Ročník 2005: Přátelské utkání ve Zvoli

Ve čtvrtek jsem si s klukama střihli za tropického počasí přáteláček se Zvolí. Kvůli počasí jsme místo 70 minut odehráli 3x20 + tolik oblíbené penalty nakonec.

Celý rok se potýkáme se složením sestavy, ale během jara se již začalo stále více projevovat, kdo se na jaké místo zařadí. Obranu i útok máme v základu vyřešeny a pouze doplňujeme kluky, kteří nejsou tak vyhranění.

Bohužel se nám stále nedaří najít správné složení záložní řady a tak v dnešním utkání se na tomto postu všichni vystřídali a velkou část zápasu odehráli na jiných postech, než jsou zvyklí. Do brány jsme od začátku utkání postavili Honzu Plášila, který od podzimu chodí také na brankářské tréninky. U Honzíka už byly vidět jisté návyky hlavně při střelbě z dálky, při hře ve vápně chyběl správný pohyb, ale trénuje chvilku, a šance určitě bude dostávat.

Poslední třetinu si zachytal Vilda, ale to je prostě útočník. Oproti našim ostatním brankářům má lepší hru nohou, jinak se spíše trápil. Nicméně je dobře, když si gólman zahraje v poli, a naopak polaři si zkusí bránu, dostanou jiný pohled na hru z jiných pozic a budou si v budoucnu schopni více vypomáhat, když budou mít zkušenosti i z jiných postů.

Všichni kluci se dnes aspoň na chvíli ocitli v záloze, ale zatím se neprojevil nikdo, kdo by se sem vyloženě hodil. Záloha je hodně o pohybu i bez míče a podpoře obrany i útoku. Kluci všeobecně moc neběhají a to se projeví i na výsledku, obrana čelí neustále přečíslení a útok naopak jde do plné obrany.

Od tohoto víkendu nám v zápasech budou pomáhat kluci, kteří více hrají v áčku, aby i ostatní dostali na hru jiný pohled a na hřišti víc makali, přidali na pohybu i důrazu a strhli svým výkonem ostatní nejen k lepší hře, ale i k lepším výsledkům.

Zápasu se zúčastnili: Honza Plášil, Vilda Schrojf, Vašek Schrojf, Michal Moravec, Dominik Mareš, Lukáš Odvárko, Michal Knot, Alex Mathouchanh, David Brunovský, Martin Matějka, Filip Francl, Vítek Schistek.