Mladší dorost - Přebor - 9. kolo:FC Háje - ABC Braník 2:1 (2:1)

Po remízové šňůře, z úvodu sezóny, se zásluhou dnešní třetí výhry v řadě pomalu šplháme do vyšších pater přeborové tabulky. V domácím prostředí jsme v nedělním slunečném odpoledni uvítali branické "ÁBCéčko".

Od úvodní rozehrávky jsme se tlačili před soupeřovu branku. Několik dobře
mířených střel, které brankář hostí zlikvidoval, toho bylo dokladem. Naše vcelku
povedené akce, při kterých se ovšem dost nadřeme, soupeř eliminoval jedním
povedeným brejkem v 6. minutě utkání, který jsme stačili odvrátit pouze na
roh. Ten hosté rozehráli na přední tyč, kde NIKÝM neohrožený branický útočník
hlavou přesně zasunul pod břevno naší branky
. Na tuhle ledovou sprchu, v
podobě obdržené branky, jsme naštěstí za krátko našli odpověď. Naše další akce po pravé straně a rychlé zakončení Dorazila sice nemělo gólový efekt, ale po chybě v rozehrávce brankáře hostí se k míči dostal Mára, který už síť v prázdné branické brance rozvlnil. 14. minuta a bylo vyrovnáno 1:1. Snažili jsme se dále o zvrat v utkání, ale museli jsme dávat pozor i na útoky hostů. Branické pokusy končili většinou na kopačkách našich obránců nebo mimo branku. Ve 22. minutě jsme se rychlou rozehrávkou na levé straně dostali do přečíslení. Prakticky až od rohového praporku centroval Mára, na nahrávku si naběhl Krajčovič a z blízka přehodil branického brankáře. Míč sice do branky jen taktak doplachtil, ale důležité je, že znamenal vedení 2:1. Ukolébaní hubeným vedením jsme pak hosty pustili do několika vážnějších akci a při jedné z nich dali vyniknout i našemu gólmanovi. Pohotovou střelu Reichmann vyškrábl na roh. Při jeho rozehrávce jsme si však vysoké hráče hostí už s přehledem ohlídali. Hezký fotbalový moment přinesla 35. minuta a opět se o ní postarali Mára s Krajčovičem.Tentokrát si role vyměnili a pohotové Márovo zakončení orazítkovalo břevno soupeřovy branky. I díky tomu se do šaten šlo za, pro nás příznivého, stavu 2:1.

Druhý poločas už nebyl z naší strany nijak zvlášť fotbalově povedený. Škoda hned dvou tutových šancí v úvodu druhé půle, které mohli přinést našim hráčům určitě více klidu. První měl střídající Skokan, který trefil nohy vybíhajícího brankáře a hned na to Šůs jehož střela jen těsně minula branku. Hosté sázeli nejvíce na rozehrávku přes střed hřiště, kde jsme jim nechávali až příliš prostoru. Naštěstí jejich střely neměly patřičný směr a množství jejich akcí ukončila naše dnes takřka bezchybná obrana. Nám se v těchto fázích zápasu nedařilo především udržet míč na soupeřově polovině a nesmyslně jsme se stahovali k naší šestnáctce. Braničtí nám nedarovali ani metr zdarma a sympaticky bojovali i o zdánlivě ztracené míče. Naší odpovědí bylo mnohdy velmi zbrklé rozehrání, které vedlo jen k dalšímu útoku na naší branku. Velkou šanci k vyrovnání měli hosté zhruba deset minut před koncem. Po rozehrání přímého kopu se z hranice ofsajdu ocitl před Reichmannem osamocený branický hráč. Jeho nepříliš povedené zakončení hlavou, skončilo v náručí našeho brankáře. O více se už soupeř nepokusil a naopak závěrečným výrazným zlepšením naší hry jsme mohli hostům přibalit ještě nějaký ten gól navíc. Už v nastaveném čase jsme sice třetího gólu dosáhli zásluhou Mordy, ale ten padl z jeho údajného ofsajdu a tak nemohl být hlavním sudím uznán.

Konečně jsme začali proměňovat alespoň nějaké šance, ale všichni cítíme, že
to není ještě zdaleka ono. Chybí větší aktivita v získání ztracených míčů, v
které nás dnes Braník a v předminulém zápase Bohemka mohli vyučovat. Dále není možné, abychom takhle neaktivně bránili standardky, když je neustále na tréninku procvičujeme. I přes tato zaváhání, která půjde jistě odstranit, musíme všem hráčům poděkovat za další vybojované tři body do hájecké kasičky. Je vidět, že i když se nám herně nepříliš daří přesto dokážeme zvrátit zápas na naší stranu.

FC Háje Jižní Město - ABC Braník 2:1 (2:1)

Branky FC Háje: 14 Mára, 22. Krajčovič Rozhodčí: Hájek Diváků: 52

FC Háje: Reichmann - Pravenec, Janoušek, Nerad, Pánek (45. Skokan) - Grau (60. Morda), Dorazil, Šůs, Štípek (73. Srch) - Krajčovič, Mára (75. Martinák).

Trenér Martin Brož, asistent Tomáš Šůs, vedoucí Jarda Nerad.