Muži "A" Přebor 12. kolo : FC Háje : Dukla Praha B 1:2 (0:1)

Háje ztratily zápas s Duklou v nastaveném čase O tom, že se vyplatí hrát až do posledního hvizdu se přesvědčili fotbalisté Dukly na Hájích. Když se totiž podařilo domácím deset minut před koncem vyrovnat, nesložili zbraně a v nastaveném čase ještě dokázali zápas dotáhnout do vítězného konce. Jinak v samotném utkání si hosté připravili daleko víc brankových příležitostí, ale nakonec se ze třech bodů mohli radovat i domácí, kdyby Fedič se svou šancí lépe naložil.

Po opatrném začátku se k první přímé střele dostal v 8.minutě po Bičaníkově vysunutí domácí Fedič, ale Rams byl připraven. Pak se osmělili i hosté, jenže Hanuščák mířil nad a Böhmovu ránu Tlustý zneškodnil. Na úvodní branku se ale dlouho nečekalo. Ve 23.minutě prošel Berger slalomem téměř z půlky až před gólmana domácích, tam ho chtěl lehce přehodit, Tlustý však stačil míč jen reflexivně vyrazit k noze Böhma a ten ho pohodlně napálil do sítě. Po třech minutách to na druhé straně zkoušel zdálky Bičaník, ale Ramse na švestkách nenachytal. Ve 35.minutě zakončil své sólo prudkou střelou Böhm, avšak Tlustý byl připraven. Pak při dalším brejku hostí měl Kozák před sebou už jen osamoceného Hartmana, ten mu ale skvěle míč vypíchl. V závěru poločasu po rychlé akci Hanuščáka s Bergerem dorážel z bezprostřední blízkosti Böhm a Tlustý znova čaroval.

Hosté začali aktivně i po změně stran. V 51.minutě po Bergerově uličce postupoval Böhm sám na Tlustého, ale ten mu odvážným pádem pod nohy míč vzal. Na druhé straně si zase Rams poradil s přímým kopem Hartmana. Pak se znova blýskl hezkým průnikem po levé straně Berger, přesně načechral míč Böhmovi, jenže jeho volej letěl prudce nad. Mezi tyče se nevešla ani pohotová hlavička Mücka. S přibývajícím časem se začali prosazovat i domácí a v 80.minutě z ničehož nic udeřili. Po rozehraném rohu a centru Janouška se před brankou dostal k odraženému míči Fedič a prudkou střelou rozvlnil síť Ramsovy brány. Tím, ale vše nekončilo. O tři minuty později se Fedič znova objevil s míčem na malém vápně, jenže v čisté ložence bránu prudce přestřelil. Škoda, mohl být na Hájích slavný. V závěru se obě strany snažily strhnout výhru na svoji stranu. V 85.minutě po hezkém Janouškově vysunutí pálil střídající Šplíchal těsně vedle. Pak na druhé straně po Bergerově přímém kopu Mück hlavou lehce líznul břevno domácí brány. Z další akce hostí zase Kozák z několika kroků Tlustého neprostřelil. Až v první minutě nastavení měl štěstí Přeučil a jeho umístěná střela skončila u pravé tyče Tlustého svatyně. Domácím ještě z protiútoku mohl vykřesat naději střídající Štípek, ale míč mu v rozhodujícím okamžiku odskočil za brankovou čáru. Dukla tak nakonec tři body uhájila, ale neměla to vůbec lehké. Domácí ji byli zejména v závěru víc než vyrovnaným soupeřem.

Jindřich Jirásek (FK Dukla Praha B): Bylo to pro nás těžké utkání. Místo abychom vedli 4:0, hrajeme 1:0. Přesto jsem čekal, že to tak dopadne, že dostaneme gól a to se taky stalo. Pak jsme se trochu zvedli. Se štěstím jsme dali druhý gól, oni mohli vyrovnat, no a nakonec jsme vyhráli.

Petr Sýkora (FC Háje): Prohra mě mrzí. Byl to remízový zápas. Na začátku druhé půle nás soupeř ještě tlačil, vytvořil si některé šance, které neproměnil. My pak vzadu hráli na tři, zariskovali jsme a podařilo se nám vyrovnat. Fedič pak měl rozhodnutí na kopačce, když z malého vápna přestřelil. To pak rozhodlo. Měl přijít druhý gól a pak se to mělo dohrát. Místo toho pak po vlastní chybě dostaneme rozhodující gól v nastaveném čase. Je to škoda. Soupeř si vytvořil víc šancí, tak možná ten výsledek spravedlivý je. Vzhledem k vývoji utkání jsme to měli ještě dohrát do vítězného konce. Vyhrát a nebo by stačil i bod.

FC Háje - FK Dukla Praha B 1:2 (0:1)

Branky: 80. Fedič - 23. Böhm, 90.+1. Přeučil ŽK: Tesař, Sojka, Hartman - Böhm, Jirásek, Přeučil Rozhodčí: Orálek - Rod, Severýn Diváků: 30

FC Háje: Tlustý - Tesař, Sojka, Hartman, Slabý (72. Šplíchal) - Hrůza, Janoušek, Bičaník, Ostrihoň - Dub (82. Štípek), Fedič. Trenér Petr Sýkora.

FK Dukla Praha B: Rams - Kovář, Mück, Jirásek, Kunt - Fitzel (75. Erler), Přeučil. Berger, Hanuščák (58. Bittengel) - Böhm, Kozák. Trenér Jindřich Jirásek.