Muži "A" Přebor 30.kolo: FC Háje JM - Slavoj Vyšehrad B 1:0 (0:0)

Záchranářské práce v jarní sezoně jsme začali se soupeřem, se kterým jsme zakončili nepovedenou sezonu podzimní, s Vyšehradským béčkem, které se s námi dělilo o poslední místo. Jednalo se o předehrávané poslední, tedy 30. kolo.

Výstavní Fedičova střela deset minut před koncem rozhodla, že tři veledůležité body na propůjčené umělce v Horních Měcholupech nakonec získali fotbalisté FC Háje. Ti sice nastoupili proti rezervě Vyšehradu bez několika opor (Dub, Štípek, Aksamit a Hrůza - zranění, Hartman a Sojka ? žluté karty a navíc Bičaník- přestup do H.Měcholup), na jejich hře to ale nebylo příliš znát. Enormní nasazení a bojovnost nakonec slavily úspěch.

V úvodních minutách měli optickou převahu hosté, čistou gólovou šanci si však nepřipravili. Ve 13.min. to zkoušel zdálky Balšánek, střela však byla sražena na roh. Další jeho střelecký pokus o čtvrthodiny později skončil v náruči Tlustého. V síti neskončila ani táhlá střela čerstvé posily Jandy. Ve 35.min. si Tlustý hravě poradil s přímým kopem Pechara. Domácí se především soustředili na dobře zajištěnou obranu a pak na rychlé brejky. Po jednom z nich získali ve 41.min. výhodu rohového kopu a málem šli do vedení. To Slabý posadil přesný centr na hlavu Fediče, jenže ten poslal míč prudce nad břevno. V samotném závěru poločasu při další bleskové akci domácích vysunul Brož kupředu Jablonského, ten se ve vápně kličkou zbavil dotírajícího Ježdíka, ale zblízka mířil vedle.

Do druhé půle se v sestavě hostí již neobjevil zraněný Strouhal, kterého nahradil Beran. Ten se zařadil v obranné řadě a na hrot se vysunul mnohem zkušenější Ježdík. Ani tato změna se však na hře hostí výrazně neprojevila. Dál se bojovalo především uprostřed hřiště a veškeré umění většinou končilo před oběma šestnáctkami. Více vzruchu přineslo až posledních dvacet minut. Nejdříve po centru Frohny mohl poslat hosty do vedení Ježdík, ale střela mu v rozhodujícím okamžiku vůbec nesedla. Vzápětí Tlustý jen včasným vyběhnutím zachraňoval před dobře našlápnutým Morou. V 76.min. domácí Osrtihoň parádně vysunul na levé straně Jablonského, ten naservíroval do vápna míč nabíhajícímu Fedičovi, jenže ten v čisté šanci svou příležitost doslova zazdil. O tři minuty později zase Brožův nebezpečný přímý kop vytlačil Válek jen s námahou nad břevno. Následný roh pak měl pro domácí cenu zlata. Po Slabého rozehrávce přenesl Janoušek měkkým obloučkem míč do vápna hostí a tam Fedič dělovkou z voleje nedal Válkovi sebemenší šanci. Síť za jeho zády se zavlnila a domácí byli na koni. Hosté chtěli alespoň bod, zkušený Klíma se vysunul kupředu, ale ani tato změna nepomohla. Výsledkem závěrečného náporu hostí byla jen Jandou nastřelená pravá tyč domácí brány ve druhé minutě nastaveného času. Domácím tak vstup do jarních záchranářských prací vyšel stoprocentně. Hosté svého nového kouče Petra Anderta svým výkonem v prvním mistrovském utkání moc nepřesvědčili.

Petr Andert (Slavoj Vyšehrad B):

Hodnotí se mě to špatně, protože jsme prohráli. Z naší strany bez vyložených šancí hrajeme devadesát minut k velkému vápnu, pak je jedna chyba a prohrajeme 1 :0. Je to fotbal, hodnotí se to těžko. Soupeř hrál celý zápas na brejky, s tím jsme počítali. My jsme gól nedali, oni jo. Ke konci jsme hráli na tři útočníky, ale vyrovnat se nám nepodařilo.

Petr Sýkora (FC Háje):

Měl jsem ze zápasu velké obavy. Bylo to první utkání a velmi těžké. Fedič je po operaci, alespoň že odehrál to co odehrál. Chybělo nám z různých důvodů sedm hráčů. Brož nastupoval se sebezapřením, vytahovali mu šrouby z nohy. Všichni kluci makali a dřeli. V obraně poprvé odehrál Tesař na místě stopera a velice dobře. Všichni, co dnes nastoupili, odvedli maximum. My měli tři vyložené šance, soupeř akorát v závěru nastřelenou tyč. Hráli jsme to, co jsme potřebovali a bylo to naše zasloužené vítězství. Stojí mě to basu sektu stejně jako mého asistenta Karla Kristena. Od té doby, co tady se mnou je, se to tu tak zvedlo.

FC Háje - Slavoj Vyšehrad B 1:0 (0:0)

Branka: 80. Fedič ŽK: Neumann (Háje) Rozhodčí: Obst - Nykl, Kříž Diváků: 60

FC Háje: Tlustý - Neumann, Tesař, Chrobák, Slabý - Pospíšil, Janoušek, Brož, Ostrihoň (90. Krejčí) - Fedič (88. Stříbrný), Jablonský (82. Šplíchal). Trenér Petr Sýkora.

Slavoj Vyšehrad B: Válek - Vršecký, Ježdík, Klíma, Janda - Tošovský, Pechar, Balšánek, Mora - Frohna, Strouhal (46. Beran). Trenér Petr Andert.