Starší žáci A

Starší žáci - Přebor - 13. kolo: FC Háje - ABC Braník 4:2 (2:1)

V sobotu jsme na domácím hřišti - poprvé na přírodní trávě - přivítali soupeře z ABC Braník. Soupeř překvapil pouhými 11 hráči, 5 jich bylo vykázáno za pozdní příchod "na tribunu".

Do utkání jsme chtěli vstoupit nátlakovou hrou a rychle vstřelit první gól. To se nám již podařilo ve 3. minutě, kdy vedoucí branku vstřelil Michal Čermák, když si naběhl na přihrávku mezi dva obránce. Po této brance se naše hra vytratila a soupeř se fotbalově zvedl. Následovalo naše hluché období, kdy jsme nebyli schopni udržet míč na našich kopačkách, což soupeř začal stále častěji využívat. Vyvrcholením naší tragické hry byl inkasovaný gól na 1:1. Alarmující bylo, že hostující hráč měl možnost k dorážce! Po obdržené brance jsme se ale vrátili k naší hře a těsně před přestávkou to byl opět Michal Čermák, který rozvlnil síť soupeřovy branky podruhé, přičemž to byla i pro něj jeho druhá branka v zápase. Nahrávajícím hráčem byl Martin Doksanský.

Druhý poločas jsme začali hrát podstatně lépe než v poločase prvním. Na řadu tak přicházely naše brankové příležitosti. Právě jednu z nich využil Martin Šplíchal, který po zemi zavěsil, když si vychutnal tři obránce. Další hřebíček do pomyslné rakve soupeři zasadil náš "jarní střelec" Vláďa Solař, který si naběhl na pas Josefa Šplíchala, a pohodlně zakončil. Skóre tak bylo již 4:1. Hru jsme pak vcelku kontrovali, ale Braník hrozil především ze standartních situací. Výsledkem jeho snažení bylo orazítkované břevno naší branky a vstřelený gól, který kosmeticky upravil na 4:2. V závěru utkání ještě stačil vstřelit gól navrátilec Martin Bouzek, avšak ten nemohl být pro ofsajdové postavení uznán.

Do tabulky jsme si tak připsali další 3 body. Ocenění zaslouží soupeř, který i bez hráčů základní sestavy bojoval do konce. Též poděkování si zaslouží "kotel hájeckých A mužů", kteří nás celý zápas neustále povzbuzovali.

V neděli zajíždíme k sousedům do Horních Měcholup a doufáme, že herně to bude lepší než s Braníkem.

Sestava: Lačík - Lojda, Klasna, Vacík, Busch - Doksanský (60. Bouzek), M. Šplíchal, J. Šplíchal, Hančl - Čermák (50. Tymeš), Solař (60. Hojdar)

Góly: 1:0 - Čermák, 1:1, 2:1 - Čermák, 3:1 - M. Šplíchal, 4:1 - Solař, 4:2