Mladší přípravka B

St. Přípravka "B" - 9.kolo FC Háje - SK Třeboradice 5:1 (3:0)

V devátém kole sobotního chladnějšího dopoledne k nám zavítal soupeř, který v předcházejících čtyřech zápasech odehrál vítězné zápasy i nad silnějšími soupeři a proto vzbuzoval respekt. Na tento zápas jsme se proto důkladně připravovali a nejen výsledek, ale především hra celého mužstva nám udělala radost ........

Bylo chladnější dopoledne a my trenéři, jsme si za pomoci jednoho sourozence od Romana připravili branky na zápas. Když se soupeř začal rozcvičovat nešlo si nevšimnout zarážející výšku jeho brankáře, který kluky převyšoval o více než hlavu a svou postavou spíš připomínal mladšího žáka. Po poradě s rozhodčím jsem nakonec souhlasil, že se jedná o ročník 97 s datem narození v říjnu, jak bylo uvedeno na jeho registračním průkazu. Ale ani výška tohoto hráče nedokázala zastavit naše kluky v boji o další vítězství.

Zápas začal naším tlakem již od prvních minut. A tento tlak byl nakonec korunován gólem ve 3 min, když Honza převzal na půlící čáře přihrávku od Tesyho, obešel si dva protihráče a střelu z vápna zamířil pod břevno. Soupeře jsme dál tlačili a ve vzduchu visel druhý gól. Ten nakonec vsítil Michal ve 14 min, když si vybojoval balón a z vápna vystřelil opět pod břevno. Po tomto druhém gólu se na hřiště dostali i další hráči. Soupeř několikrát naznačil, že nechce pouze bránit, ale přes důslednou obranu, podpořenou velmi dobrou hrou zálohy, se na dostřel naší branky nedostal. Účet prvního poločasu ukončil ve 23 minutě opět střelou z vápna Vojta.

Také ve druhé polovině zápasu jsme soupeře uzamkli na jeho půlce. Přesto jsme jednou i my dostali gól po zbytečné ztrátě balonu na půlící čáře ve 35 min. Soupeř se dostal do brejku a alespoň snížil na 4:1. Tomuto snížení však předcházel gól Tesyho ve 33 min, který z nařízeného přímého kopu obstřelil zeď střelou po zemi k tyči. Poslední pátý gól, který uzavřel skóre na konečných 5:1 vsítil Honza hlavou po rohovém kopu Petra, který na přední tyči lehce nadzvedl hlavou Roman. Honza se obdivuhodně orientoval ve vápně a jeho hlavička byla téměř nechytatelná.

Dnes kluci odehráli pěkný zápas. Hra byla v pohybu, soupeře jsme přehráli rychlostí, důrazem a především fotbalovostí. Kluci se snažili plnit pokyny trenérů a jejich hře to jen prospělo.

Nejlepší hráči: Čech, Černý, Dupal, Vařečka

GÓLY: 2x Čech, 1x Černý, Tesař, Římal