Starší žáci B

Ročník 2004 - Hodnocení sezóny

Ročník 2004 - Hodnocení sezóny
Starší žáci 2004 odehráli svou první sezónu v 10+1 fotbale. Premiérově si také zahráli divizi žáků a zároveň nastupovali v pražské soutěži.

1) Zhodnocení jara

A) Divize

Začátek jara na nás ležela deka, ze zimní ligy, kde jsme sice hráli dobře, ale proti starším a silnějším se výsledkově nedařilo, což nepřidalo na pohodě v hlavách hráčů. Kolikrát jsme vydrželi hrát dlouhé pasáže s týmy z horních pater velice vyrovnanou hru, ale pak přišla nekoncentrovanost několika hráčů, ti opakovaně provedli katastrofální chybu, kterou soupeř dokázal pokaždé využít. Plus bych viděl od začátku května, kdy se nám dařilo na domácím hřišti v uvozovkách, protože domácí zápasy hrajeme ve Štěrboholech, kam se jen jdeme zúčastnit zápasů, tudíž jsme na tom stejně jako soupeři. Přesto jsme dokázali vyhrát čtyřikrát po sobě a v průměru jsme střelili 4 branky na zápas, velký podíl na tom mělo ustálení sestavy a menší rotace, hráči se postupně uzdravili, až na jednoho smolaře.

B) Pražská soutěž

Zde jsme si snažili zdokonalit věci z tréninkového procesu, během jara jsme prohráli pouze s Chodovem, které bylo nadopované hráči ročníku 03, ale i přesto jsme je oproti podzimu přehráli, jen díky výbornému brankáři se soupeř radoval z výhry, pak jsme měli další ztrátu proti Dubči, to byl tým, co přišel jen odkopávat míče mimo hrací plochu, zde kdyby hráči neměli v nohou divizní utkání, které odehráli dvě hodiny předtím, tak by soupeř odjel s debaklem. V Praze se nám podařilo po dlouhých letech porazit i Libuš na jejím hřišti a tím jsme vlastně odšpuntovali i dobré výkony v divizi v domácím prostředím. Jediné mínus této soutěže je, že nevíte, zdali nastupujete proti hráčům, co jsou v zápisech a k tomu, že místo dvanácti týmů, je ke konci soutěže jen osm.

2) Nejlepší zápas + nejhezčí moment

A) Divize

Dalo by se říci, že skoro všechna vítězná, ale já viděl výborný výkon i v Litvínově, či s Ústím, které nás na konci deklasovalo, protože dokud si hráči plnili, to, co jsme jim doporučili, bylo to výborné, jenže ne vždy svítí sluníčko, ne pokaždé to vyjde, jak si představujeme a malujeme. Hezký fotbalový moment? Je jich spousta, pěkné akce, či hezká zakončení, ale vyzdvihl bych snad jedinou branku za celou soutěž od kapitána Máry, který si to nechal na poslední domácí zápas, po rohu soupeře se dostal míč k Márovi, který si ho před půlkou píchnul kolem protihráče, udělal dalšího, sprintem pelášil k brance, kde na něj čekal další kužel v podobě obránce, pak naznačení a obejití i brankáře a zakončení do prázdné, o to víc, jsme byli rádi, protože vidíme hráče v tréninku, je to jen o tom, zdali to pokaždé přenesou i do hry. Mára udělal to, co provedl i na tréninku den předtím a my měli radost i za něj.

B) Pražská soutěž

Super bláznivý zápas jsme odehráli na Libuši, kde jsme vyhráli snad poprvé, co jsem u kluků, jako trenér, byl to zápas nahoru dolů a branky padali velice kuriózní. Pěkným zápasem z naší strany bylo i utkání proti Chodovu, kde jsme doplatili na slabší koncovku, šancí bylo dosti, držení míče také, jen ta koncovka, někdy máme štěstí, hold jindy smůlu, jako v zápase z Dubčí, kde my jsem hráli a soupeř jen odkopával míče a ze dvou odkopů se mu podařilo dát dvě branky. Zde bych pochválil celkově všechny hráče do jednoho. Hezké góly jsme dali, ale už Vám nepovím, který bych označil za TOP.

3) Nejhorší zápas + nejslabší moment (chvíle, situace)

A) Divize

Zápas s Chomutovem, který jsme skoro k ničemu nepustili, přehrávali jsme ho, ale dvě hrubé individuální chyby rozhodli o tom, že se jeden hráč podepsal pod výhru soupeře, to bylo utkání, které mělo skončit opačně, jenže nedáš dostaneš. Poté dva zápasy, ale neoznačil bych je jako propadák celé. Bohužel výsledkově to nevyšlo. V utkáních se Sokolovem i Ústím jsme hráli dlouhé pasáže stejně, jako v Litvínově velice vyrovnanou hru, jenže nedáš dostaneš. Zde prostě doplácíme na zraněné a výletníky, kdy se nemůžeme poměřit se soupeřem v plné síle a musíme improvizovat a dávat hráče tam, kde si nejsou úplně jistí svojí hrou.

B) Pražská soutěž

Zde by to byl zápas se slečnami ze Slavie, i přes výhru, nelze přeci vést v páté minutě dva nula, myslet si, že je hotovo. Děvčata se nevzdala a do poločasu otočila, kdo viděl tento zápas, tak si musel říkat, že to je žrádlo, co se dělo na hřišti, jako bychom neexistovali, na obranu všech odehráli jsme během čtyř dnů čtyři zápasy v třinácti lidech, takže únava, možná, právě proto bychom měli zapojit hlavu, když vedeme a hrát chytřeji. Po inkasovaných gólech Alex srovnal a Vítek si nechal na úplný konec svoje sólo a překonal do nedávna naši brankářku v dresu soupeře. Nezasloužená výhra, ale respekt za to, že jsme to odjezdili do konce.

