Starší žáci A

Starší žáci - Přebor - 9.kolo: FC Háje - Viktoria Žižkov 4:5 (2:4)

Dnes, v nedělním popoledni, jsme doma na Hájích hostili soupeře z Viktorky Žižkov. Viděli jsme opět hokejový výsledek - 9 gólů, bohužel 4:5 v náš neprospěch. Malou omluvou pro nás může být jen to, že soupeř přijel v pozměněné sestavě, bojuje o záchranu, třikrát za sebou prohrál a na Háje si přivezl hráče z divizního týmu, který divizi vede a bojuje o postup do žákovské ligy!

Tým přeborové Viktorky jsme několikrát viděli, ale v této sestavě nastoupili prvně. Nechápu, proč mají větší kluby v žákovských soutěžích přihlášená 3 mužstva, když na to nemají hráče a musí si je pak vzájemně půjčovat! Soutěž se tím pádem stává pro ostatní nespravedlivá. Za náš tým nastupují i hráči ročníku 94, proto není divu, že na divizní tým prostě nemají!

Již úvod se stal pro nás osudným. V prvních vteřinách špatně odkopl náš obránce, nastřelil hráče a odražený míč za obranu další obránce neodkopl a útočník přehodil našeho brankáře. Přesně to, co jsme nechtěli, opět dotahovat, se stalo hned po hvizdu!

Brzy se nám ale podařilo vyrovnat, po rohovém kopu vyrovnal David Grafnetr.
Od této chvíle bylo opět celé naše mužstvo, jak po "nočním tažení". U všeho jsme byli pozdě, rychlejší přechod do protiútoku neexistoval a soupeř na hřišti kraloval. Chyběla bojovnost, nasazení a hlavně odvaha. Takto silný soupeř musel jasně naše chyby potrestat a to se mu také povedlo. Své vedení dvěma rychlými góly zvýšil na 3:1. Při naší střele soupeřův obránce vyrazil míč na brankové čáře rukou, za což byl vyloučen a následnou penaltou snížil Jakub Novák na 2:3. Blížil se tedy konec prvního poločasu, prohra o jeden gól ještě vypadala nadějně, ale v poslední minutě po rohovém kopu nám soupeř vstřelil čtvrtý gól a do šaten jsme odcházeli za stavu 2:4.

Druhý poločas jsme se s nepříznivým výsledkem nechtěli smířit a zápas chtěli otočit jako v posledních dvou utkáních. Zčásti se nám to podařilo, vyrovnali jsme na 4:4. Náš třetí gól připravil Martin Doksanský, když jeho centr si hostující obránce srazil do vlastní brány. Vyrovnávací gól zařídil Matouš Vacík. Trestný kop před brankářem tečoval a vypadalo to na remízu. V této fázi zápasu jsme měli navrch a neproměňovali vyložené šance, které nás mohli dostat do vedení. V tom byl právě velký rozdíl mezi námi a soupeřem. Důraz před brankou soupeře byl nulový. Naše neproměněné šance byly potrestány, soupeř v závěru, opět po rohovém kopu, zvýšil na konečných 5:4 v jeho prospěch.

Za bojovnost a hlavně důraz si soupeř výhru zasloužil, skoro celý zápas odehrál o 10 hráčích a přesto dokázal vítězství udržet.

My se máme naopak co učit, takhle se o čelo tabulky rozhodně nebojuje!

Žádný soupeř nám tři body zadarmo rozhodně nedá a makat se musí s každým soupeřem. Za týden nás čeká poslední zápas s Meteorem, tak doufám ,že konečně kluci předvedou kvalitnější a zodpovědnější výkon!

Sestava: Lačík - Lojda, Paszyc, Novák, Hančl - Seneta (55. Klasna), Vacík, M. Šplíchal, J. Šplíchal - Doksanský, Grafnetr.

Góly: 0:1, 1:1 - Grafnetr, 1:2, 1:3, 2:3 - Novák z pen., 2:4, 3:4 - vlastní, 4:4 - Vacík, 4:5.