Starší žáci A

Starší žáci - Přebor - 8.kolo: FSC Libuš - FC Háje 2:2 (0:0)

V sobotu 20.10. jsme zavítali k sousednímu soupeři - na Libuš. Tento zápas měl rozhodnout, zda se na průběžném 1. místě umístíme my, nebo Libuš. Při remíze se však radovala třetí "Bohemka" (1905), která se dostala do čela.

Teď k samotnému utkání. V prvním poločase jsme chtěli hrát aktivně, zatlačit soupeře a vstřelit první gól. To se nám ale bohužel nepodařilo. Naše akce končily před pokutovým územím soupeře. Naši hráči prakticky nevystřelili nebo střely neměly patřičnou razanci. Naopak dvakrát nás zachránil brankář Matěj Lačík, který vyrazil střelu zpoza šestnácky a podruhé dobře vykryl hlavičku z rohového kopu. Poločas tedy skončil bez branek.

Ve druhém poločase jsme hned ze začátku měli dvě šance. Ale soupeř nás během pěti minut dostal na lopatky, když vstřelil dva rychlé góly z pravé strany. První gól jsme dostali po střele z malého vápna a druhý hlavou téměř ze stejného místa. Třetí gól jsme mohli dostat během minuty, ale David Klasna z brankové čáry míč vykopl. V 50. minutě byl zraněn Kuba Novák, jenž musel být "odnesen" ze hřiště. Od této chvíle se kluci zvedli a zatlačili soupeře na jeho vlastní půlku. Ke snížení měl blízko Martin Šplíchal, kdy z hranice malého vápna prostřelil brankáře, ale míč obránci vykopli z čáry. Náš tlak na soupeře sílil a ten pouze odkopával míče.

Velké chvíle Davida Grafnetra přišly ve 63. a 69. minutě při zahrávání trestných kopů. První "trestňák" z hranice šestnácky David tvrdou střelou prostřelil brankáře, který ani nestačil zvednout ruce. Druhý trestný kop byl z dobrých 30 metrů a tentokrát David trefil přesně levou "šibenici".

Stav 2:2 již zůstal nezměněn. Klukům děkuji, že za stavu 2:0 nesložili zbraně a ještě stačili do konce zápasu vyrovnat. Remíza je tedy podle mého názoru spravedlivá, první půli byla lepší Libuš, druhou my.

Na závěr ještě děkuji Matouši Vacíkovi, který se po nemoci přišel na zápas "jen podívat", ale nakonec odehrál celé utkání. To samé platí o Martinu Šplíchalovi, kterému den před zápasem sundali sádru a Vláďovi Solařovi, který kvůli zápasu neodjel na ŠvP.

Sestava: Lačík - Klasna, Novák (55. Lojda), Vacík, Paszyc - Seneta (55. Hančl), J. Šplíchal, M. Šplíchal, Doksanský - Solař (69. Busch), Grafnetr.

Góly: 1:0, 2:0, 2:1 - Grafnetr, 2:2 - Grafnetr