Mladší dorost - Přebor - 13. kolo:FC Háje - ČAFC 1:2 (1:0)

První jarní domácí utkání nám mnoho radosti nepřineslo. Nepříliš pohledný, ale přesto bojovný fotbal s množstvím chyb na obou stranách předznamenal naší další bodovou ztrátu.

Zápas začal přetahovanou o střed hřiště. Čafka byla ve svém počínání důraznější a my jsme marně hledali recept, který by na soupeře mohl platit. Více ze hry asi neměl ani jeden ze soupeřů, ale hosté svou důslednou obranou a rychlejším přístupem k míči dělali naší záloze a obraně čím dál více starostí. Naše pokusy o kombinaci většinou zastavil nerovný terén a tak jsme se, i snad z tohoto důvodu, v dalších minutách zápasu raději uchýlili k nakopávaným míčům. Srovnali jsme se tak herně s hosty, kteří očividně na této taktice stavějí veškeré své úsilí. Naštěstí po půlhodině hry svitla jiskra naděje, že se konečně bude hrát fotbal. Ve 34. minutě, po naší rozehrávce přímého kopu, se odraženého míče zmocnil Štípek a střelou z hranice 20 metrů překvapil nejen brankáře Čafky, ale asi i sám sebe. 1:0. Hned v zápětí se do dvojité šance dostal Šůs. Nejprve jeho pokus zastavilo břevno a o chvíli později jen těsně minul přihrávku od pronikajícího Máry.

Naše odhodlání ukázat herní zlepšení vzalo za své již na začátku druhé půle. Jak dlouhý míč od hostujícího brankáře, tak i nabíhající soupeř, nechal naší obranu ledově chladnou. V šestnáctce sice Pravenec útočníka Čafky dohonil, ale po vzájemném kontaktu se protivník ochotně poroučel k zemi. Rozhodčí pískl penaltu a být to někde na středu hřiště, tak by se podle mého názoru, hra ani nepřerušovala. Jenže kdyby neplatí a tak vlastně první přímá střela hostů mezi naše tyče byla až penalta z 43. minuty. I trochu štěstí pomohlo hostům vyrovnat. Reichmann sice směr nevystihl, ale Čafku zachránila tyč, od které míč doputoval do naší sítě. O pár minut později se hosté ujali vedení. Jako přes kopírák poslali v 49. minutě dlouhý míč až za naší obranu, soupeř se ho snadno zmocnil a podél vybíhajícího Reichmanna zvýšil na 2:1. Ač jsme měli do konce utkání dostatek času něco z výsledkem udělat nepodařilo se nám bohužel ani vyrovnat. Asi největší šanci měl v 70. minutě Mára, který centr z prava umístil hlavou těsně vedle branky.

Snaha odčinit podzimní herní mizérii se stejným soupeřem vyšla nazmar. Remíza nás tehdy dost mrzela, ale dnes bychom za podobný (ne)výkon brali i bod. Hosté prakticky zcela eliminovali naše útočné snažení především rychlejším startem na míč a důrazem v boji o každý metr hřiště.