Přebor Muži A - FC Háje JM - Zličín 2:1 (1:1)

Přebor Muži A  -  FC Háje JM - Zličín 2:1 (1:1)
Po dvou domácích zápasech na propůjčené UMT Galileova (ERZET), jsme konečně nastoupili na svém hřišti ...........

Domácí bez svého kanonýra Fediče, hosté bez trenéra Drahokoupila, kterého v tomto utkání zastoupil hrající asistent Sigan, pykající za žluté karty. Tak začal zápas na Hájích. Domácí sice prohrávali, ale využili dvě zaváhání defenzívy hostů a vývoj zápasu otočili ve svůj prospěch

Háje začaly velmi ostře. Hned z prvního útoku zacentroval z levé strany Pospíšil a Janouškovy chyběl krok, aby dorazil míč do sítě. Po přímém kopu pálil nad branku Pospíšil. Až v 10.minutě se ke slovu dostali hosté. I. Merta připravil palebnou pozici pro Janíčka, ten však zbrkle vystřelil velmi slabě. Ve 12.minutě si na centrovaný míč naběhl domácí Pečeňa a z malého vápna hlavou gól nedal. Vrána reflexivně vyrazil míč nad břevno. Za dvě minuty přišla tutovka na druhé straně. Nešpor s Hrechkem prošli domácí obranou, zblokovaná střela Nešpora se odrazila k úplně volnému I. Mertovi, ten ale hlavou trefil jen břevno odkryté domácí branky. Ve 25.minutě přišla kuriozní situace. Špatnou malou domů domácích musel před dobíhajícím I. Mertou řešit Tlustý. Razantním odkopem napálil až do vápna hostů, a po odskoku s ním měl Vrána plné ruce práce. Ve 30.minutě měli domácí výhodu přímého kopu před hranicí šestnáctky, ale Brož pálil jen do zdi. A tak udeřilo na druhé straně. Nešpor si vyměnil míč s I. Mertou, do střely mu vložil nohu Chrobák a sražený míč přeplachtil Tlustého a zapadl do sítě. Za tři minuty obelstil domácí obranu na levé straně Skála, ale jeho přihrávku Hrechko poslal mimo tyče. Dvě minuty před přestávkou rozehráli domácí rohový kop, Janíček s odkopem ve vápně váhal tak dlouho, až o míč přišel, sražená střela se odrazila k Pospíšilovi a ten zblízka propálil Vránu.

Do druhé půle nastoupili domácí bez zraněného kapitána Hartmana, kterého nahradil Sojka. V 50.minutě přišla standardní situace hostů a na zadní tyči neobsazený Roubíček ve skluzu branku netrefil. V 53.minutě přišli o svého kapitána i hosté a zraněného Vránu nahradil Šokoďko. Ten se v 60.minutě přes vlastní obránce nedostal k centrovanému míči a Pečeňa hlavou poslal míč do opuštěné branky. Pojistku mohli domácí přidat v 78.minutě, když se do ofsajdové pasti nenechal chytit Pečeňa, ale míč mu utekl do zámezí. Snaha hostů alespoň o vyrovnání přinesla několik náznaků šancí, ale bez efektu. Háje si tak připsaly tři velmi cenné body. Naopak hosté promarnili šanci vzdálit se z pásma sestupu.

Daniel Sigan (FC Zličín): Tohle byl náš nejhorší výkon na jaře. Promarnili jsme v první půli vyloženou šanci a hloupě nechali domácí těsně před přestávkou vyrovnat. Po půli jsme nedokázali nic vyprodukovat a po další chybě jsme inkasovali podruhé. Pak už to byla křeč.

Petr Sýkora (FC Háje): Tři body jsou doma, takže jsem spokojený. Zápas se pro nás nevyvíjel dobře, prohrávali jsme 1:0. Začátek zápasu jsme měli slušný, ale přišla chyba prohrávali jsme. Když se takovýto zápas otočí, je to vždycky důležité. I pro psychiku hráčů. Pro nás mají tyto body cenu zlata. Zápas byl vyrovnaný, terén moc technickou hru nedovoloval, ale hra měl spád a určitě se na to dalo dívat.

FC Háje - FC Zličín 2:1 (1:1)

Branky: 43. Pospíšil, 60. Pečeňa - 37. Nešpor ŽK: Chrobák, Brož, Sojka, Štípek - Klíma, I. Merta, Chrž Rozhodčí: Severýn - Váša, Lux Diváků: 50

FC Háje: Tlustý - Neumann, Chrobák, Hartman (46. Sojka), Slabý - Tesař (87. Hrůza), Brož, Pečeňa, Ostrihoň - Pospíšil, Janoušek (41. Štípek). Trenér Petr Sýkora.

FC Zličín: Vrána (53. Šokoďko) - Daněk, Chrž, Klíma - Roubíček - Valoušek (72. P. Merta), I. Merta, Janíček (64. Byrtus), Skála - Hrechko, Nešpor. Trenér Daniel Sigan.