4) Spokojenost s herním výkonem

Střídavě zataženo, občas slunečno, místy silné lijáky, tak jsme spokojeni s herním výkonem. Začali jsme praktikovat i hodinu navíc, kdy jsme si vysvětlovali názorně na tabuli, kde se pohybovat. A pokud něco nechápu, tak se přeci zeptám, nejde o to, zdali by se mi někdo smál, jde o to, abychom byli silní jako celek, ten se musí pohybovat a chápat věci, jako jeden celek.

5) Spokojenost s umístěním

V divizi jsme čekali, že se po podzimu posuneme výše, ale nekompletní kádr nám vzal vítr z plachet, tudíž z té bídy jsme možná udělali skoro maximum, v pražské soutěži si troufnu říci, že jsme mohli ji mohli vyhrát, nebýt porážky a remízy, samozřejmě i s přispěním soupeřů – zde jsem čekal více vstřelených branek.

6) Plán na letní přípravu – co zlepšit, náplň tréninků, na co se zaměřit

Jak jsme naznačili výše, v kondici bychom úplně neviděli problém, ani v technice, největší problém je taktickém myšlení hráčů a o tom že by měli pochopit, že slovo MUSET není důležité, ale nahradit ho JÁ CHCI BÝT NEJLEPŠÍ, pomůžu svému týmu, přeji si nechat na hřišti všechno pro tým, místo musím, musíš, tohle je tudíž jen o hlavě. Takticky máme nevyzrálé mužstvo oproti soupeřům, zde nás čeká spousta práce. Dále budeme pracovat na zkvalitnění kádru, včetně příchodu nových hráčů a jejich zapracování, ale i zdokonalení schopností hráčů.

Plánem bude sehrát kvalitní zápasy a připravit se na dvě soutěže, které mají kvalitu, hráči by se měli zapojit a ukázat své kvality, mají poslední rok, hlavně ti šikovní, aby se ukázali a táhli tým za úspěchy a za možností se poprat o šanci ve vyšší soutěži v následujícím ročníku. Je to jen čistě na hráčích, od trenérů a klubu mají plnou podporu a jediné naše přání je, aby se chovali s úctou a pokorou, jak ke spoluhráčům, protihráčům, dospělým, tak jak se patří, šli příkladem a předváděli na trénincích i v zápasech maximum, protože pokud budeme pracovat v tréninku na maximum bude to vidět na hřišti! Jen je to o tom si to srovnat v hlavě, že je to Vaše přání býti lepšími než soupeři, že nemusíte být lepší, ale že je to Vaše přání a uděláte pro to MAXIMUM.

Závěrem poděkování všem za uplynulou sezónu, nejen hráčům, realizačnímu týmu, správcům, vedení, i rodičům, ale i hráčům, kteří ne vždy podávali výkony, jaké bychom si přáli, ne vždy se chovali, jak se patří, od nové sezóny budou nastaveny mantinely, jak bychom se měli chovat a podporovat jeden druhého, protože jen pokud budeme táhnout za jeden provaz budeme silnější. 


pátek 6.7.2018 | Peter Bíro | Přečteno: 503

Další články


Rozpis zápasů / Výsledky

23.2.2019, 09:30, ZŠ Květnového vítězství 1554
FC Háje – FC Háje B
Mladší přípravka B (2011)
23.2.2019, 11:45, Háje UMT.
FC Háje – Dukla
Starší žáci A (2004)
23.2.2019, 13:00, Říčany Škroupova
Turnaj – FC Háje
Mladší přípravka A (2010)
23.2.2019, 15:15, ZŠ Květnového vítězství 1554
FC Háje – FC Háje B
Mladší přípravka A (2010)
24.2.2019, 09:00, Háje UMT.
FC Háje – Vyšehrad
Mladší žáci A (2006)
24.2.2019, 09:00, Háje UMT.
FC Háje – Vyšehrad
Mladší žáci B (2007)
24.2.2019, 12:40, Háje UMT.
FC Háje – Nusle
Turnaj
24.2.2019, 15:00, Jedenáctka VS
FC Háje – Turnaj
Starší přípravka B (2009)
24.2.2019, 15:30, Háje UMT.
FC Háje – Hostivař
Starší dorost
24.2.2019, 16:30, Hamr Braník hala
Turnaj – FC Háje
Starší přípravka A (2008)
24.2.2019, 18:00, Hamr Braník UMT.
SK Hamr – FC Háje
Starší přípravka A (2008)
26.2.2019, 17:00, Háje UMT.
FC Háje – Radim
Turnaj
2.3.2019, 08:25, Říčany Mánesova
Turnaj – FC Háje
Starší přípravka A (2008)
2.3.2019, 08:30, Háje UMT.
Hrusice – FC Háje B
Turnaj
2.3.2019, 10:05, Háje UMT.
Kunratice – FC Háje
Turnaj
2.3.2019, 10:30, Háje UMT.
FC Háje – Chrudim
Starší žáci A (2004)
2.3.2019, 12:30, Radotín
Turnaj – FC Háje
Mladší přípravka B (2011)