Mladší dorost - Přebor - 11. kolo:Sokol Řepy - FC Háje 0:6 (0:3)

S podzimní částí letošní sezóny jsme se rozloučili vítězně. Na půdě zatím posledního celku přeborové tabulky jsme za nepříliš příznivého počasí získali tři body.

Snaha domácích o první letošní přijatelný výsledek trvala pouze první čtyři
minuty zápasu. Během nich se dostali dvakrát do nebezpečné pozice před naší
branku a jednou i zároveň naposledy přinutili našeho brankáře Reichmanna
zalehnout na rozměklou škváru řepského hřiště. To bylo ze strany domácích, kteří hráli první půlhodinu o deseti, prakticky vše. Snažili jsme se hrát především po zemi a využít nabídnutou přesilovku rychlým pohybem. Ve 14. minutě jsme udeřili poprvé. Do vápna domácích se po pravé straně proháčkoval Šůs, jeho přihrávku zachytil Dorazil, který z otočky poslal míč do odkryté části řepské branky. O pět minut později v 19. minutě se, tentokrát z leva, řítil proti domácímu brankáři dnes velmi aktivní Grau. Jeho výlet skončil v pokutovém území nešetrným zastavením jedním z obránců soupeře a rozhodčí se svým výrokem ani na chvíli nezaváhal, ...penalta. Nejen pro tyto účely s sebou vozíme Pravencovu levačku, která se ani tentokrát nemýlila. O chvíli později se do míče z rohu a Krajčovičově přistrčení opřel Šůs, ale jeho pokus skončil vysoko nad a až 22. minuta přinesla další změnu stavu. Na půli vybojoval míč Štípek, jeho přihrávku tečovala domácí obrana a k odraženému míči se dostal Nerad, který po uvolnění pálil z dobrých dvaceti metrů. Na jeho skákavou střelu neměl domácí brankář nárok - 3:0 a bylo prakticky rozhodnuto. Řepy se herně nezvedli ani po příchodu svého jedenáctého hráče a tak se dál vše podstatné odehrávalo na jejich polovině. Do přestávky se snažili gólově prosadit i ostatní naši hráči a především trio Grau, Pánek, Šůs střílelo ze všech možných a mnohdy i nemožných pozic.

O přestávce se počasí ještě o něco zhoršilo a tomu odpovídal i druhý poločas.
Ačkoliv veškeré pokusy o alespoň náznak technické hry končily v rozbředlé
šestnáctce domácích, drželi jsme taktovku zápasu nadále pevně v rukou my.
Několikrát měli na svých kopačkách možnost zvýšit skóre opět Šůs s Pánkem, ale jejich střelám chyběla především přesnost a nebo jejich pokusy zdárně
vyřešil brankář domácích. Přesto se oba dočkali kýženého zápisu na listinu
střelců. V 60. minutě se podařilo na hrbolatém terénu zkrotit loptu Krajčovičovi, který pak rychle unikal řepským obráncům. Jeden z nich ho zastavil jen za cenu faulu, ale rozhodčí nechal pro naše barvy výhodu. Nejblíže měl k míči Šůs a jeho střelecký pokus byl konečně odměněn gólem. 69. minuta přinesla další, dnes už pátý, brankový zářez na účet Řep. Na Dorazilův pas si z poza ofsajdové pasti naběhl Pánek a z hranice velkého vápna křížnou střelou nekompromisně zavěsil. Bylo to pro něj takové malé zadostiučinění po právě prodělané bahenní koupeli. Domácí se sice stále snažili pro ně nepříznivé skóre změnit, ale proti naší obraně se nedokázali prosadit a i díky tomu neměl v druhé půli mnoho práce ani náš brankář Reichmann. Konečný stav utkání pak stanovil v 75. minutě střídající Mára, který stoprocentně zužitkoval přesný Neradův centr a podél padajícího brankáře domácích chladnokrevně zakončil.

Z posledních pěti zápasů jsme získali maximum možných bodů a i když byla sobotní výhra na Sokolem Řepy z těch snazších o to je cennější. Rozhodla
především naše větší chuť po vítězství, dobře jsme se vyrovnali i s nástrahami
škvárového povrchu a i fakt, že jsme soupeře nepodceňovali a hráli po celý zápas velmi aktivně. Tentokrát patří díky nejen všem našim, ale i zároveň správci škvárového hřiště v Řepích. Po celotýdenním deštivém počasí se mu přes to podařilo připravit důstojné podmínky pro uskutečnění zápasu.

Sokol Řepy - FC Háje Jižní Město 0:6 (0:3)

Branky: 14. Dorazil, 19. Pravenec (p), 22. Nerad, 60. Šůs, 69. Pánek, 75. Mára.

Rozhodčí: Handl Diváků: 27

FC Háje: Reichmann - Pravenec, Janoušek, Nerad, Skokan (55. Morda) - Grau, Pánek, Štípek, Šůs - Dorazil, Krajčovič (65. Mára).

Trenér Martin Brož, asistent Tomáš Šůs, vedoucí Jarda Nerad.