Muži A přebor 18. kolo - Tempo - FC Háje JM 2:4 (1:2)

Muži A  přebor 18. kolo -  Tempo - FC Háje JM  2:4 (1:2)
" Áčko " veze plný bodový zisk z Tempa ..........

Jen týden se Háje krčily na posledním místě tabulky. V sobotu vyválčily vítězství na hřišti stejně ohroženého Tempa a dostaly se do čela čtyřčlenné skupiny 16ti bodových týmů, která uzavírá přeborovou tabulku. Domácí nechali na lavičce střelce Fidler a do čela jejich ofenzívy se postavil hrající trenér Petr Dedek. Začátek zápasu však vyšel parádně hostům.

V 10.minutě se z pravé strany prosadil Pospíšil, prostřelil Kuchaře, ale míč se odrazil od tyče a dobíhající Fedič už jej poslal do sítě. Za pět minut už to bylo 0:2. Po rychlé akci se dostal do koncovky Janoušek a obstřelil Kuchaře. Domácí po těchto úderech pomalu zvedali hlavu a ve 26.minutě se vrátili do zápasu. Po levé straně zatáhl akci Žalud a jeho prudkou přihrávku ve skluzu dorazil Dedek. Do přestávky už se skore neměnilo.

Po půli domácí dokázali dvoubrankové manko vymazat. V 58.minutě přišel dlouhý míč do šestnáctky, tam se k němu dostal Rožánek, přiklepl jej Žaludovi, který ho napálil přesně k tyči. Gól domácí nakopl a vynutili si mírnou převahu. Dlouhými auty a nakopávanými míči dostali obranu hostů pod tlak, ale bylo to bez větších šancí. Do té se naopak v 79.minutě dostali hosté, ale bez gólového efektu. Pak ale přišla akce Pospíšila, který se šikovně uvolnil ve vápně, byl faulován a pískala se penalta. Tu bezpečně proměnil Hartman a hosté opět vedli. Marná snaha domácí alespoň o vyrovnání vzala za své v šesté minutě nastavení, kdy se prosadil Jablonský a definitivně upravil skore zápasu na 2:4.

Petr Sýkora (FC Háje): Dnes jsme strašně spokojený. Vyšel nám výborně vstup do zápasu a rychle jsme dali dva góly. Bohužel jsme dovolili domácím do přestávky snížit a pak i vyrovnat, když jsme nepokryli jejich dlouhý aut. Když jsme dali třetí gól z penalty, už jsme to zvládli a přidali ještě čtvrtý. Nebyl to moc pohledný fotbal, byl to hlavně boj. Myslím, že jsme byli přece jen fotbalovější a vyhráli zaslouženě.

Petr Dedek (FC Tempo): Zaspali jsme začátek. Pak jsme to horko těžko doháněli, ale povedlo se. V době, kdy jsme si připravili několik slibných šancí to otočit, přišla zbytěčná penalta a pak už to bylo hodně hektické.

FC Tempo - FC Háje 2:4 (1:2)

26. Dedek, 58. Žalud - 10. Fedič, 15. Janoušek, 80. Hartman z penalty, 90+6. Jablonský

ŽK: Kuchař, Komorník - Janoušek, Šplíchal Rozhodčí: Handl - Orálek, Linx Diváků: 80

FC Tempo: Kuchař - Budák, Vrba, Netušil, Roule (30. Komorník) - Martínek, Hlavička (81. Fidler), Hurka (73. Muoser), Žalud - Dedek, Rožánek. Trenér Petr Dedek.

FC Háje: Tlustý - Neumann, Hartman, Chrobák, Slabý - Pospíšil, Brož, (30. Ševčík, 90. Šplíchal), Janoušek, Ostrihoň - Štípek (63. Jablonský), Fedič. Trenér Petr Sýkora.

29.3.2008 - Lubor Mírek (foto: Pavel Slavíček)