Starší žáci A

Starší žáci - Přebor - 12. kolo: Motorlet - FC Háje 1:3 (0:2) + zimní příprava

V sobotu dopoledne jsme se konečně dočkali prvního mistrovského utkání po dlouhých 5 měsících. Čekal nás soupeř, se kterým jsme na podzim ztratili 2 body, a věděli jsme, že tohoto soupeře nelze podcenit...

Na začátku týdne ulehl s angínou náš útočník David Grafnetr a v sobotu ráno se k němu přidal Michal Čermák, další útočník. Ještě než zápas začal, už jsme měli problémy, koho nasadit do útoku.

Už od úvodních minut bylo jasné, že tým, který bude hrát po větru na motorletské umělce, získá rozhodující výhodu. A této výhody jsme se snažili tedy využít. Soupeř měl převahu, ale spíše platonickou. Do vážnější příležitosti se za 20 minut takřka nedostal, stejně jako my, když jsme trpělivě čekali na svoji šanci. Ta přišla v 23. minutě, kdy Martin Šplíchal vysunul Vláďu Solaře, před ním však stačil míč odklidit golman domácích pouze do našeho útočníka, před kterým zívala prázdná brána, a levačkou nemýlil. Tato branka soupeře opařila a k žádné vážnější příležitosti se už v prvním poločase nedostal. Naopak, byli jsme to opět my, kdo na druhé straně uhodil! Po stříleném rohu si vrazil domácí obránce míč do vlastní branky, když se po něm golman marně natahoval. Do kabin se tedy šlo za stavu 0:2

V kabině jsem hráče nabádal, aby nepovolili v koncentraci a vedení udrželi. Druhý poločas ještě nabral vítr na intenzivitě a my jsme měli tedy úlohu ještě výrazně stíženou. Hráči však zodpovědně bránili a soupeř se dostával na dostřel branky jen vyjímečně. Naši hráči však nadále hrozili z rychlých brejků. Právě jeden z nich se povedl Vláďovi Solařovi, pro kterého to bylo již druhá branka v utkání, po sólovém úniku a zvýšil tak již na 0:3. Motorlet se poté snažil zvýšit své útočné snažení, z kterého vyprodukoval dvě střely nad a zkorigování výsledku na konečných 1:3. Jinak naše obrana byla pozorná a z Jinonic si odvážíme zaslouženou výhru 1:3.

V přístím kole přivítáme na svém domácím pažitu soupeře z Braníka.

Sestava: Lačík - Lojda, Klasna, Novák, Busch - Doksanský, M. Šplíchal, J. Šplíchal, Vacík - Seneta (50. Hančl), Solař (67.Tymeš)

Góly: 0:1 - Solař, 0:2 - vlastní, 0:3 - Solař, 1:3

Rád bych ještě uvedl souhrn našich přípravných utkání a zimního turnaje na PSK Union.

Zimní turnaj PSK Union:

26.1.2008 - FC Tempo 12:0 (4x Grafnetr, 2x Doksanský, Solař, Čermák, Seneta, M. Šplíchal, Vacík, vlastní)

16.2.2008 - Újezd nad Lesy 8:5 (2x Doksanský, 2x Čermák, 2x Seneta, Buchtík, M. Šplíchal)

2.3.2008 - ČAFC 3:0 (Doksanský, Klasna, Grafnetr)

16.3.2008 - Aritma 3:1 (Grafnetr, Solař, Doksanský)

Na tomto turnaji jsme po odehrání 7 utkání obsadili 1. příčku a obhájili vítězství z minulého roku. Zároveň byl vyhlášen nejlepším střelcem David Grafnetr, který zatěžil soupeřovo konto rovnými 12 zásahy.

Halový turnaj Chrudim - 27.1. 2008

Skupina:

1. zápas - Chrudim 2:5 (Grafnetr, J. Šplíchal)

2. zápas - Bílá Hora 4:1 (M. Šplíchal, Klasna, Vacík, Paszyc)

3. zápas - Brumov 3:4 (Vacík, Paszyc, Grafnetr)

4. zápas - Mladá Boleslav 2:8 (vlastní, Hančl)

Po těchto výsledcích jsme tedy obsadili 4. místo ve skupině a hráli jsme o konečné 7. místo.

O umístění - o 7. místo:

5. zápas - Vysočina Jihlava 2:3 (M. Šplíchal, Doksanský)

Po konečném 8. místě převládalo především zklamání z neproměňování jasných brankových příležitostí.

Přátelská utkání:

6.2.2008 - Mladá Boleslav 0:9

9.2.2008 - Kolín 2:5 (M. Šplíchal, Doksanský)

17.2.2008 - Sparta 93 2:6 (Čermák, vlastní)

23.2.2008 - Bohemians 1905 93 0:7

18.3.2008 - Dukla 2:5 (2x Grafnetr)

24.3.2008 - Podolí 1:2 (M. Šplíchal)

V zápasech se soupeři, hrajícími vyšší soutěž než my, jsme nezklamali herně (až na zápas v Boleslavi), ale především střelecky a naivní hrou v obranné fázi!

Za zmínku ještě stojí naše příchody a odchody během zimní přestávky.

Příchody: Martin Bouzek (návrat k aktivní kariéře)

Odchody: Pavel Paszyc (ukončení aktivní kariéry)