MINI 8 A , přebor , 6 kolo : FC HÁJE JM - ABC BRANÍK 1 : 1 (1:1)

MINI 8 A , přebor , 6 kolo : FC HÁJE JM  -  ABC BRANÍK  1 :  1 (1:1)
Dnes jsme doma přivítali fotbalisty z Braníka. Soupeře jsme znali a věděli, že nemá špatný tým. Chtěli jsme jim vrátit porážku z jara, ale nepovedlo se to úplně.

Začátek zápasu byl vcelku vyrovnaný. Akce se střídaly na obou stranách, leč bez gólového efektu. Přišla však 10 minuta a velké nedorozumění našeho obránce Davida Liperta a brankáře Ládi Orlicha , které skončilo lacinou brankou v naší síti. Kluky obdržená branka nedostala do kolen, ba naopak. Měli jsme řadu příležitostí na srovnání skóre. Největší asi promarnil David Rodina, kdy z těžkého úhlu střílel, místo aby přihrál zcela volnému Vojtovi Čmelíkovi. Musím spravedlivě napsat, že i soupeř měl šance. Měli jsme však v brance výborného Milana Zábranského, který všechny zlikvidoval . Na konci první půle hořelo také před brankou Braníka. Vojta Čmelík netrefil ideálně míč a střela šla necelý metr vedle tyče. Kuba Kloboučník měl velkou příležitost, ale v rozhodujícím okamžiku mu srazil střelu skluzem obránce Braníka. V této fázi utkání jsme byli zcela lepším týmem a bylo jen otázkou času , kdy protrhneme střelecké trápení. Těsně před přestávkou jsme se dočkali. David Rodina dobře vypálil a odražený míč od tyče dorazil pohotově Kuba Vyjídáček. Poločas skončil smírně 1 : 1.

Do druhé půle jsme šli s jasným cílem vyhrát. Hra byla od obou mužstev velmi dobrá. Nás držel nad vodou brankář Milan Zábranský a soupeře trošku naší smůly a nedůrazu na našich kopačkách. I ve druhé části utkání jsme měli šance. Pavel Rašplička běžel sám na branku soupeře , ale v rozhodujícím okamžiku se příležitosti zalekl a dělal zbytečnou kličku dotírajícímu obránci. Vojta Čmelík pálil dvakrát těsně vedle a Jirka Slavík šikovnou dorážkou nepřelstil brankáře Braníka.
Utkání bych zhodnotil asi takto. Bylo remízové, ale byli jsme o chloupek fotbalovější a o trochu lepší.

Hodnocení našich kluků : Absolutorium zaslouží Milan Zábranský. Velmi kvalitní výkon podal Vojta Čmelík. Dobře mu sekundovali a tím pádem zahráli dobře : Jirka Slavík, David Rodina a Kuba Vyjídáček. Naopak nám nefunguje obrana tak, jak by měla. Neslaný , nemastný výkon podali : Kuba Nezbeda, Honza Sedláček, David Lipert. Z druhé sedmičky se kluci na hřiště dostali méně a tady se mě tentokráte docela líbil výkon Filipa Jelena, který jako jediný ze střídajících hráčů bojoval. Ostatní by měli přidat.

Branka : Vyjídáček (Rodina)

Sestava : Zábranský(Orlich) - Sedláček(Kloboučník), Nezbeda(Důra), Lipert(Hýbl) - Vyjídáček(Zelenka), Čmelík(Charvát), Slavík(Rašplička) - Rodina(Jelen)