Starší žáci A

Starší žáci - Zimní liga: PSK Union - FC Háje 1:4 (0:2)Halový turnaj - Mladá Boleslav

Dne 9.12. jsme sehráli náš první zápas "Zimní ligy", a to s pořádajícím týmem - PSK Unionem. Dále jsme se 15.12. zúčastnili halového turnaje, jenž byl pořádaný v Mladé Boleslavi.

První zápas venkovního turnaje jsme zvítězili v poměru 4:1 nad týmem PSK Union. První poločas jsme vyhráli 2:0, když se o branky postarali Josef Šplíchal, brankou po odraženém míči a Martin Šplíchal, jenž doklepl míč z brankové čáry. Druhý poločas jsme začali velkým tlakem, 15 minut jsme soupeře nepustili do hry, ale gól jsme bohužel nevstřelili. Naopak jsme gól po ojedinělé akci soupeře inkasovali po trestném kopu a následné dorážce. Naši kluci překvapení nepřipustili a David pěkným gólem zvýšil na 3:1. Poslední 4. gól si soupeř kuriozně vstřelil sám obránce, když brankář hostí nezachytil malou domů.

Sestava: Lačík - Seneta (48. Čermák) , Paszyc, Vacík, Hančl (45. Klasna) - Tymeš, J. Šplíchal, M. Šplíchal, Doksanský - Solař, Grafnetr.

Góly: 0:1 - J. Šplíchal, 0:2 - M. Šplíchal, 1:2, 1:3 - Grafnetr, 1:4 - vlastní.

Na halový turnaj do Mladé Boleslavi jezdíme pravidelně již několik let. Jako každý rok měl i letos turnaj vysokou úroveň. Zúčastnilo se ho celkem 8 družstev, z toho 5, které hrají ligu. Hrací čas byl 1x20 minut.

1. zápas - Mladá Boleslav 2:8

První zápas jsme sehráli s domácími a byl to zároveň první zápas turnaje. Naši hráči ještě spali a než jsme se rozkoukali, zápas skončil 2:8 v náš neprospěch. Omluvou nám může být jen to, že Mladá Boleslav nakonec celý turnaj bez jediné prohry vyhrála a Slavii nasázela ještě více branek - 9.

Góly: Solař, Seneta.

2. zápas - Teplice 4:5

Druhý zápas se nedal s prvním vůbec rovnat, s Teplicemi jsme sehráli vyrovnanou partii, chvíli jsme byli i blízko bodu.

Góly: 3x Grafnetr, M. Šplíchal.

3. zápas - Bohemians 1905 3:3

Poslední zápas ve skupině rozhodl o 3. a 4. místo, protože Bohemka také nezískala ani bod. Zápas byl dramatický a konec ukázal, že jen rozdíl jednoho gólu nás poslal na 4. místo za Bohemku.

Góly: 3x Grafnetr

4. zápas - o 7. místo - Dosta Bystrc 11:3

O 7. místo jsme se utkali s Dostou Bystrc, kterou jsme porazili nejvyšším výsledkem na turnaji 11:3!

Góly: 4x Grafnetr, 3x M. Šplíchal, Doksanský, J. Šplíchal, Klasna, Seneta.

Konečné 7. místo sice nevypadá jako slušné umístění, ale já byl s výkonem našeho mužstva velmi spokojen, protože kluci udělali dojem i na ostatní ligové trenéry. Velkým vyznamenáním pro Háje bylo vyhlášení Davida Grafnetra nejlepším střelcem turnaje - 10 gólů. Nutno podotknout, že 6 gólů nastřílel již základní části, a prosadil se tak před střelci "velkých klubů".

Konečné pořadí: 1. Mladá Boleslav, 2. Teplice, 3. Slavia, 4. Meteor, 5. Bohemians 1905, 6. Motorlet, 7. FC Háje, 8. Dosta Bystrc.

Turnaje se zúčastnili: Lačík - J. Šplíchal, Paszyc, Klasna, Hačl - Grafnetr, M. Šplíchal, Seneta, Solař, Doksanský.

Kluci teď mají 14 dní volno a v lednu nás čekají 2 halové turnaje (Neratovice, Chrudim), 2 zápasy zimní ligy a přátelák se Spartou "94".

Přeji všem krásné vánoční svátky a vše nejlepší v Novém roce.