařilo, některé další šance jsme neproměnili, ale s body jsme spokojeni.

Sokol Královice - FC Háje 3:1 (1:1)
Branky: 10. Böhm, 49. z penalty Lilling, 77. Pražák - 44. Fedič ŽK: Sarichev, Žižka , Hrůza, Brož, Ostrihoň Rozhodčí: Tikal - Hrubeš, Zelený Diváků: 80

Sokol Královice: Drbout - Pražák, Strnad, Böhm - Michal, Mikula, Lilling, Mach, Žižka (89. Znamenáček) - Randa (90. Koranda), Sarichev (85. Valtr).
Trenér Ladislav Janoušek

FC Háje: Tlustý - Tesař, Krejčí, Hartman, Slabý - Hrůza, Bičaník, Brož, Ostrihoň (68. Janoušek) - Dub (85. Šplíchal), Fedič.